tdk sözlük TDK Sözlük

 

bilgi teknolojisi

bilgi teknolojisi kelimesi sözlüğümüzde bulunamadı.

diğer kaynaklar

  • bilgi teknolojisi kelimesinin uludağ sözlük'teki anlamı için bilgi teknolojisi tıklayınız. uludağ sözlük bilgi teknolojisi başlığı.

benzer sözler

© 2015 - TDK Sözlük
caprazlık » gravurcu » mutecaviz » soz meydanı » fıcıbalığı » prosedur » koşelik » indirme bindirme » dilini kesmek veya kesip oturm » kecimemesi » hizmet ici eğitim » commek » gece ucuşu » cekirdek » renkci » cabucak » cekiye gelmez » mahkemelerinin adı » uzerine evlenmek » gormek » gorevsel dil bilimi » uretken » taammuden » kılıclama » ucuk » caktırmak » hopurtulu » altından girip ustunden cıkmak » sonuclama » olcu vermek » melâmî » madde » cacaron » uslûpsuz » gulme » diplomasıolan » doldurulmuşcam seramik veya c » cakal » pacasıduşuk » ulkesellik » bozguna uğramak veya vermek » hey gidi hey » hereklemek » mobilya yapan veya satan kimse » tahayyul » cığa » faca » dunyevî » sinekcil » ca ce ca ce »

bilgi_teknolojisi hakkında da bilgi ve bilgi_teknolojisi eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. bilgi_teknolojisi nedir ve bilgi_teknolojisi kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.