tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
masraf gormek » yonetmek » sedefci » eyer kapatmak veya kapamak » cığır » cokuş » tuk » iz duşumu » yuklu » cevikleşme » sunger taşı » olum allah ın emri » cesaret gostermek » cığralık » cengelleyiş » veya metal bolum » centiklemek » begum » gurultusuz » duğun ciceği » hırvatca » gurultu » hallac » ekmek carpsın » v » calılandırma » capar » peşine duşmek veya gitmek » eline elinize veya ellerinize » cicek durbunu » tertipci » bulunan bolum kafa ser » pusatcı » muhur kimde ise suleyman odur » kullanılması » kok bilgisi » su dokmek » dunya yıkılsa umurunda değil » mustefit olmak » calgı » indirme bindirme » muhrelemek » uzun parca » adıcıkmak » yeni cağ » sokmek » mutehassis etmek » kacak » canıcanına veya icine sığmamak » ciltcilik »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.