tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
burokrasi » teneffus etmek » İslâm dininden olan kimse » teknikci » sungu » civi kestirmek » kontrolcu » guvenc » minyatur » carşıağası » catladın mı » gonul borclusu » calkantılı » kontrolor » bukmek » tutturgac » mantar ozu » hizmetci » kucumencik » ince eleyip veya eğirip sık do » cini doşemek » zurafa » gayrimutecanis » ciriş » kırılıp dokulmek » sıcramak » gelip catmak veya gelip dayanm » serbest olmayan » cok yıllık » ozgurleşme » gormek » cuhcuh » bicicilik » harclık » delikli taştekne » masraftan cıkmak » futuhatcı » buyuk peder » beşeriyetci » canınıbir yere dar atmak » corak » madde » cingenece » yağma etmek veya edilmek » cennet okuzu » cıktı » dostca » gecek » tohmetlendirme » cakıntı »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.