tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
değiştirmemek veya yanılmamak » durum » cıban ağırşağı » ıskarca » goz yuvarı » kok kurdu » cirkefe camura taşatmak veya c » afişci » kucuk harf » ceviricilik » guluncleşme » otede beride » ictensizlik » yahudi almancası » kelepceli » celişkili » carpılı » yureğine kurt duşmek » ağzına surmemek » kacırmak » haymana okuzu » etliye sutluye karışmamak » osmanlıcılık » manisa lâlesi » yurutmek » buyulu » kın kin » mehter muziği » kor bağırsak » kucuk » sevda cekmek » son pişmanlık fayda vermez vey » genel goruşluluk » uzunlamasına acılan oyuk » kulâhlı » arıbal alacak ciceği bilir » kreator » gozenek » kaptan koşku » duşgucu » sahip cıkmak » kova » taban tepmek veya patlatmak » orgutsel » kor » duz yazı » cok yıllık » goğuslemek » kokune kibrit suyu dokmek veya » cizik »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.