tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
gokturk » oduncu » tohmetli » cıngı » boşaltac » kafayıuşutmek » ecel şerbeti icmek » bağdad ıtamir etmek » biri » orneklendirmek » ağac mobilya » icine huzun cokmek » bakar kor » odun vermek » os » ıt » oğurtleme » şeşudu » tefeyyuz etmek » ateşler icinde » yukseltmek » eğimolcer » angstrom » aşağıgormek » icin » işgunu » cokelek » burun bukmek » coban kulubesinde padişah ruya » altın tutsa toprak olur veya » ağzının icine girmek » duzluk » davul calmak » fransızlık » işportaya duşmek » sevinc » cece » kazan kaldırmak veya devirmek » yuz yazısı » coğul » gok guvercin » borekci » gurlemek » avcunun icine almak » akıllıgecinmek » emniyet muduru » tunemek » duşunce alışverişi » pastorize » bağlayıcıunlu »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.