tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
sıcırgan » altınıustune getirmek » umitlenmek » soluğu kesilmek veya tutulmak » teleutce » cenileme » emec » ufunet » kaldırım supurgesi » soya cekim » ağzından baklayıcıkarmak » astar surmek veya vurmak cekm » ince karton parcası kartvizit » teyemmum » şahadet şerbetini icmek » kapıbir komşu » bağlayıcı bağlama niteliği ol » yuzer top » taşa cekmek » kalp akce » antep fıstığı » cengucegane » hunkâr » lâcka olmak » kamburu cıkmak » yureğine kurt duşmek » yasama gucu » acıklık » dem cekmek » eline fırsat gecmek » acık » sumuklu » gumbedek » mahalle bekcisi » cengilik » cartayıcekmek » başcevirtmek » nişangec » lâf cıkarmak » kirec gibi olmak » yureğine od veya ateş duşmek » rus » dunya gormuş » koseği » cicekleşme » bitki equisetum arvense » bu gunlerde » karakalpakca » gozlerinin ici gulmek » yuzunu gozunu acmak »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.