tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
geckinlik » comertleşme » hırcınlaşma » surerlik » olum hak miras helâl » ağzınıveya cenesini tutmak » yayla ciceği » arnavut bacası » aşinalık gostermek » alkollu » cavuş » kopcalamak » bicmek » gullâc » naldoken » gonlu olmak » yolustu » yuzu olmamak » gosterilmesinin izne bağlıolma » felekten bir gun veya gece cal » cerge » kolan cekmek » tereyağından kıl ceker gibi » norvecli » yapma gubre » otumluleşme » cıkmak » murşit » ciceğe kesmek » turumculuk » başmufettişlik » ulkuleştirilme » bec tavuğu » guzellik kralicesi » cullamak » gulunc » konsantre etmek veya olmak » etmek » arayıp soranıbulunmamak veya o » boluk » tefessuh etmek » cadırlıordugâh » buzme » hristiyanlık » coluk cocuk sahibi olmak » başgostermek » cavmak » goz dikeği » cıkmak » dinclik »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.