tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
cembersiz » tenceresi kaynarken maymunu o » anlaşıldıvehbi nin kerrakesi » kolemen » hanbelî » murailik » sabah ola hayır ola » garc gurc » cıkarılma » gozu kor olsun » boyunun olcusunu almak » yuz bulmak » sokmek » cenabıhak » kubizm » uzerine varmak » mucbir » kacmak » hunersiz » ca ce ca ce » karnıbuyumek » genişgonullu » caşıtlama » kunye » mısır fulu » metal parca » germanofil » cuha ciceği » hispanica » hukûmet surmek » cocuk oyuncağı » kutup yıldızı » oz » pis soz » hallac pamuğu gibi atmak » rolâtif » cubuklu » cıldır cıldır » marmara cırasıgibi yakmak veya » cağrışımcı » tek secici » umit etmek » ozbeoz » eşyanın yapımında kullanılan b » cağırmak » cember kayık » tur » acımlama » duello » uretimsel »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.