tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yangın cıkarmak icin kundak ko » uz » ucmak » kofter » topcu » kulube » yontuk duz » icler veya yurekler acısı » karakacan » tutunluk » sansurlu » bir an once » ağza alınmaz veya ağza alınmay » yureği şişmek » musavi » okyanus cukuru » cokuşme » inmek » ummet » alcak gonullu » cozulemeyen ilmiksiz duğum » kolemen » kupelik » sivric » yararlanılan bir bitki corchor » calışılmak » dikkat cekmek veya dikkati cek » canak » duğumlemek » bulunmak nezretmek » yetenek ve genel gidişdurumlar » duzensiz » katma butce » butunler acı » şekle sokmak veya koymak » bust » bukunme » lâpon » cekirdek » topcu » baskın cıkmak veya gelmek » secme » hizmetci » cır cır » muzik market » sıcangiller » citen » tahakkum etmek » konservator » damdan duşer gibi duşercesine »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.