tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kalıplarla desen yapılmışbez » yuz » kılık kıyafet duşkunu » kotulemek » goz kamaştırmak » kok saplı » ağzına bir şey veya bir cop ko » kutleşme » ongorulu » suc aleti » kalbura donmek » onlemek » koşeklemek » kopru kurmak » oge » amcamla dayım hepsinden aldım » percinlemek » trafikci » evlât gibi veya evlâdıgibi » flore » bulunan bolum kafa ser » taklitcilik ği » oportunizm » gorevli kişiler » bekcilik etmek » tum » comert » kapalıyuzme havuzu » duğmesiz » golgelenmek » sumeroloji » harbiye nezareti » gunleri sayılıolmak » yağlımuşteri » munfesih » herkes kaşık yapar ama sapını » başkonakcı » bir istek ve surerlik bildirir » cıkmak » duz rakı » caresine bakmak » mufrez » geceli » kuremsi » surme » dilinde tuy bitmek » hem İsa yıhem de musa yımemnun » diplomatca » aptal yerine koymak veya koyul » secme suresi »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.