tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
av dışında padişahın yanında b » muhurlu » yuk hayvanı » zuğurt » oncu » baksana baksanıza » bileşik onerme » maksat gutmek » trost » muşahede » kurdîlihicazkâr » suthane » mel unca » gulup gecmek » bezekci » makyavelizm » gucleştirme » kor şans » cıbanbaşı » gurultuye getirmek veya boğmak » kuplu » olu » gunuculuk » cıkmak » İki veya daha cok maddeyi birb » suclama » panslavizm » beşyuzlu » soğe » gozleri yaşarmak » du » ekmek kufu » cingenelik » ciceksever » anglikanizm » ucu » bayramîlik » yanaşık duzen » duşunce » oz oğrenimli » cekmek » yurutum » catı » fırsat duşkunu » sozcu » surec » munakaşa » ili » gazla » oksitler veren madde maden »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.