tdk sözlük TDK Sözlük

 

ödü kopmak (veya patlamak)

  1. ansızın çok korkmak.

benzer sözler

ödü kopmak (veya patlamak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kazdığıcukura veya kuyuya kend » kor sıcan » ağzınımuhurlemek » gunduzun » kırılgan ve katıbir element k » uzun oyku » ciceklemek » uye tam sayısı » kurek ayaklılar » cap » ozetlemek » arapsacı » dan den tan ten » yardımcıdocent » tarikatcı » kasetcalar » duşmek » cağlamak » mantıkca » munasebete girmek » serdumen » portenin başına konulan işaret » cayırlanma » akımınısağlama işlemi » cuk » baksana baksanıza » başmufettiş » olcerme » işaretci » ağzına bir zeytin verir altın » tekerlekci » pencuyek » guc » wistaria sinensis » kufe » armatur » vaadini tutmak veya vaadinde d » umitli » cekimsiz » bric » iceri » alcak » taklitci » amonyum sulfat » kahrından olmek » mangal komuru » sinek ufak veya kucuk ama mid » şaibe altında tutulmak » koh basili » boşluk »

ödü kopmak (veya patlamak) hakkında da bilgi ve ödü kopmak (veya patlamak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. ödü kopmak (veya patlamak) nedir ve ödü kopmak (veya patlamak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.