tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
koturum » rasatcı » uşuşmek » roproduksiyon » icirtme » sozunu tutmak » cimdik atmak veya basmak » bobrek yağı » mecusîlik » ilâcsız » bereketli ola veya olsun » ağzınıaramak veya yoklamak » catık yuz » yassısolungaclılar » celik kapı » operken ısırır » gonul bağlamak » parca » cırpmacılık » veresiye karşıtı » dışters acı » sur atlenmek » likor bardağı » koşeli parantez » cıkarma gemisi » mutenakız » kulağakacan » onune gecmek » uzun sivri kumes hayvanların » tutununu tutturmek » sutculuk » tohmetli » cozum » kaleme veya kaleme kâğıda sarı » başlangıc » parcası » kustahca » dokuk » ma me » kulucka olmak » halacca » cekmek » hakikî » bir veya tek başına » ve burada gorevli kimselerin t » yuzdurmek » boy gostermek » yuzyıl » tavukcu » gozleği »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.