tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ciritci » figuran » cirkinlik » koksel » nukleon » gorgu aşılayarak onceden tesp » duşuncesini acmak » kozleme » hacet gormek » başyemek başınıyemek » arjantinli » allah kazadan belâdan saklasın » sıcan duşse başıyarılır » kukurtatar » subekli » mucazat » mezardan cıkarmak » percinleşme » gudeleme » cakıllık » inmek » ormek » duşman ağzı » canımın ici » rutbeli » pece » temerrut » kıvanclanma » cuz î » donmek » duzgusuz » kılıc kuşanma » cimbali » tunuslu » temize cekmek » ici dışıbir » kokusunu veya koku almak veya » ozleştirmek » alcaklaştırma » ana yureği » ortmek » cenkcilik » daha bircok şeylerin yapımında » gecmişola » kelepce » akburcak » goğus eti » teşkilâtcılık » lisan » bitumlemek »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.