tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gozunde şimşek cakmak » iz » ceper » un » gozlenmek » gozu kaymak veya kacmak » ciltci » yuze cıkmak » u » goreceli » suyek » corak » cakırlaşmak » cingene parası » rezalet cıkarmak » biber salcası » harclı » traktor » fume » oylamaya gecmek » recine yağı » durtmek » tam adamına catmak » bicimi » doneklik » musabaka » yasa sozcusu » karnından konuşmak veya soylem » ayağına cağırmak » kacakcılık » donemec » cep harclığı » takas veya takas tukas etmek » yuz sabunu » kuney » golgeleyici » kılıc sallamak » azot karışımıgaz » dunya kelâmı » kukremek » cevirim senaryosu » malikîlik » ceribaşılık » putursuz » dokme veya taşıma su ile değir » ac gozluluk » tanrıyarattıdememek » ısıolcer » karikaturluk » boğurmek »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.