tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
gozlerini dikmek » celmek » ciceklendirme » canlımuzik » nesne » gelin ciceği » ceşnicibaşı » testiyi kıran da bir suyu get » gelip gecici » koturum » yuksek » eşek hoşaftan ne anlar suyunu » caferî » maltalı » uzerine cokmek » cemre duşmek » cimensiz » cevgen » turşuya donmek » golgeye yatmak » ruzgârlamak » gun » cancı » kıcınıyırtmak » tekemmul » coğdurme » sut cocuğu » sozsuz oyun » ılıkca » acısal yol » teverrum » rahat doşeği » etmek » buyukce » gormek » acık olmak » goğusluce » onune gecmek onune gecmek » duzey » neşvunema » iz an » gunduzcu » bir baba dokuz evlâdıbesler d » zayicesine bakmak » ic guveylik » dallıgullu » toplu olarak oğretimin yapıldı » suveter » ucretli » hint gureşi »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.