tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
tohmetli » an anecilik » goz goze » oklava veya baston yutmuşgibi » işsiz gucsuz kalmak » mustevi » hatırlatmak » acmaz » al gulum ver gulum » muvesvis » guveni olmak » kıblenuma » basit cumle » el cabukluğu » icine tukurmek » İsa yıkusturdu muhammed i mem » turkceleşme » yan gelip oturmak veya yatmak » altlıustlu » golermek » cıkmak » unik » kem goz » para cıkışmamak » tam gun calışan kimse » kepce » kuşgibi veya kadar yemek » alcacık dağlarıben yarattım de » kafesci » orospu bohcası » cakmaklı » yuzu acılmak » vucut yapmak » durumleme » konjonktur » jeton gec duşmek » takipcilik » pic » dekorator » oğreticilik » yazıya dokmek » insan ayağıdeğmemişveya basmam » sağlayan parca » mes uliyetli » cikletci » alcılatmak » şikâyetci » gon » copurlaşmak » tuketici »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.