tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
dunur » kontrbascı » stand bay » başının derdine duşmek » kuzu cevirmek » hatırından cıkmamak » ici gecmek » kuşgomu » odem » cıkmak » olcmek » cezasınıcekmek » olum doşeği » ceşme » cumbuşlu » mutereddi » koy ağası » gosterici » unsuzunu gosterir » parca parca » noel ağacı » cekingenleşme » turkoloji » olu yıkama » goz gezdirmek » babamın veya ustamın adıhıdır » alcılı » başmurettiplik » cıkarma birliği » sonuc niteliğinde başka bir bi » gozsuz » hamallığınıetmek veya yapmak » percinli » urfa cıbanı » borc yapmak » klârnetci » yureklendirmek » ustunluk » saat acısı » imza atmak veya bir şeyi imza » cokuş » turban » soz gelimi » okuz balığı » bukum » kargabuken » puskurtu » satışa cıkarmak » saman altından su yurutmek » tat »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.