tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
cubbeli » ağız yer yuz utanır » canıcıkmak » ucuza cıkmak » parcalatma » gozle yemek » arap » canlılara yaşama ortamısağlaya » cizgi bicimindeki gecici ışık » acık hava » ne arar veya onda ne gezer » kosnuk » ferula assa foetida » cıkmalı » yuznumara » fare cıktığıdeliği bilir » siper guneşlik » cavuşkuşu » mâni i » lık lik luk luk » tufeklik » descartes cı » amerikanist » curuk » duma » kopek soğanı » basınclama » sepet havasıcalmak » ışınımolcer » cağa » muzehhep » gokkuzgungiller » vekil vukelâ » kok işareti » cıngırtı » cakmacı » ciğerimin koşesi » halka donuk » mulhakat » davranışcılık » ağzınıaramak veya yoklamak » icindeki en kucuk birlik » duzen » kulunu savurmak » calıidi cırpıidi evim idi ya » iki duzlemli » kalıplarla desen yapılmışbez » takunyasıolan » muşkulât » soğutgiller »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.