tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
parcası » dokulmek » ic deniz » iki cenekliler » ucuş » canlılara yaşama ortamısağlaya » ceddine lânet veya yedi ceddin » ebussuut efendinin gelini gibi » gucsuz » muselles » muşirlik » başyonetmenlik » ntı nti ntu ntu » uzun parca » acmaz » musavat » organların her biri » calım atmak veya yapmak » pes perdeden konuşmak » gozetleniş » guc » beti bereketi kalmamak veya ka » şefaatcilik » canım » ic tutmak veya ic bağlamak » gunahkârlık » sıcma » kurek ayaklılar » tedavule cıkarmak » allah ın binasınıyıkmak » poc » olarak tespit edilmiştir » otostopculuk » mustafi » yokcu » acıklık » duduk » gorunuş » butuncul » tuy dikmek » buzuk » yoresel » gırc gırc » eli ayağıveya eli kolu bağlı » şoyle ki » ettiren ozellik tınnet » sutanalık » badıc » markscı » mucbir »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.