tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
uluscu » buzme » uckuruna sağlam » sonuclanış » genclik » ici geniş » kaduk olmak » ahbap cıkmak » nesic » oyun cıkarmak » sovuşme » cekingence » kabak cıkmak karpuz kavun vb » icitim » goncluk » deve doşlu » soz gosterisi » amerikalı » tecavuz etmek » curuk para » butce yılı » hafta ici » boynu armut sapına donmek » oğurluk » hazırlık gormek » turemişzarf » bıckı » yuksek perdeden konuşmak » kotuleyici » gok eşleği » hanya yıkonya yıoğrenmek » kahır veya kahrını cekmek » cekmek » kucuk » icini kurt yemek veya kemirmek » hint gureşi » dostca » muhafaza etmek veya edilmek » doğunme » tarihci » guzel yazısanatı » cekiş » başdonmesi » cıldırasıya » sulfurlemek » civilemek » yukleme durumu » cıkarmak » produktor » parcacı »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.