tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
cevrinti » begum » uvey anne » incelenmesi muşahede » kekec » bir dilin kelimeleriyle duşunc » barokcu » cıkılatma » dansorluk » oz devinim » eti ne budu ne » gozlerini devirmek » ım » tetiğe basmak tetiğe dokunmak » nuktedan » unlu uyumu » cık cik cuk cuk » sozunun eri olmak » gorelik » ic merkez » cicek evi » ickin » donence yıl » coban kulubesinde padişah ruya » cimdik atmak veya basmak » sen sağ ben selâmet » sacak opmek » icli dışlıolmak » orta uc » varışcizgisi » tuy atmak » capaculluk » turdeş » descartes cı » techiz etmek » parcası » bolumunden her biri sezon » kucuk karga » muhimmat » au » oruş » otucu » deniz ucağı » deprem bolgesi » kotuluk » gocerme » ikinci cağ » olmezleştirme » gun » kureselleşmek »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.