tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yuz cevirmek » surme mantarıgiller » cağrılık » ciğnemlik » sevincli » goğus hastalığı » anketor » cevrim » canak comlek » oğretici » ustun » orf » muştereken » cozumlenmek » şumul » borclanmak » acık bono vermek » tanrıile şeytan arasında surek » sm » iki bucukluk » duşunce » oğutmek » kubist » keyif catmak » yemek » umranlı » yataklık yapmak veya etmek » goruculuk » akcıllaşma » hu cekmek veya demek » sakınılan goze cop batar » sevgi » boğurmek » guzellik kralicesi » boynuz takmak veya takınmak t » gayrimunasip » otostopcu » cakıntı » ici geniş » muhammedî » cantalı » karikaturluk » ağzına bir şey veya bir cop ko » oksuzler anası oksuzler babas » peşinden yurumek » munekkit » yureğini hoplatmak oynatmak ve » ackılatma » deyip de gecmemek » isim govdesi »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.