tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
hırsıza yol gostermek » yorunge » guneşsiz » direktorluk » korletmek » cıvmak » takti i » cıkılamak » ateşduştuğu yeri yakar » gozlu » olu gozunden yaşummak » munakale » boşveya boşta gezmek veya gezi » ikinci cağ » makta mekte » ucu » basmak » kaca kac » balık sutu » gecirmek » mutevellit » olcum » bolmek » hatır icin ciğtavuk yemek » icinden gecmek » fakulteli » sokağa veya sokaklara duşmek » ceki » ceviri » gorguluce » kısa cizgi » ter dokmek » otumluluk » domivole » İskambil destesinde maca dizis » avuc » alcalma » rufaî » guderi » uste vermek » can cabası » temedduh etmek » kursu hocası » suzgu » evrat cekmek » tecahuluarifane » taşıdığıodev yetki ve sorumlu » catı » oz beslenme » muallâkta olmak veya muallâkta »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.