tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kılıfcı » sağdıc » turkluk bilgisi » iflâs bayrağınıcekmek veya bor » hukum yemek » suyunu cekmek » suruşturmek » tuketmek » eline cabuk » teyel yapmak veya atmak » gonen » cımkırma » sağyap » guvey yemeği » hakikî » eğitim arac ve gereclerinden d » cicer arietinum » cizmeleri cekmek » ic » yuklemek » golet » sacılma » sucut » doşemeci » yoklamak denemek tecrube etm » goc etmek veya eylemek » yukcu » tahrikcilik » buyultec » hoşca kal veya kalın » susleyici » bombardıman ucağı » calık » lâckalaşmak » suruklenmek » felcli » inmek » mucerret » sozde kalmak » cok fazlı » cekmek » kor kurşun » at var meydan yok » dollenmek » gozetim » bir daha yuzune bakmamak » cıngırak » hicbiri » catışmak » gecimsiz »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.