tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
celişme » daruleytam » mulâkat » cirkinsemek » donmek » takayyut » araplaştırmak » kacan kacana » yureği soğumak » muştereken » duz » guveyi girmek » iz anlı » evlâduıyal » gelen birini karşılamaya cıkan » harput koftesi » yuklenmek » somestr » alay gecmek » sapcık » guclu » super star » sofra ortusu » hurmetli » anız bicmek » bonleşme » adamkoku » buyuk mevlit ayı » boğurmek » limon kufu » elde avucta ne varsa » bayrak cekmek veya asmak » gun veya belirli zaman aralıkl » cekichane » yaradan tanrı rab mevlâ » cuda » koktencilik » dovenci » yapmaya yarar » ilâc yapmak veya hazırlamak » evvelâ can sonra canan » yuzluk birimler boluğu » kullanılır » cekiclemek » cello » dolapcı » dava gutmek » gumuşgoz » buklum buklum » tac »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.