tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kovanın ucuna yerleştirilmişme » iyiye iyi kotuye kotu demek » her kafadan bir ses cıkmak » ortak mulkiyet » muebbet » gece gunduz dememek » muteessir » turkleştirme » nerede nerede » domivole » askerî ruştiye » saponaria officinalis » renkli recine » cevrelenmiştahta ağırşak » bicimselleştirmek » gormek » cıkagelme » mudur » catı » ağzınıacmak » kırıp gecirmek » elden gecirmek » duşey cember » arkasına duşmek veya takılmak » pestili cıkmak » gonlunu celmek » duztaban » ucuncul » ureme » bulunan iri govdeli hayvan ur » yakayıkurtarmak veya sıyırmak » uygurca » tanrıvergisi » avuc avuc » absurt » parcalanış » ruyasıcıkmak » iki ucu acık boru biciminde it » durmek » goz doldurmak » uzunlamasına acılan oyuk » bon bon » başına balta kesilmek veya olm » gurbuzleşmek » guvec » » konveyor » goz ucuyla bakmak » am » cok gecmeden »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.