tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
tıraşcı » kuskunleşme » ek kok » calım » renkci » gonulden cıkarmak » cocuk oyuncağıhâline getirmek » yuvaya donuş » gerilim olcumu » gosterim » uckuruna sağlam » uzman cavuş » yedekci » catılmak » bir eli yağda bir eli balda ol » makineli tufek gibi » sert bir durum almak katılaşm » kulluk » pek soylemek » camguzeli » turkce » ortak veya kuma gemisi yurumuş » koktencilik » cakılmak » imtırak » fucur » gonenme » icine almak » garnitur » komurleştirmek » başdondurmek » camurlaşmak » murebbi » cağcıl » duşuk » tabiatustuculuk » evc » ergurmek » aslan yurekli » korun istediği bir goz allah » uretkenlik » tezgâhcı » catış » kuremek » korpe » rusca » saltanat surmek » kalbini calmak » yoneltilme » kecileşme »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.