tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
gozetleyici » yıkamaya yarar cukur yer veya » ic guveyinden hâllice » suslenmek » ust » dilli duduk etmek » ekmek carpsın » suzuk » dağsıcanı » az » zul saymak » cekirdek » kacurga » bahriye cifte tellisi » haraccılık » basın dunyası » koydeş » mudur yardımcısı » arka kapıdan cıkmak » seyran etmek veya eylemek » aluminyum » sirkuler » renkli element kısaltmasıcu » alın catısı » yukleme » yanından bile gecmemiş » ic oğlanı » calıp cırpmak » mufret » kirecsilemek » guven » toprak cekmek » uste vermek » oğlak donencesi » şaklaban » guneşlemek » damgasınıvurmak » ut » mercan avlayan kimse » garnitur » yabancısaymak veya tutmak » guc beğenir » genel olcek » koşeklemek » allah rızasıicin » beşyuzlu » uzerine » cingene pembesi » taraf tutmak cıkmak veya olmak » carpılı »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.