tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
yoğurt corbası » sel goturmek » gomulu » ortturme » sumuklu » gurleşme » ceşit » sondurulme » zebunkuşluk » tecavuzkâr » okce cene » yonetmek gorev ve sorumluluğun » canıcekilmek » cıfıt » curcur » bolumlendirme » buzuk » ozluk hakkı » etut » cıkılmak » u » tecavuz » catkı » kıyamet gibi veya kıyamet kada » cumle kapısı » yureklilik » mureffehen » cangırdama » catışmak » capraz » gozsuz » cıkagelme » ceviri » goz kamaştırıcı » duş » cekmek » kosem » mineral » un » surpriz yapmak » tepegoz » kırk yılın başıveya başında » başına işacmak » icitim » gorunuşte » dilinde tuy bitmek » kofteci » tekeline veya tekellerine alma » calışma gunu » yonelim »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.