tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kovuşturma acmak » yaradana sığınıp bir işyapmak » gozune bakmak » hatırıicin » cıkmak » ickin » muziksiz » orumceksi » gonlunden kopmak » karikatur » cinler cirit veya top oynamak » cizmecilik » icli » yon eki » tenakuza duşmek » başkoşe » boşnak guzeli » gecmişi olmak » capasız » indukleme » dil surcmek » teamul hukuku » gevrekci » suruşturme » gıptasınıcekmek » ic harp » a a » kıbrıslı » hukumdarlık » kulak kepcesi » aracı » huzurunu kacırmak » işgormek » bıcak silmek » yedekci » tufek catmak » celâlî » otesi var mı » kıskac » sunnetsiz » gordek » gozu buyukte olmak » okuz » harc » elinden cıkmak » bahşişveya beleş atın dişine b » pic sinek » akumulâtor » guncellemek » parca parca etmek »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.