tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gencleştirme » cınlamalı » ulkesel » koy ekmeği » suruyu guden kurdu gorur » sapcık » donelmek » bitumlemek » uzaktan işitilecek nitelikte s » gerekce » haymana okuzu » ilce » surat veya suratı bir karış » kimse » oz » gosterilme » ilkoğrenim » paraşutlu » paylaşmış benzer odevlerle yu » ozumsenmek » gercekleşmesi imkânsız » cardak » doksan veya kırk seksen kapın » klorurlendirme » calışkan » getirmek hazmetmek » gunah » acılır kapanır alet » pencuyek » dokme » munakaşa etmek » orgutsel » cuceleşmek » oturuk » cul caput » mutefekkir » veya metal bolum » kult » uzerinde » muteessir olmak » yonelim » okul cocuğu » oğrenci » muk » lânet olsun » temeyyuz etmek » bufecilik » acmak » karanlığıdeşmek veya yırtmak » hasanpaşa koftesi »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.