tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ocunu cıkarmak » yuz » gulumseme » kumes » kul » mumasil » duzenleşim » muhmel » olcmek hesaplamak hesap etme » secmeli yemek » cıban başvermek » bîcare olmak » surum surum » sonuk » kambriyen oncesi » orak boceği » goğerti » yer ozekcilik » gecirtilmek » imalâtcı » sut vermek » nedamet duymak veya getirmek » bir avuc » arabankurdî » catışma » işteşcatı » anlaşmazlık cıkmak » dağlıc » utopist » gurultuye gitmek » lâmbayıacmak » kulâhınıters giydirmek » zulfuyâre dokunmak » bilânco » uzun lâfın veya sozun kısası » ters duşmek » acığa vurmak » gozleme » lokma ciğnenmeden yutulmaz » ozdeş » hint gureşi » cağrıştırmak » oz oğrenim » yerden yere calmak » kor nişancı » hayata gozlerini yummak veya k » kendi havasında gitmek veya ha » paslanmaz celik » kaynakcılık » departman »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.