tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kapakcık » al bayrak veya sancak » mahkemelerinin adı » on bilgi » mulâkat yapmak » bin işci bir başcı » yuzune kapanmak » fikir işcisi » kucukleşme » yureğini tuketmek » badem gozlu » mum ciceği » popculuk » japonca » duşuk » ort ki olem » armatur » tanzanyalı » icindeki en kucuk birlik » ey » carlık » bolucu » ustune gecirmek » odyovizuel » catkılı » recine kanalı » oğurtmek » surguleme » inmek » cankurtaran kulubesi » hamur acmak » norvecli » olan bir taş » sozu ağzında bırakmak veya soz » gormuşgecirmiş » kutuphaneci » ozenilme » kadir gecesi doğmuş » yer bakır gok demir kesilmek » zayice » ahıcıkmak » sıkıduzen » tepesine veya başına binmek ve » gor veya gorursun » don yağı bayağısıcaklıkta kat » kosnulme » manipulâtor » gonul tokluğu » mubadil » individualizm »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.