tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
aklına takmak veya aklınıtakma » tilki uzumu » hangi dağda kurt oldu » muteveccihen » guguk gibi kalmak veya oturmak » iş arî oy » yuzsuzleştirme » purtuk » acma » ında inde değil » kok sap » muhurletme » itilâfcı » sual acmak » yureği katı » leke etmek veya yapmak » dostluk başka alışverişbaşka » ağac biti » transit gecmek » cozulmek » inmek » usanclık » ileri goruş » tuketici » acılama » guncelliğini yitirmek » emdiği helâl sut haram olmak » uslûp » camat » surfile makinesi » ar » album » kilidi kureği olmamak » başlık atmak veya koymak » olum kalım meselesi » kokteştumlec » yardakcı » carpmak » guvercinler » siperlik » karaardıc » gecindirme » kutuk gibi » gomlek değiştirmek » cırcıl » geri donmek » gumbedek » yuz etmek » gulle atma » guc »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.