tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
reva gormek veya gormemek » kulhanbeyi ağzı » ciğerinin icini bilmek » pecenekce » askıya cıkmak » portorluk » cınlatma » benimseyip değişik bicimde anl » hayrulhalef » iple cekmek » yayla cayırı » ickisiz » gecer » komurleşme » yukselim » pabucunu dama atmak veya pabuc » toplu sozleşme » boluntu » kapanice » ilmuhaber » icmeler » boynu bukuk » hava sıkıcıve bunaltıcıbir dur » hint safranı » sutanne » damarına veya damarlarına işle » gumuşgrisi » koh » suslu » nefes cekmek » duzayak » butunu » lenguistik » akıntılı » gelişmiş ilkel bitkilerin gen » ıslahatcı » guleclik » kurduğu medeniyetleri kendi i » iki gozum iki gozumun nuru » govdesiz » aluminyum » hurriyeti secmek » geciş » uyarlac » basit cumle » goz hapsine almak » yonsuz » dişfırcası » ittihatcılık » tersine cevirmek »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.