tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
bulunan bolum kafa ser » davranmak saygıgostermek soz » bulgurlu ya gelin mi gidecek » bicime sokmak veya bicim verme » şarap fıcısı » puskurtme » durdurmak » duzenlemek » figuratif sanat » alp yıldızı » gelinlik etmek veya tutmak » yat kulubu » carşaflanma » deniz veya hava savaşınıyonetm » kıvanclı » ic turizm » basın dunyası » inmek » giritli » vukelâ » bir nesneye kece gecirmek » dağda bağın var yureğinde dağ » yuz yuze yaşamak » keli gorunmek » devre mulk » cita » kutup yıldızı » ebulyoskop » sacak kok » uzerine gelen duvar ağırlıklar » cacaca » boşluk » korle yatan şaşıkalkar » citmek » gonul dilencisi » tecrube » omur surmek » el frenini cekmek » gunah kecisi » ayciceği yağı » surukleniş » cabalama » orneklik » avcunun ici gibi bilmek » golgeleme » ağustos bocekleri » cirozlaşmak » allah bir dediğinden başka soz » cobanaldatan » uc »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.