tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
eroscu » buyuk amiral » culûs » ara kazanc » ortac » coğunluk » cıkartmak » bukum » kur a » suruklendirme » elini cabuk tutmak » mercimek kofte » mercekten oluşan optik alet » popularite » kıc » duşman duşmana gazel veya yasi » murekkep » ulûhiyet » actırmak » harp acmak » ummî » gobek havası » acık yurekle » merdane » işkembe corbası » coğaltmak » cır cır » kuney » gunduzcu » cotiragiller » yapışık ceneliler » otomatiğe almak veya bağlamak » temiz kanıda vucuda dağıtan or » mulâhaza » pence » dalıp cıkmak » vergi kacakcılığı » bulbul gibi konuşturmak veya s » soyleşi » alt ust etmek » tamamen veya kısmen durması » duzgun » humanist » cengi » cuce » tutsulemek » kor » gobek calkamak veya calkalamak » eti » duvesime »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.