tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gelin boceği » acık vermek » gencleşmek » ademimerkeziyetci » asitolcer » » kulâh kapmak » kutuphanecilik » cl » camur atmak veya sıcratmak » capsız » n » mutenakıs » grizuolcer » beyaz komur » eline ayağına uşenmemek » yufka boreği » unlem » yonetim gideri » calgıcıbocek » ornek » ickin » koşeye cekilmek » nufus bilimci » kul etmek » konnektor pensi » gomlekci » icli » deli gullâbicisi » x x » kackın » komur kayası » redresor » gurultulu » cirkin » boru kelepcesi » burnu buyuk » basmak » fal acmak veya bakmak » sıcramak » gokce » caresiz » allah kabul etsin » cucu » guatemalâlı » sosyal guvenlik » borcunu bilmek veya saymak » tecahul » kılıclama kacmak » caldırış »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.