tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
burnundan duşen bin parca olma » cumartesi kibarıgibi suslenmek » durbun » hukumlu » kor ağac » teveccuh gostermek » surme » dost kara gunde belli olur » arap sacıgibi » kos dinlemek » boşaltac » vizon kurk » bıckıcı » yaprak oynamamak veya kıpırdam » ağılıbocek » cadır catı » basıncolcer » delikli taştekne » bilincsiz » kul olmak » asıl nusha » tuketici » tecavuz » cıngar kopmak » an ane » vergi mukellefi » parşomen » sinolog » bir şey soylemek » korler mahallesinde ayna satma » muzakere » pabuctan aşağı » tebdilihava » akdeniz mavisi » dovmelik » omur boyu » tezahurat » sapsarıkesilmek veya olmak » catal » copurlaşma » ne cıkar » olum emri » terakum etmek » sakalım yok ki sozum dinlensin » bilincaltı » konsensus » kuvertur » temel cumle » golgelemek » cekiş »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.