tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
carşaflı » ses turemesi » zerduştî » şovalye ruhlu » kubalı » meyve bahcesi » fare duşse başıyarılır » olculu bicili » vekilharclık » gunahıkadar sevmemek » duğum ustune duğum vurmak atma » kuru yemiş » mulâzım » kum colu » durtuşlemek » kin beslemek veya tutmak » oğurleşme » dollenme » davranmak saygıgostermek soz » boya vurmak veya cekmek surme » kok sokmek » cokelti » gece işi korler işi » catkı » batakcı » daha kolay ve cabuk ulaşmak am » teşrifatcılık » sun » gelip gecmek » yurek selânik » dumen suyu » doşemek » gozlerine uyku girmemek veya g » kok bacaklılar » surgulu » copluk » ic cep » esas vaziyete gecmek » ortakcılık » tek ornek » gecirtmek » kubist » lugol » ciğil » butunculluk » kompresor » ilerisini gerisini hesaplamama » ustune yatmak » ruşt » gosterim »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.