tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
elini kalbine veya vicdanına k » sakarozolcer » kopeğin ağzına kemik atmak » dumencilik » ayıgormeden bayram etme » facuna » televizyon bandrolu » mufritlik » na » puruzlenme » burgu » hesap vermek veya hesabınıverm » gorevsizlik » gorevli » coreklik » sokak supurgesi » haber bulteni » cıkılanma » konservator » ad cektirmek » kantara cekmek veya vurmak » oldubittiye veya olupbittiye g » surtunme » canlıozdekcilik » lâkırdısımıolur » muşterek » ustune kapanmak » bloke cek » olu helvası » beklenmediği umulmadığıveya c » ev ev dolaşmak veya gezmek » kemer gozu » hancerlemek » duzmek » tor » dol ayı » gunuleme » parcacı » gonlu razıolmamak » gozleri fal taşıgibi acılmak » bayramuzeri » duşeyazma » boku cıkmak » basmak » arkadan soylemek » kul rengi » ackı » catışmak » yaycizer » yuz goz »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.