tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
olan insan topluluğu ulus » sozde kalmak » dediğim dedik otturduğum veya » boşluk » dilini kedi fare mi yedi » taahhutlu mektup » gozleri sulanmak » sakarozolcer » butuncu ekonomi » cilecilik » cimdiklenme » surgulemek » gobelez » hristiyan » yurunme » aşcıbaşı » oyun » orukleme » munazara » oruluş » doşeme » gunbegun » oge » temizlemek veya parlatmak icin » sinirleri gevşemek veya yatışm » gercekleştirilme » gecmişzaman gorunumu » yedek akce » muruvvet » celenk » icmek » pacacılık » boburlenmek » yok pahasına satmak almak vey » cıkartılma » maniheizm » kuru sıkı yalnız barutla sıkı » ruşvet almak » cıkagelme » prospektus » goğsu kabarmak » kuturtu » cirkefce » kunguldemek » başıgoğe ermek veya değmek » bîcare » ostaki borusu » dunur gezmek » capaculculuk » tıpıştıpışyurumek »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.