tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ceşnici » tatbikatcı » cocuk kalmak » gorevlilik » guc » gorevli kuruluş » mujdeci » muhreli » gorevli kişiler » cinler cirit veya top oynamak » oncecilik » patates corbası » eğen » munteşir » cağırmak » tutun balığı » kocaklama » yarıgocebelik » kor » şupheci » gumuşbalığıgiller » teamul hukuku » corapcılık » şakşakcılık » şeye gucu yeten bir tek tanrıd » yuklenme » alt ust olmak » hayvan koklaşa koklaşa insan » otturmek » konargocer » kecileri kacırmak » sır vermek veya sızdırmak » camur gibi » amasımamasıyok » camurlanmak » davul dovmek » uckâğıt » keskin zekâ keramete kıc attır » tahammur etmek » kucuk mevlit ayı » penceleşme » cıkak » duz » luks » tac » emlâkci » kusur etmek veya etmemek » slovenyalı » inci sacmak » cınlatmak »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.