tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
arap gibi olmak » cozumlemek » gozle gorulur elle tutulur hâ » oz » veren alet » kuşne » akla zarar veya ziyan » tat kazanmak veya tadıgelmek » tufek patlamaksızın » dağkecisi » yanılgıya duşmek » komşu acı » berat gecesi » dondurup dolaştırmak » ağzınıaramak veya yoklamak » işleri ve dışişleri bakanlıkla » civisiz » ulkesel » receteli » super fostat » yer olcumu » cozumlemeli » saltanatcı » kanlıbıcaklıolmak » gorumluk » zumre edebiyatı » at » dağyurumezse abdal yurur » sıcan dişi » tevellutlu » tukurme » itce » goyunmek » cakıntı » kerteriz almak veya etmek » ığrıp cekmek » kafasınıtaştan taşa carpmak » maslahatguzarlık » cakmaklaşmak » gosterim » tırtıllıbıcak » ozumsemek » alt ust boreği » banliyo » golgeleyiş » onlenmek » duze inmek » meraktan catlamak » cıkrıkcılık » comelme »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.