tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ciftcilik etmek » mes ul tutmak » icerik » cekilmek » gecen » duşuk yapmak » canıyok mu » cerceveleme » gomleğinden veya gomlekten gec » gonderilme » tecrubelilik » odunu koparmak veya patlatmak » gorunmek » gozu kesmemek » museddes » dovmek » kara kara duşunmek » muselles » terettup » emekliye ayırmak cıkarmak veya » bağrışcağrış » yaşdonumu » virgul » sepet havasıcalmak » lâtin dilleri » carliston » ncı nci ncu ncu » tezhipci » otmek » kafdağı » gumbedek » icini cekmek ic cekmek veya ic » cıtırdamak » mutevali » parıltı » yukleme » olumsuz tumce » kadir gecesi doğmuş » ote yandan » gevrekcilik » son gorev » supurge darısı » onunu kesmek » acem kılıcıgibi » ar er » kimin nesi » burnundan duşen bin parca olma » goze » odemli » sut calmak »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.