tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
suruklendirmek » tekâsul » urkutme » dolaylıtumlec » sokturmek » duşman » yer sıcanı » uzerinden dokulmek giysi icin » ayının kırk turkusu var kırkı » lu » kapucin » benlikci » kopruleniş » millî guvenlik » ağzınıveya cenesini tutmak » oncel » ne olacak » muellif » paranın yuzu sıcaktır » gumleyip gitmek » cile » taşıma veya dokme su ile değir » guvenme dostuna saman dolduru » kendiliğinden ureme » corek » ul » katıla katıla gulmek » okuze boynuzu yuk olmaz veya a » it gibi calışmak » orneklik » capraz ateş » dışticaret acığı » kapalıgecmek » cemenleme » tazıya donmek » gecirmek » bolunuş » yanılgıya duşmek » kırbac kurtları » gomultu » frenk » gece bekcisi » muzahrefat » bicimsizleşme » sozun ardıboşa cıkmak » cocuk ruhlu » ibrikci » gununu gormek » surtuşturmek » kızılbaşlık »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.