tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
mueyyide » boyle gelmişboyle gider » keceleştirmek » tunemek » şut cekmek » cullanış » podosuet » kırgız » zulfuyâre dokunmak » yurek vermek » goz bilimi » cok tanrıcılık » icinden yanmak » ozellikle celik dokum ve alaş » dâhiliye mutehassısı » icin icin » alman gumuşu » eliyle koymuşgibi bulmak » icini dokmek » kargılık » mucamaa » cakışmak » camur gibi » ortaya dokmek » hareketli parca » aracı » caktırmak » guluşulmek » ve daha başka ekonomik etkinli » insanın adıcıkacağına canıcıks » yureği kabarmak » olusu ortada kalmak » haricten gazel okumak veya atm » fırıldakcı » dizini dovmek » kotuye kullanmak » gagavuzca » sabahcı » torensel » yuzunun akıile cıkmak » işitmezliğe getirmek veya işit » celik » kamışatmak veya koymak » oksitler veren madde maden » yuzu yok » ic guveyinden hâllice » esmayıhusnâ » gobekli » sağgozunu sol gozunden sakınma » yalınc »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.