tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kâğıt gibi olmak » gecit » peşine duşmek veya gitmek » olumsuz cumle » cekiştirici » tunel » kubik » gayrimumkun » metafizik » doşeme » comak » cekirdek » kırbaclamak » muteşekkil » palyacoluk » gorgu fukarası » uzerine » şifayıbulmak veya kapmak » cincilyagiller » kostebek illeti » bilinclilik » sosyal bunye » civi kestirmek » acıklamak » menu » cozumlemeli » yalancışohret » fındıkcı » babamın veya ustamın adıhıdır » kadirî » kuştuyu gibi » elinin koru » ceşnici » cozumlenmek » paşacadırı » guldu gulecek » kos kos » susletme » yururluğe girmek » cetin ceviz » avuc » bıcaklatmak » p p » uzerinden dokulmek giysi icin » cevrelenmiştahta ağırşak » kuvvet cifti » koklemek » utuculuk » as » sureyya »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.