tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yarım kure » sungercilik » duğuncu » juglans regia » pas gecmek » colpalık » yârdan mıgecersin serden mi » klâkson calmak » dirlik duzenlik » cekişmeli » uzum » oğlak » acmak » cetrefillik » cocuğumsu » cocuklaştırma » guvence » yuzleşme » tespih bocekleri » calkamak » doğuşculuk » gusulhane » fare deliğe sığmamış bir de k » carka vermek veya carka cektir » muhurleme » cekişme » komurlu » cokuş » ortak carpan » atlas ciceği » otuşme » pacoz » kirecsizleştirme » goğusluce » olcu » kur acı » dışgucler » programıolan » gerceğin doğaya uygun bicimde » cılkıcıkmak » catkılık » parca almak » duğumlemek » munhani » cift cinsellik » camaşır değiştirmek » gormece » allah bir » bir calgı » cıkmak »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.