tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yoğurtculuk » olaylarıyorumlamaya veya inanc » gozlerinin ici gulmek » vokabuler » oğretilme » gokcul » kosteklenmek » amerikalılaşmak » mahrut » ağac » buyukluk hastalığı » anam » deliye donmek » bazıbitkilerin turlu organları » guduk kalmak » catırdatmak » bir coplukte iki horoz otmez » gokte ararken yerde bulmak » palandoken » itce » yuzeysel » cotuk » davul dengi dengine diye calar » kuşat » muzmin » cetele cekmek veya tutmak » kırgızca » kara kedi gecmek » yakışık almak veya almamak » sıcan deliğe sığmamış bir de » suruşturmek » etmek » hafriyatcılık » hopurtulu » sansurlenmek » it gibi calışmak » kokteştumlec » acmaza duşmek » olduruş » gozlemecilik » muflis » acık kahverengi » koylu » keleye cekmek » kor nişancılık » koşeklemek » koşe demiri » dost kara gunde belli olur » bicimli » cumbuşcu »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.