tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
yatcı » operator » kurekcilik » yahudi ebegumeci » el mi yaman bey mi yaman el ya » olcuşturmek » ruya » mudavim olmak » cobanlık etmek » tan ten » oğretmek » kayac » difuzyon » soyleşi » cınayaz » meyve receli » kulağıters taraftan gostermek » calgılı » guzel duyuculuk » bohcasınıkoltuğuna vermek » muşahede » kriz gecirmek » gerceklemek » ahlâkcı » haziran boceği » ağzının icine baktırmak » ozdeştirme » ayaklıkutuphane » yuzlemece » namusait » rotuşlamak » tecavuz » yara acmak » karşıgoruş » kuru yemişci » harac » pusur » gonlu takılmak » gumrukten mal kacırır gibi » fare duşse başıyarılır » koprucu » calvincilik » cenabıhak » gecirimli » kapucin » kapıbaca acık veya kilitli » sumbulî » yuz » kose » guderileme »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.