tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
akıldan cıkarmak » işcilik » yureği ferahlamak veya hafifle » kirec cimento gibi şeyleri su » ciğleşme » cağıgecmek » medica » pabucu buyuğe okutmak » duzenek » zulâl » goturu iş » terbiyeli kofte » civilemek » duğumlenebilir nesne » işin icinden cıkmak veya sıyrı » sıcan deliğe sığmamış bir de » işguzarlık etmek » kralice gibi » ağzının icine girmek » surur » tarafsız bîtaraf » bir cift » ayak ayak ustune atmak » coluk cocuk » cifte kumrular » yoreselleşmek » mucadele etmek » doğactan » yuzunden okumak » bıcak gibi kesilmek » pa » carşaflamak » cevirmenlik » kok » kalifiye işci » olumsuz tumce » acık elli » cift zamanı » inkâr etmek veya inkârdan gelm » tekaut olmak » poker cevirmek » bir ucu sivri olarak yapılan t » yureği carpmak » guzellik » ortalık duzelmek » da var ki anlamlarında kullan » operken ısırır » şarapcı » cillenme » gectikten sonra yavru olarak d »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.