tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
goz yoklaması » yumurta okce » susleme » bac » bıcakcı » ipcik » sonuc karşılaşması » bir iki demeden demeye kalmada » uzere » kuturdetme » bugun » kurek cezası » duşuk » malzemeden yapılmışyarıotomati » guzellik malzemesi » ta te » okul oncesi » zor alıma carpmak » cavuşkuşugiller » catıldama » zamane cocuğu » cemrenmek » kat iyen » az tamah cok ziyan getirir » tuyo » gonul kimi severse guzel odur » calımsızlık » mulâhazat hanesi » dunyalık » veya giysinin uzerine konulan » cıngar » tuzsuz durgun su ortusu » koşeli ayrac » keciye can kaygısı kasaba et » koltukcu » dişleri dokulmek » kopurtme » sırasına gecmek » akıldan cıkmak » taclanmak » kamcılılar » protokolcu » gayret dayıya duştu » yukseklik » gurultuye getirmek veya boğmak » yivacar » goz almak » cığrışma » cift yıldız » arac ve gereclerle donatma »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.