tdk sözlük TDK Sözlük

 

buyruğu altına girmek

  1. bir kimse başka bir kimsenin isteklerini ister istemez yerine getirmek zorunda olmak.

benzer sözler

buyruğu altına girmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında buyruğu altına girmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
durum » yakıtcı » ac ayıoynamaz » cam yarmasıveya bolmesi » surtunuş » cokmek » dincleşmek » kusura bakmamak veya kalmamak » goruşacısı » cucuklenmek » takla atmak veya kılmak » satranc » hava sıkıcıve bunaltıcıbir dur » gumuşlu » başoğretmen » oneride bulunmak » dolek » kıskaclamak » tibet sığırı » ustunde kalmak » somurmek » ozdeştirme » cocukca » mureffeh » hint gergedanı » cakmaklaşmak » cark etmek » uc kat » fiske fiske kabarmak veya olma » comaklamak » kibrit cakmak » dort yuzlu » donuş » kulbastı » gecirim » gecenlerde » mevlevîhane » cim cim » beyninde şimşekler cakmak » guneşsiz » duşurtme » yurumek » cakmaksız » tunuslu » hint domuzu » gucsunme » haric » icin kullanılan boru oluk vey » cem an yekûn » denizden veya denizi gecip cay »

buyruğu altına girmek hakkında da bilgi ve buyruğu altına girmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. buyruğu altına girmek nedir ve buyruğu altına girmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.