tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
pacavraya cevirmek veya pacavr » surgun » can cana başbaşa » genizden konuşmak veya cıkarma » uvendire » hafta arasında veya icinde » sokuntu » turk meşesi » cattırmak » skandinav » ciftlenmek » aşırıtepki » davetci » başından gecen olağan dışıola » cayırlaşma » deliye donmek » torbada veya cantada keklik » mevlâ » fluor » sungersi » sofra veya sofrayı kaldırmak v » turuz otu » bahce » bicim » cekişli » etme veya etme yahu » ameliyat gecirmek » gucu » ustune perde cekmek » icli dışlılık » ankara kedisi » cıdama » tevellut » muşkulpesent » avuclamak » kamburu cıkmak » ic cumle » siyasetci » catal kargı » musellem » cevrelenmek » karşıtı » hol » kurekcilik » can başına sıcramak » ozlu » aslan sutu » bana da demesinler » cekikce » yuzeyinden yuksek yeryuzu parc »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.