tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ici ezilmek » korukcu » boşboğur » goruşmek » cırpıntılı » kunye » biri » yonetici » tevellutlu » buyuk harf » sussuz » muharriş tırmalayan tahrişed » buyutken doku » iclik » uvertur » oğle » humanist » var varın varsın varsınlar » kubik » ağac » ici dar » dumencilik » guven beslemek » ahreti veya obur dunyayı boyla » cirkefleşme » işcıkarmak » kırk yılın başıveya başında » ayım eyim » muteveccihen » soze atılmak » techil etmek » hicbir » ozellik başkalık fark » catallı » lutufkârane » goruntu » ateşci » lâfcı » kupeli » centmek » sozlukcu » aksulâmel » penceleşmek » taaccup » ureticilik » kulucka donemi » macar ineği » cokel » cepellenmek » gozlukcu »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.