tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
tarh etmek » akşam yıldızı » bulunan iri govdeli hayvan ur » ısıtma aracı » kısıtlayan kısıt altına alan » cekicleme » suzgec » eskimo » cıkar » cepni » parca parca etmek » ucmak » gecirim » ara soz » alay gecmek » dışgucler » ayağına cağırmak » kazan kaldırmak veya devirmek » olum » cantacılık » gunleri sayılıolmak » ayca » ekmeden bicilmez » dağıtım burosu » huryemez » mana cıkmak » munhasır » corba tabağı » inekcilik » kapcık » kan ken » eziyet cekmek » davranmak saygıgostermek soz » guzellik kralicesi » gundeliğe gitmek » murşit » luks tarife » sesini yukseltmek » cizginmek » edebiyatla uğraşan kimse » pirinc » gecmek » gozeneksiz » palavra savurmak atmak veya sı » daraya atmak veya cıkarmak » duşunce iyilik ahmet ertuğr » korkunclaştırmak » gecilme » mirac » kılıfcı »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.