tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
rustik » civileme » gorkemli » ustun yapım » cıkma » kızılelma » soz sozu acmak » futuhat » tecrube yapmak » akdeniz humması » bukmek » cillenmek » alevî » alak elek » amerikan bar » nukteci » koklemek » ağzıvar dili yok » tus » in hali » rolântiye almak » urkmek » korelme » iğne atsan yere duşmez » mutebahhir » nev i şahsına munhasır » vokabuler » coplenme » acıklayan » ateşbacayıveya sacağı sarmak » ihtilâc » subut » nobet şekeri » gunduz kulâhlı gece silâhlı » ulkucu » cağrışımsız » ac karnına » luzumsuz yere » hisse cıkarmak » sokel » fırdondu » calışma odası » encumen » kalıbıdeğiştirmek veya dinlend » beşyuzluk » kuculuş » curuk gaz » gunu birlik » canıcıkasıca » hint kamışı »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.