tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gonlu kırılmak » guzellikle » kosele » biciminde alınan onlem » odullendirme » goturtme » doşeme » kacırmak » kostekleniş » duğum atmak » destekli butce » ofkelendirmek » duruma gelmek » ciharıdu » goğus sesi » urpertme » buyuk anne » gunu gecmiş » ic etmek » orumcekler » cevirmek » kotulukculuk » cakmaklaşma » ihaleye cıkarılmak » yureği hop etmek veya hoplamak » yureği parca parca olmak » cok tanrıcılık » turkleştirme » guclenmesiyle ortaya cıkan akl » oyku » cobanlama » gok delinmek » hırsıza yol gostermek » kirecleşme » olum sukûtu » kork aprilin beşinden okuzu a » sonuc oyuncusu » farklılaşma » cengel atış » mercankoşk » lâf cıkarmak » hapishane kackını » buzul cağı » oğreti » pancar gibi olmak veya pancar » argaclama » biciminde cıkan eser » soz sahibi » kıskaclamak » ustunleşme »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.