tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
donulmek » taraca » hayalinden gecirmek » guc » catlama » cezasınıcekmek » turkistanlı » cise » levha » cini » bir gomlek fazla eskitmişolmak » iliğine işlemek veya gecmek » başına dunyanın belâsınısarmak » gozettirmek » cıkarmak » cağırtkan » hukmen » kufur yemek » ne cıkar » catlama » yaşıne başıne » dere tepe duz gitmek » sokuntu » heyheyleri tutmak veya heyheyl » cağrınumarası » secilmiş » hallac » harp acmak » unsuz » sungu » kuflendirme » her tur gosteri yapmaya uygun » notrleştirmek » fabrikatorluk » hak dini » cekilme » dışcevre » cekmek » corak » işguzarlık etmek » anlamaya yarayan sınama » aslıcıkmak » kıraclaşmak » colpa » cabuk kolay heyecanlanan kims » yuklemek » ıska gecmek » surrealist » oteye beriye » major »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.