tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
fiil koku » goze girmek » lık lik luk luk » tac atışı » ittihatcı » norotik » cayırlama » temel onerme » fıstıkcı » bir cenetli » caprazlık » derinlikolcer » gozetletmek » tertipci » cıktı » resmiyete dokmek » tatlısoz » ciceklenmesine dolayısıyla me » ağac arac eğirmen kirmen » koşekleme » bir dilin kelimeleriyle duşunc » şarap fıcısı » mustehcenlik » ihtilâc » katılmasıya yapılan secim » iki buklum » etiketcilik » kara surmek » ucar kefal » ruchan hakkı » cıkrıkcı » araştırılabilen olculebilen » gozetilmek » baskın cıkmak veya gelmek » bilinc dışı » otobusculuk » baştan kara gitmek veya etmek » doşekli » yemen ellerinde veysel karanî » sutnine » cıplaklaşmak » olcu » herru » buyuk mağaza » yucelik » gozune ilişmek » donme ekseni » butunler » yuzustu » kapakcık »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.