tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
fotoğrafcılık » bir değer karşılığında birinin » gece silâhlıgunduz kulâhlı » camurlanmak » dutu rubus caesus » ince karton parcası kartvizit » amac gutmek » bıyık burmak veya bukmek » alt guverte » buyu bozmak » donek » şarlatanlık ğı » il » mukâfat almak » orgutlendirmek » cağlamak » bektaşî sırrı » mal mulk » ıskarca » azot karışımıgaz » grev gozcusu » sacılmak » amerikalı » duşurmek » tum tanrıcı » gokce yazın » ithalâtcılık » soz gosterisi » surtunme » uzgorur » satranccı » malın gozu » veren silâhıbu hedefe doğrult » yuk » koprucu » deklânşor » pabucuna kum dolmak veya taşka » buvet » ulke » acık kapıbırakmak » kor faregiller » dediğim dedik otturduğum veya » donencel » doğru acı » kuremsi » ust » mutezayit » felekten bir gun veya gece cal » başın ağrıması başta oluşan r » sozlendirmek »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.