tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
serguzeşt » hindistan cevizi » lenguistik » uretken » fırcacı » ecza cantası » şomiz » goturmek » kucuk karga » gozleyiş » sozunu kesmek » gonul avcısı » gocermek » cıkarmak » kostek » balıkcılgiller » olaylarıyorumlamaya veya inanc » otleğen » ileri gitmek veya varmak » filipinli » pis pis gulmek » olumlu tumce » grek » anormal » folk muziği » yarıcap » adam adama savunma » gectim olsun » gecgec yapmak » taahhut » aman dedirtmek veya amana geti » yukseltmek » muftehir » koşe rafı » gormemiş » duğumlemek » cıkar yol » boynu altında kalsın » percinlemek » teamul » seckincilik » okse otu » cadır tiyatrosu » acılım » cilingirlik » oncelik » vurac » elini kana bulamak veya bulaşt » celebi » cavlı »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.