tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kendine yedirememek veya onuru » sulfitleme » o o » sadistce » sungu » kafasıduzelmek » calkalatma » icinden gelmek veya gelmemek » filozofca » kan ken » dokmek » yuksuk » hukmen » cala kılıc » dunya goruşu » kulhanbeylik » goz » sirkulâsyon » seksuel » t cetveli » acıkta bırakmak » kıraclaşma » odlek » rum » parcalar » calarmak » doğu turkcesi » bukulgen » capak » dalavere cevirmek veya dondurm » kotuleme » konsantre etmek veya olmak » kacurga » kanlıbıcaklıolmak » bicim » tezevvuc » anadan yeni doğmuşa donmek vey » yukseğe cıkmak » tetikci » yuk gemisi » dunurleşme » deniz altında bulunan » duyek » lehce bilimi » kucukbaş » parca almak » mucadele » istifci » gani gonullu » gunduz »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.