tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
ofke » oğurme » gorunuşalmak » kotuleşmek » yazıya dokmek » catal » tatlısu frengi » mulâki olmak » hareketin yeniden kurulmasıyla » ana yon » kulustur » duello » kâğıt yapraklarından her biri » tavukgotu » yuze cıkmak » bir baştan veya uctan bir başa » cağdaşlık » ustunluk duygusu » keyfi bilmek biri » acılıp sacılmak » n n » kure » coraklaştırma » top surmek » gomultu » sabanın tutağına yapışan el ac » can borcunu odemek » kalcasız » duğun » ofkesini yenmek » anlamıverir » canının derdine duşmek » sut beyaz » yaşakıtmak veya dokmek » kara yuz » dovuş » ceng » yabancıcıta » bucurleşmek » guveni olmak » cıkıntılı » cırcır » kırmızıcizgi » ozerkleşmek » uckur » suc aleti » ac ec » eğitim donemi » bolum » carcur »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.