tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
cimentolanmak » burudet » kamburu cıkmak » İskoc » mutlakcı » duşkunler yurdu » cevza » azrail le burun buruna gelmek » geceyi gunduze katmak » gocuk » cop kovası » ıskaca » gecmişlerini karıştırmak » oz direnc » koşeyi donmek » x veya rontgen ışınları » dovuşmek » olcu » uc başlı » goturmek » dokulup sacılmak » gosterişli » oldurmek » iki sozu veya lâkırdıyı bir ar » comert » coraklık » bohcalamak » cırpınmak » dukluk » corba icmeye cağırmak » mubah gormek » kukurt » muteessir » kosem » cozuntu » mumeyyiz » ortunmek » monitor » trolcu » cıkarmak » anglikan » parazit » tokaclanma » tıkacsız » kirecleme » sus » incelenmesi muşahede » oruklemek » tanrı ya minnet duygusunu sunm » alt tarafıveya yanı »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.