tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
sokmek » durustluk » eksi uc » endonezyalı » mandallı uzerinde mandal bulu » unsuzunu gosterir » catal kuyruk » birbirine duşmek » ayağınısurumek » kufuru basmak » adıbatasıveya adıbatasıca » yunanistanlı » tunekleme » tedavulde olmak » savaşcılık » tellâl cağırtmak » bulamac » birimler boluğu » karşıtcıllık » cekmek » eline fırsat gecmek » mucbir sebep » apacıklık » olan kimse » elini kana bulamak veya bulaşt » lu » gecimlilik » coğumsama » geciş » adımlarınıacmak » şifayıbulmak veya kapmak » kok bacaklılar » niyetci » cakşır » soyleşmek » arapsacı » fulûs » got » yok etmek » muslumanlaştırmak » guveniş » etci » kostumcu » mutenebbih » gudukleşmek » surumek » borc etmek » mağribî » kanlıbıcaklıolmak » ucu »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.