tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
koyuvermek » coğalmak » kucuk kap » ozel girişimci » ozelleştirilmiş genellikle di » keşkulufukara » ucmak » cengel atmak » mezhepci » mestcilik » bıckıcı » supurgelik » teessuf » oclenme » cangıl cungul » cala kalem » temel onerme » eyere de gelir semere de » kuştuyu » cullanma » beyazıcoğalmış beyazlamaya yu » ac kalmak » olum hak miras helâl » sora sora bağdad veya kâbe bul » m » ne demek » teşbih etmek veya yapmak » gunahıkadar sevmemek » bir gunluk beylik beyliktir » munhasıran » kosemenlik » ahlatın veya armudun iyisini d » cızıktırmak » genel gorunumlu » bobur » heyheyleri tutmak veya heyheyl » başdondurmek » ici cekmek » ote » buyuk şehir » cıkış » inkılâpcı » uc birlik kuralı » klâkson » başakcık » dol yolu » mosyo » citleme » cifteleşmek » sacmalaşma »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.