tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kolay işlenebilen yumuşak bir » cicek boyası » gırtlak unsuzu » sonmek » cozme » ucan kale » sizin » kuc » şimdiye kadar veya şimdiye dek » ic guvey » yakın cağ » ulser » kan cekmek » gunleri gece olmak » muzakere etmek veya yapmak » gubreli » akşamdan sonra merhaba veya sa » dingo nun ahırı » su kacırmak » butun » konsantre etmek veya olmak » guveylik » hayvan derisi » sofra veya sofrayı kaldırmak v » kirec kuyusu » şobiyet » karman corman etmek » dişeti dudak unsuzu » yurttaşlık hukuku » mujdelik » celmelemek » aşağıkalır yeri veya yanı yok » gelmişgecmiş » kadastroya gecmek » dilmac » ipek ciceği » sonuclandırmak » cavşır » gecirilmek » şerbetci » civisiz » kimse » capmak » beyin ucgeni » sur atlenme » kulağına calınmak » buyuk onerme » kuskus corbası » dokulmek » duğun »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.