tdk sözlük TDK Sözlük

 

borç yiyen kesesinden yer

  1. borçla alışverişyapan, aldıklarının parasınıhemen vermez, ama aldıklarının karşılığıkesesinden çıkacaktır.

benzer sözler

borç yiyen kesesinden yer sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
bulaşmak surekli gorunur duru » surahi » karun » derme catma » taaccup etmek » celtiklik » goz ardıetmek » can ciceği » colpa » u » ruşvetci » ceneye kuvvet » goz gezdirmek » okuz soğuğu » kokleştirmek » zucaciye » guldu gulecek » eşek sudan gelinceye kadar dov » servise cıkmak » lisan » duğum duğum » abdal » on goğus » gudu » ciceksiz bitkiler » cirkinleştirme » torpu » cakozlama » duşgucu » komunikasyon » celmek » cetele » suc işlemek » cozumcu » başıdara duşmek » yayla cayırı » nohut oda bakla sofa » koyunun bulunmadığıyerde keciy » karanlıkta goz kırpmak » kayda gecirmek » futur getirmek » tezhipci » cemkiriş » soz almak » biskuvi » kundeye getirmek » hint yağıağacı » muslumanlık » il » ruşvet vermek »

borç yiyen kesesinden yer hakkında da bilgi ve borç yiyen kesesinden yer eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. borç yiyen kesesinden yer nedir ve borç yiyen kesesinden yer kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.