tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kulağına kar suyu kacmak » gurul gurul » hayvan sınıfı haşere » baskın cıkmak veya gelmek » usteğmenlik » duruma gelmek » korukculuk » luknet » gozu yolda veya yollarda kalma » cozulmek » bobrek taşı » guruldeme » guvenliği sağlamak icin yapıla » kokenli » yeşilcekirge » spekulâtif » kumes hayvanlarını urkutup kac » yuksuk » cığırtkan » kuşatma ihata » catal » cattırmak » tukurmek » pacavralaşma » buyuk onerme » ince yağsız uzun kuyruklu bir » cil yavrusu gibi dağılmak » işcatallanmak » catallanma » murekkepli » luzumlu luzumsuz » bolum » paramparca olmak » zuppeleştirmek » cengel atış » iclem » mesket turkleri » jeton gec duşmek » değnekcilik » yuzunu şeytan gorsun » boğurme » paşa cayı » yuklenmek » ciritci » ısıolcer » arnavut » calışma karnesi » suzulmek » cağ » bulunan bolum kafa ser »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.