tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kosteklenmek » saatci » pabuc bırakmamak » atlangıc » parayıaraya değil paraya verm » gecirim » gozden ırak olan gonulden de ı » alevîlik » hafta sekiz gun dokuz » gozleri cakmak cakmak olmak » kor ağac » ihtiram kıt ası » carpılma » gecmişola » catal kazık » kucuk dil » duven dişi » satranc takımı » duk » cıkma » orgu » cupra » yerlere gecmek » calmak » cektirme ağı » goz emeği » gonderme » şakşakcı » oksuz kalmak » rolâtivite » lâcka » cucuk » ana kok » karanlığıdeşmek veya yırtmak » kanadıaltına almak veya birini » goruşturulmek » goruşme » surmedan » dol ayı » bektaşîlik » uc boyutlu » gelen birini karşılamaya cıkan » beli cokmek » kalkışa gecmek » zirve veya doruk toplantısıvey » inişli cıkışlı » kozleme » donmeli » tullenme » corak »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.