tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ha bugun ha yarın » camaşır sepeti » ugandalı » sırtcılık » surum » oncul » zerduştî » akıcılık olceği » teressup etmek » durdurmak » kitapca » baba koruk veya erik yer oğlu » şuphe » cığır » marunî » etme veya etme yahu » yuzgec ayaklılar » guven ışığı » gece gunduz » gipur » ne altınıbırakmak ne ustunu » buzdurme » duşuncesizlik » mer iyet » yetiş veya yetişin » sıcratma » protokolcu » uzumlu » kufur kufur » al » macar biberi » cevreleme » gonlu yaralı » yukseklerde dolaşmak » bocek bilimi » muteammim » acık işletme » yuzleşmece » karburleme » goz bağı » universiteli » cala » illustrasyon » guven vermek » goturmek » menfaatci » yukunu cekmek » dışa donukluk » değiştirmemek veya yanılmamak » senyorluk »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.