tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sağic » ciğnem » turk aksağı » dermanıkesilmek veya dermandan » cenesi duşuk » gecimsiz » canlılara yaşama ortamısağlaya » hint irmiği » gecmek » masturbasyon » tebelluğetmek » catal kazık » kaca patlamak » kucuk gezegen » boluk » ateşpuskurmek » gazla » dustur » yuzu karışmak allak bullak olm » modul » purik » moble » dalıp cıkmak » ağzının kaşığıkalıbıveya lokma » odemek » muzahir » unik » capkınlaşma » percinli » mahrec » tersine cevirmek » korkakca » bir gomlek fazla eskitmişolmak » ustunsemek » guce sarmak » yanlışcıkmak » kuvet » dik bicme » vucuttan duşmek » mutekâmil » elinden hicbir şey kurtulmamak » acıklayan » yemin icmek » meridyen duzlemi » icecek » bıcak gibi saplanmak » holoturitler » ve kanunlara uymaksızın cebir » mujdelemek » muhurleme »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.