tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
fenalık gecirmek veya gelmek » adalet orgutu » yukseltgeme » dert dokmek » mutculuk » ele » omur curutmek » celik kalemi » odobenus rosmarus » e e » ozeniş » turkleşme » ayağınısurumek » ozdeş » sutkızı » carıkcı » yukluluk » gunlukcu » selâmunkavlen » işsiz gucsuz » unletme » deprem bolgesi » celik parca » imbikten cekmek » guneşalmak veya guneşgormek » curutmek » ucuk » sinolog » cozulme » yaradana kurban olayım » ticanîlik » kolemen » saat ciceği » dalga gecmek » sırnaşıkca » sublimleştirme » mucellâ » gumuşîleşme » moğol » terakum » akrep » gecmelik » yararlanarak yasalar cıkarmaya » o gun bugundur » gununu beklemek » hareket » carşaflık » trockici » yuklem obeği » uctu uctu »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.