tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
cırak etmek » akıl akıldan ustundur » ovunme » mustesna » dumbelek » comlekcilik » tebelluğetmek » gozu yuksekte veya yukseklerde » refuj » duven dişi » topukdoven » konukcu » diktatorluk etmek » alacam » ucretli » koruksuz » neuzubillâh » tok gozlu » yugoslav » coraklık » lenincilik » cozulmek » puruzlu » sacaklanma » gozu dalmak » uclu » mudiriyet » kosnul » kırbac » salcalama » muşrik » catışılmak » koşe başınıtutmak » gozuyle tartmak » kaşyapayım derken goz cıkartma » tumamirallik » kasvet basmak veya cokmek » atom reaktoru » yukluluk » cul caput » picleşme » acık kalplilik » cirişotu » gururlanmak » ceşit » cingoz » oğreticilik » bitki equisetum arvense » grejuva » cokları »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.