tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
konstruktivizm » celik halat » anlarsın ya » benzine kan gelmek veya benzi » ısıolcumu » meddah sanatı meddahın işi » tahammur » tesetturlu » kuru yuk gemisi » dunur » sakatatcı » ceğmellenmek » allah kavuştursun » oyuncağıolan » bağlık bahcelik ği » funda sıcanı » topculuk » temiz kanıda vucuda dağıtan or » lâponyalı » şeyleri genel olarak anlatmaya » ce » odem » elinden geleni ardına arkasına » organizmaların oluşturduğu bir » milletce » hatırından cıkmamak » cuvalcı » tu » goz kamaştırmak » gineli » koy ihtiyar heyeti » dinclenmek » uc aylık » gozunun bebeği gibi sevmek » coreklenmek » turkusunu cağırmak » yuzu kızarmak » senyor » juri » tavır almak veya takınmak » surmeli » otucu » mutemmim » sadakatsizlik gostermek » oğul cıkarmak » cizimci » ic » kacık » cıtlatma » olmek »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.