tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
celenk » gormece » duruma gelmek » hınc » bırakılması » sacılmak » cekel » durumunda meyvesinden kokusuz » gozletme » organizmaların oluşturduğu bir » acısoz » iciriş » sacula » icici » cuha ciceği » dumen tutmak » etuv » bitkisi gossypium » ders ici » japon elması » balıkcın » beklenmediği umulmadığıveya c » İsvecli » taklip bi » dalgalıakım ureteci » baston gibi veya baston yutmuş » hareketli parca » katıyurekli » yuzeyinin her noktasına basınc » acıktan kazanmak » yerle gok bir olsa » değişme olayı tekâmul » paranın ustu » nazarıdikkatini cekmek » e mi » ozezerlik » bektaşî babası » kırk yıllık yani olur mu kâni » secilme » yureği urpermek » um » kup » sundus » yuksek perdeden konuşmak » şohretsiz » gozleri kan canağına donmek ve » parcacık » hızır » duzmek » ucuk »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.