tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
durdurmak » barışcıl » avuc dolusu » yelken gonderi » bitumleme » coreklenmek » piknik tupu » buyutuş » buyuk sesli uyumu » citili » başınıağrıtmamak veya başınızı » cekişken » ceşni tutmak » tatlıdil yılanıdeliğinden cıka » boşdonmek » calgıcağanak » cinili » cırpınmak » camguzeli » solom » gormek » tek cekirdekli » bir nesneye kece gecirmek » duvesimek » bayramîlik » dağda bağın var yureğinde dağ » tahkimat elemanlarıustune veya » kan govdeyi goturmek » calyaka » şifayıbulmak veya kapmak » hırkayıbaşına cekmek » ucuk » murur » konsolide butce » duzen kurmak » allah » donuş » ostaki » vikaye etmek sıyanet etmek » başıbelâya girmek veya uğramak » ordurme » ickili » cıkmak » duzenlemek » zemheri zurafası » otmek » tencere dibin kara seninki be » olmuşveya pişmiş armut gibi el » arnavut » kucuk »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.