tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
muntehir » sutluce » sodyum hiposulfit » bicmek » guzun » yuzdurmek » gundaş » amasya nın bardağı biri olmaz » bolumlenmek » cocukluğu tutmak » sozleşmek » bir dilin kelimeleriyle duşunc » duşunuculuk » luzumundan fazla » papaza kızıp oruc veya perhiz » hodukleşme » sıcan » tum sayı » uzay ucuşu » kup şeker » cağ » cırpıntı » aktualite » l al el » temas etmek veya biriyle temas » catal gormek » likor » cunupluk » surme » mudevvenat » duze » sr » bunların taklidi olan madde » munkesir » corap sokuğu gibi gitmek veya » klorurlendirmek » kapsul » oz ışın » biri » sozlukce » bulbul » korleşme » ustunluk » fırcalayış » hesapcı » dokulmek » maraşişi » hayvanat bahcesi » olumsuzleşmek » incir cekirdeğini doldurmamak »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.