tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cağ » musvedde » burum » coğu zarar azıkarar » kulucka donemi » munasebette bulunmak » dovdurtmek » bitum » astsubay kıdemli ustcavuş » gumrah » ceviren » yırtıkca » aramak » taaccup » meşhut curumler mahkemesi » puritenlik » itibar gormek » duz » otturme » allah ınıseversen » duzence » secme yetkisi » ic ice » gozunu acmak » kaynakcılık » yureği carpmak » uzere » supurmek » yaydığıgozle gorulen ışıma » boru kelepcesi » oncel duzen » elden duşme » diktator » cantadan yetişmek » ceşitkenar ucgen » kan akcesi » triportor » yuk arabası » sağlam kazığa veya sağlama bağ » yuklenmek » ric at etmek » yuklenilme » allah rızasıicin » duzenlemek » tezkiyesini duzeltmek » malın gozu » ic dunya » kâğıdından değişik olanınıbulm » cokal » gosterici »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.