tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
akrobat » mutebeddil » mundemic » kopruleri atmak » parazit » kok doğrayıcısı » sabahıbulmak veya etmek » teşbihte hata olmaz veya olmas » sulus » plâstikten arac » akşamdan kavur sabaha savur » buyuk harf » cıban işlemek » ileri atılmak veya cıkmak » turku » saba ruzgârı » mobilya yapan veya satan kimse » soz almak » kopru başınıveya kopru başları » teehhul » buyuleme » dincleşme » ağac mobilya » cıkıt » koleniz veya koleleri » amerikanvarî » cin lâhanası » kuflenmek » goz almak » um » kucuk ve gumuşrenginde uzun o » carpım » asker cıkarmak » tefessuh etmek » onune gelen » bıcaklık » sultanîhuzzam » cirkince » saltanat surmek » kendini vermek vurmak veya cal » tuydurmek » doneklik » surumek » taammum etmek » eklemek karıştırmak ilâve et » gum gum atmak » icatcı » surukleyici » cekingenlik » tribun »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.