tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
hukum » masraf gormek » turedi » Şafiî kopeğine donmek » peşine duşmek veya gitmek » ite ot ata et vermek » allah a bin şukur » uckâğıda bağlamak veya getirme » etme bulma dunyası » calvinci » az cok » ic kavuz » kaymakcı » biri veya bir şey icin olumsuz » monsenyor » hızlısağanak tez gecer » gun gormemek » zuyuf » gorsel etkileme » kopoğlu » salkım sacak » hacamat etmek veya yapmak » harekete gecmek » kor » ozgunleşme » şehit duşmek veya olmak » tulum cıkmak » cığralık » geri gondermek » bocu » cilsiz » pencere acmak » kufuv » kult » ulusculuk » gonc » korluk » cıkartı » kullukcu » mustehcenleşmek » şeritcilik » guveylik » urkutmek » ucukluk » doşemci » oğutucu » pırpıtcı » gocelge » muz » cok eşli »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.