tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
surgun » duğumlenmek » yiğitliğe leke bok surmemek » ozbeoz » etmek » colpa » soğukca » işguzarlık » gonullu » surdurme » icecek suyu olmak » garniturlu » gunluk defter » ustunde kalmak » yorungesine oturmak » bir cırpıda » capalı » cevirmenlik » mizaclı » olu zaman » etkinliğin buyuk olcude azaldı » arasıhoşveya iyi olmamak » ozu sozu bir » kırık dolu » ağzınıacıp gozunu yummak » şekle sokmak veya koymak » veya giysinin uzerine konulan » okselemek » golgeli » soz temsili » corbacı » capalanma » hatırıicin » doşeli » dilini kedi fare mi yedi » duzluk » tavukcu » yuz tutmak » yunanistanlı » uc » temiz kanıda vucuda dağıtan or » gozu korkmak » bir gosteride yer alan kimse » değer duşurme » yamac » cıfıt » kanlıbıcaklı » okuz soğuğu » tokezlemek » tum kirpikliler »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.