tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
t cetveli » bukuluş » işine gore » oldurmek » kaldırım doşeyen kimse » guzlek » ceper » on » guneşgozluğu » t » tutmek » cam sakızıgibi » itilâfcı » iz anıyok » pencesiz » kapıalmak veya yapmak » veya giysinin uzerine konulan » tatar boreği » calıkakıcı » sınava cekilmek » sıcan kırı » sıra dayağıcekmek » dumduz » ıcığınıcıcığınıcıkarmak » kalca kemiği » dunya gormuş » zarfcı » canak » fırtına kopmak veya patlamak » sondurme » gulup gecmek » suvari polisi » ma me » vucut » renk cumbuşu » şipşakcılık » rb » gozu gibi sevmek » aracılığıyla duymak değmek e » ek butce » sozde ozne » durumleme » kopekayası » şimşek cakmak » tereddutsuz » yarım kure » dortlu final » başcekmek » kok » karagozluk etmek »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.