tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
maketcilik » yuzgec » acıkok » şoyle bir » ha bugun ha yarın » suya gostermek » surerlik » tut kelin perceminden » cok gelmek » gun batısı » gormek » tapu kutuğu » gonlu gani » duğun ciceği » omuz opuşmek » iyilikcilik » kul bağlamak » etmek » cokları » dilli duduk » deli saraylıgibi » artcı » bucuk » uvertur » batıturkcesi » supurgeci » baklayıağzından cıkarmak » cizgi bicimindeki gecici ışık » gelinlik cağı » ic oğlanı » memleha » hafta sekiz gun dokuz » cakırlaşmak » yaylar uzerinde hareket etmek » veya metal bolum » coplukculuk » başgoz olmak » erkecsakalı » ceviri dili » munzevi » kalıbıdeğiştirmek veya dinlend » turkluk » musbet ilimler » ezcumle » duğun yahnisi » arlıarından huysuz huyundan v » tecrube yapmak » silindir prizma vb bicimindek » tuy duzmek » navcağan »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.