tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
denizden cıkmışbalığa donmek » ducar » elaman cekmek » inkılâpcılık » dikkat cekmek veya dikkati cek » derisini yuzmek » sarıciğdem » iğrenc » catıştırmak » dalyan corbası » metalurjik » ayıyuruyuşu » cokluk » sakla samanı gelir zamanı » yahudi ebegumeci » catışkı » yuzu yerde » at pazarında eşek osurtmuyoruz » kacaklık » kulhanî » sayıştay » gozlemek » kosemen » canından gecmek » ogesi » muteessir olmak » kacırtma » dağyurumezse abdal yurur » ormek » cayır kuşu » hurmetkâr » odunleme » saturn » cınarımsıisfendan » faturasınıbirine cıkarmak veya » ne hikmetse hikmettir » oz oğrenimli » cağrıcihazı » bankada veya aracısında actırı » teeddup etmek » eli varmamak veya gitmemek » alâka cekmek toplamak veya uya » denli densiz soz soylemek » cıfıt carşısı » asbest yunu » musamere » gullâc » cezasınıcekmek » bicimini alır hidrojenle oksi » moğol »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.