tdk sözlük TDK Sözlük

 

burnunda (veya gözünde) tütmek

  1. çok özlemek.

benzer sözler

burnunda (veya gözünde) tütmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
fenalık gecirmek veya gelmek » ağır işitmek veya duymak » doşemeci civisi » umitli » uful » zengin arabasınıdağdan aşırır » genişzaman gorunumu » iceri » ustelemek » yuzustu bırakmak » tesisler butunu » sac boreği » mubaşirlik » mulâhham » elini surmemek » parmağının ucuyla veya ucunda » gozcu » icini acmak » haraccılık » goz bebeği » kac parca olayım » element kısaltmasıal » cevri » aktualizm » koşe » dordun » cıkmak » catapat » koylu » kor satıcının kor alıcısıolur » surmek » duven dişi » katranıkaynatsan olur mu şeker » gok » iciş » yukseltmek » olcek » ayağınısurumek » cıkışbelgesi » cıt cıkmamak » cimlenmek » peceleme » suslemek » surunme » c » ahcıbaşı » soz olmak » ruzgâr ustu » duzenli ordu » olumlu cumle »

burnunda (veya gözünde) tütmek hakkında da bilgi ve burnunda (veya gözünde) tütmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. burnunda (veya gözünde) tütmek nedir ve burnunda (veya gözünde) tütmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.