tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
surumek » kin » dortnala kalkmak » olumcul » donencel ay » adamına duşmek » gun » surgit yapmak » izazuikram » know how » kulot » yuruyuşkolu » ciğeri parcalanmak » domates corbası » kavakcılık » buyuklerin ellerinden kucukle » dort ayak ustune duşmek » ceyiz » kokcu » sacalanmak » guneşli » nicelikleri ve değerleriyle ay » tulum cıkarmak » gommek » yurek » gozunu acmak » sansurlu » saat başıgaliba » oğuzca » itce » acılmak » sb » kocu » asansor » iyiye iyi kotuye kotu demek » capanoğlu » cenesini actırmak » rak rek » tohmetlendirme » cengelleme » kendi derdine duşmek » fırsat duşmek veya cıkmak » gocmen » sa se » capalanmak » otlakcı » imparatoricelik » gonullu gonulsuz » doşemcilik » yeri goğu tırmalamak »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.