tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gazla » gıcırıbukme » şaibe altında tutulmak » fitne fesat cıkarmak » bulaşıkcı » muhimsemek » ozerkleşme » mulâzım » bid at » oya ciceği » bitlis koftesi » luks tarife » calpara » dovenci » lufer » fırtına kopmak veya patlamak » mektep gormemiş » tecavuz etmek » gercekte » sozsuz oyun » boşluk » otleğen » calkar » ermenice » sağlamak amacıyla birbirlerind » numayiş » caresine bakmak » cep harclığınıcıkarmak » dili damağına yapışmak veya di » korukculuk » yavaş » uveyik » şolen » şut cekmek » oz yonetim » di li gecmiş » ceşni » cirkin » kırbaclamak » hanım boceği » gomulmek » kiminin parası kiminin duası » goz kadehi » yuk » tenceresi kaynarken maymunu o » cicek durumu » burukca » godeş » sozu kesmek » cayda cıra »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.