tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kalın unlulerle art damak patl » ici dışına cıkmak » şeylerden her biri tabaka » hungurtu » duşmek » cingene borcu » ust gecit » yakut » hercumerc » hiccilik » donuşme » album » araştırılabilen olculebilen » sozde » cayır otu » girdisi cıktısı » boğaz acmak » parayıveren duduğu calar » paha bicmek » meşale cekmek » lâtince » acısal ivme » butunu » baştan kara gitmek veya etmek » gozlerini veya gozunu oymak » ici erimek » celmek » cift capraz denir » yuzu gozu acılmak » calımlama » muntahabat » değiştirgec » bir şeyler veya bir şey olmak » munhani » geriye yurutmek » acısal cap » ic lâstik » bulunan bolum kafa ser » capulacılık » percinleştirme » cığırtmak » metafizikcilik » afrika domuzu » eskimoca » vicdan azabıcekmek veya duymak » pacacı » sarac » ofkesiz » ıskarca » kutuk »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.