tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ust yapı » yuzune tukurseler yağmur yağıy » uzum kurusu » leyin » yuzulmek » kurekci » recetesiz » gobek otu » korleniş » hasta olmak veya duşmek » başağac » calışmak » sansurlenme » gozunde şimşek cakmak » mutekâsif » hatır gonul bilmemek saymamak » tefeul » ceğmellenme » acık kalp ameliyatı » yureği ezilmek » calımına gelmek veya getirmek » usturmaca » huzunlenmek » tahakkum » gocmek » gonlu gani » deplâsmana gitmek veya cıkmak » gercekleştirme » guvenoyu » ucgen » duşunurluk » coğurcu » lâtin » gun » cu » ustu başıdokulmek » ondelik » dovdurtmek » uykusu kacmak » arap gibi olmak » omrune bereket » kuşayiş » sıcan dişi » luzucî » etmek » sayıştay » dikilmişparca » gonlu akmak » goruntu » cem »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.