tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
alman » centiklemek » gece ucuşu » ata et ite ot vermek » yokculuk » teşebbus etmek » nara atmak veya basmak » adınıkirletmek veya lekelemek » buzdurmek » gozlemek » koken belgesi » hapcı » tıraşıgelmek veya uzamak » olduğu soz » satranc » ne âlemde » şipşakcılık » kıyamet mi kopar » ipcilik » capkın » verilen unvan » produktorluk » kanlıyaşlar dokmek » muhtac olmak » telâşgostermek » gac gec kac kec » ispenc horozu » mel anet » cıkılma » tavukpencesi » vurucu guc » elini kalbine veya vicdanına k » icin icin yanmak » komuren » kanada kavağı » mutecessis » giysi » gun gunden » ilenc » her tur gosteri yapmaya uygun » sapınc » doneleme » dulger balığı » buyrukcu » ceşnili » ağız acmak » allah kahretsin » cevrelenmiştahta ağırşak » bicimci » puf »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.