tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ici beni yakar dışıeli veya s » triportor » goze gorunmemek » guvenlik » fransızca » ceyiz cemen » yalıngoz » garc gurc etmek » tilki uzumu » obur dunya » cift ayaklılar » sungerci » şerbetci » ve katımadde » konukcu » carktan cıkma » cağcıllaşmak » ağza duşmek » dolaba girmek veya gelmek » mutebessim » adamakla mal tukenmez » bac » başa gelen cekilir » ankara kecisi » başına cıkarmak » tarakcılık » cevir sesi » soz veya lâf işitmek » ust perdeden » surfile » ciğerini sokmek » nusayrî » hoparlor » başarıgostermek veya kazanmak » işten el cektirmek veya cektir » cıkmak » aclık » muhur gozlu » kıyıya cıkmak » bugun » celik cember » bavyeralı » ceşni » gorunen koy kılavuz istemez » dunyadan haberi olmamak » kotucul » ak duşmek » allah ın kulu » yetenekli kimse » cozumsuz »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.