tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
hava suzgeci » duşeş » uzuncalar » yuz tutmak » ilerisini gerisini hesaplamama » işin kotusu veya fenası » ozdeşleştirmek » odlek » şahadet şerbetini icmek » ozdek » hereklemek » lu » tevil goturmek » gonul birliği » kohneleşmek » unlenme » gok atlası » kopruleri atmak » kadukluk » olcup bicmek » gunu birliğine » olmez oğlu » bir şey soylemek » hint ciceği » oldum bittim oldum olasıveya o » urkutucu » şifayıbulmak veya kapmak » saat acısı » eğri bakmak veya eğri gozle ba » cıkarma harekâtı » geleceği varsa goreceği de var » civitleme » ciğrenkci » urun » duzme » cift direkli » taşdoşeme » kadının fendi erkeği yendi » butunlenmek » nispet vermek veya yapmak » bitki organizmaları » boynunu bukmek » udeba » ici dışına cıkmak » muziksiz » sonumlu » actırma » cavun » sakalım yok ki sozum dinlensin » sodyum fluorit »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.