tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kahkaha ciceği » ilk dordun » carpıklaştırmak » amerikan » sunnî » buyuk şehir » muneccimbaşı » ortulu » koşek » oğutcu » aşırıuc » duz kap » dokumculuk » luterci » odunlemek » kocboynuzu » arap sabunu » alman papatyası » halk şiiri » kocaya kacmak » olcuşmek » suyu gorunce teyemmum bozulur » nasır bağlamak veya tutmak » kur an veya ekmek carpsın » guzellik » lu » in cin top oynamak veya in cin » cağrınumarası » şerbetci otu » duzen » dunya malı » baygın duşmek » halebî ordaysa arşın burada » fransızlaşmak » goruşturulmek » kerpic dokmek » cıldırma » otumsuzleşmek » sapsarıkesilmek veya olmak » kazmac » ucuz » ar er » kuheylân » işe yaramak veya yaramamak » telekomunikasyon » somurmek » vermek » karagul » değer duşurme » gun gunden »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.