tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cığırtmak » ozen » su gecirmez kumaştan yapılmışt » koreliş » nacar » catıştırma » minder curutmek » besle kargayı oysun gozunu » bıcakcılık » coplukcu » gudulme » ust » bicimi » duzine » kara cumle » koprucu » hayvan derisi » babaî » cilekcilik » coğaltış » cizicilik » puluc » ortak ozne » yuksek basınc » ciftleştirme » kurulur » inanc » hukumdarlık » nalca » yakasına cokmek » koşegen » kusmek » maraşişi » tumsekleşme » kur an veya ekmek carpsın » arasında den başka anlamıyl » kendine ozgu » yalıcapkını » akıcıunsuz » moritanyalı » hakikî » başcevirtmek » aristocu » gostermeci » hakkın rahmetine kavuşmak veya » eşbasınclı » anız bicmek » cırpılmak » beklenmediği umulmadığıveya c » saatci »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.