tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
itin gotune veya kıcına sokmak » yayla gulu » olaylarısonucu elde edilen bic » kılıc oynatmak » gecmek » dogmacı dogmacılıkla ilgili » japon armudu » yılan cıyan » citmek » mulhakat » İcine karışan demir hidroksit » ufuk cizgisi » tezayut etmek » keskin zekâ keramete kıc attır » capaklanma » bir dilin kelimeleriyle duşunc » gelini ata bindirmişler ya na » cabukca » capraşık » goturmek » carcur olmak » sozleşmesiz » kultur ortamı » armatorluk » dovdurtmek » uc parmaklı » cıkın etmek » kalmak » şoyle dursun » teminat akcesi » durumunda olan saklıolan guc » kac paralık adam veya şey » dortnal » cimentocu » uşutmek » coğunca » dolap cevirmek veya dondurmek » tur » zararına kazanc sağlamak » kendini vermek vurmak veya cal » cakmağıolmayan » burumcek » multeci » ors ve cekic arasında kalmak » icin icin yanmak » yer ustu » arkac » operatorleşmek » virtuozluk » buyulemek »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.