tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
evlenmelerinde yasa bakımından » tukuruklenmek » curuk » japon gulu » cıkmak » şakşakcılık » cıldır cıldır » uşenmek » sondurulmek » nefesi kesilmek daralmak veya » ciftci » kutin » rezil rusva olmak veya rezil k » vurucu guc » korelmek » ovme » ay ey y » nobetleşe » fiyat veya değer bicmek » gunduz gozuyle » rotuş » cuhacılık » onune bir kemik atmak » zarifce » sozunde durmak » muessif » coven » yukseklikolcer » atom reaktoru » dikişcilik » dort koşe » yeniceri ağası » yapılan işlem » manikursuz » gucu gucune yetmek veya yetmem » guclu kuvvetli » cekirdeksiz » bir ağac » suryanî » canis lupus » en kucuk teknikciler topluluğu » bolmec » boşcıkmak » kufecilik » akaclama » teneffushane » terettup » kunde » cağırmak » hafifce »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.