tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
oğutme haznesi » cınarlı » bornova misketi » celme » chamaeleon » usteleme » comezlik » ciftteker » muduriyet » okultizm » oğretilerin genel adı akliye » gecim derdi » guneştutulması » dokulmek » porcus babyrussa » korleştirme » yuzleşmece » hesap acmak » gorunmek » muncer » top ağac » vergi kacakcısı » sonme » fır donmek » gozunu daldan budaktan veya co » ari dil » golek » kulfete katlanmak » oğut vermek veya oğutte bulunm » yureği pek » kok » ay » capalatmak » yaprak boceği » dekartcılık » gosterişci » kurban olayım » sumsukleşme » oyle ya » paca gunu » on » su altıfotoğrafcılığı » juri » orneklemek » tuketmek » ovgucu » hint kobrası » ic acıcı » ust insan » sansurlenme »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.