tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gosterilmek » golgeleyici » suzme » almac » recellik » muddeiumumîlik » yuksuk kına » mulâkat » filvaki ama » surundurmek » yosun kulu » şarap fıcısı » hırsız kelepce » a e » kulâhıma anlat » sutlenme » dort elle sarılmak veya yapışm » otuşme » yuzucu » gelişmişcanlı » savul savulun » gulle » gosterici » gecirgen » yahudi ebegumeci » sondurulmesine yardım eden kim » duzenlemek » mucadele » hancerleme » yukumlenmek » sacılmak » candı » boğazıacılmak » suflor » rahat bırakmamak veya vermemek » ağlamayan cocuğa meme vermezle » ameliyat gecirmek » goz merceği » on » koyleşme » oğutmek » gozlemeci » muleyyin » goz koymak » tohmet » doğru durust » tenezzul etmek » rengi atmak kacmak veya ucmak » fiil cekimi » yuruyuşduzenlemek »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.