tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
tunuslu » malta taşı » goreneksel » dovme » nobet beklemek veya tutmak » duşey » ruzgâr gulu » deve kuşu gibi yuke gelince ku » kaşgoz etmek » cıkılanma » cember » gecmek » herhangi bir doğal nesne veya » orta şark » gonlune gore » sovmek » moduler sistem » gumletmek » calar » yuzune hasret kalmak » cok karılılık » ağac » reasurans » cala paca » mukavemet gostermek » golluk » ciceksever » kepceleme » yuksekten almak » kaclık » ust deri » elinden cıkmak » cıkışamamak » capkın » mudur yardımcısı » dovuşken » cer cop » malik » duşman duşmana gazel veya yasi » ceşnici » sutu bozuk » da var ki anlamlarında kullan » baygınlık gecirmek » tenturdiyot » hazır bulunmak veya olmak » dil surcmesi » oğle vakti » kuyudan adam cıkarmak » kafatascı » kahrıcekilir »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.