tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
işi resmiyete dokmek » bir dokun bin ah işit dinle ka » plâstikci » bayram cocuğu » oğretilerin genel adı usculuk » coğaltma makinesi » saltcılık » lvendula staechas » koruk luferi » kalenderiye » coz » cıma vermek » hasret cekmek » luleli » yerleri supurmek » bukulgen » ciğlik » ozleştirmeci » kılıctan gecirmek » cur etkâr » işkembe corbası » ney uflemek veya ufurmek » parcalarıkaynaştırma işi veya » olu acı » cedik » kotu » puskurmek » azerbaycanlı » yon » goğem » gocken » uyarıcıolan bazıiceceklerde ve » yuf ervahına veya ervahına yuf » aclıktan olmeyecek kadar » ıncı inci » ceyrekleme » bir iki demeden demeye kalmada » kuturdetmek » uzeri » tokezlemek » hıckırma » sorguc » eflâke ser cekmek » trenckotlu » borc » cozme » pacavra » calgılı » muhurletmek » alın teri dokmek »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.