tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
doşem » gungormuş » fikir veya birinin fikrini alm » guveyi girmek » buzulmek » ruyasında gorse hayra yormamak » hangi ruzgâr attı » saban surmek » olsun olsun » percinlemek » konukcu » dudak dudağa gelmek veya kalma » recelcilik » muthiş » duzenek » goz hapsine almak » yaşam bicimi » helâl sut emmiş » istifci » ağlamayan cocuğa meme vermezle » oz oğrenimli » ilâc yazmak » boyle gelmişboyle gider » gozetlemek » gozle yemek » oz » etut » supuruş » mızrak cuvala girmez sığmaz » cene yarıştırmak » kırgızca » ortulme » yuz binlik » uzerinize afiyet » buro » cokca » omur adam » yengec » kalp akce » yuzu kalmamak » bugunluk » uvey evlât » kus kus » sutsuz » curutme » gumuşgrisi » kanavice » başından aşağıkaynar sular dok » dili donmemek veya donmek » vurut »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.