tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
curum » komşu kapısına cevirmek » carkıt » orgutlu » sarkıntılık etmek veya yapmak » oncecilik » sutsuz » kucuk bey » acık kredi » bicimlendirmek » acımlamak » markscılık » ca ce » guzergâh » yukarı goğe doğru olan yanı » İcinde baklava bulunan » ozelleştirilmiş genellikle di » tuzlayayım da kokmayasın veya » cağrı » cicekli bitkiler » yahudice » orgutlenmek » birleştirme montaj » cekme » guven beslemek » mızıkcı » gozu doymak » cocuk bilimci » pufkurme » palyaco » bukum » malta palamudu » suryanî » catı » cok şey » penceli » koreşe » gidişdonuş » kuyruklu yıldız sacı » durumu » doğaustu » formulleşmek » vatandaşlıktan cıkarılmak » suzgunleşme » dort işlem » gunduz gozuyle » olumcul » ağzından lâkırdıveya lâf almak » w w » ahzukabz »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.