tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
olum » hopurtulu » başıacık » luknet » ve katımadde » kutletme » durumuna duşmek » ciğlik etmek » cicek bahcesi » mahagoni » ihrac etmek » sus » duşuncesizlik etmek » ıcı ici ucu ucu » yuksek » işacmak » işkence etmek veya yapmak » salkım sacak » arac » cekmek » gecmediği gibi sonunda da gen » sokağa veya sokaklara duşmek » harcsız » bir don bir gomlek » ve burada gorevli kimselerin t » cift koşmak » mutecessis » diken ustunde oturmak veya olm » ciltci » koken » cilenti » yaylar uzerinde hareket etmek » saclı » boya kızıl kok flubia tinctor » guneyli » ağaclandırılmak » kacar » cay » kasa » sucustu » hesapcı » ozun erosluk » gormek » bugun » gozunde buyutmek » paskalya coreği » alcalış » yelken acmak » mustefit » mahrut »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.