tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ağzına bir parmak bal calmak » cocuktan al haberi » orseleniş » pilic » celâlîlik » cocuk kalmak » hatırlatmak » yukleyici » ağzınıbıcak acmamak » tecrube etmek » yuklenmek » anlamıverir » odenekli » oz tahta » uvertur » dârıfulful » habeş » hamallığınıetmek veya yapmak » golek » gudumcu » olenle olunmez » penceletmek » cumlecik » kacan kacana » ana sozleşme » orta oğretim » orta hizmetcisi » calık » bildirmek » goz kırpmadan » maslahatguzarlık » guclendirme » oğur » tepetakla etmek veya devirmek » arnavutlaştırmak » msa mse » hotanto » ortunme » donuşumcu » xviii yuzyıl sonunda başlayan » mudur yardımcısı » neşesi kacmak » dağkoyu » yalelli gibi veya arabın yalel » kucuk sesli uyumu » tunc » uzerine gelen duvar ağırlıklar » oğreti » gozetlemek » ozetleme »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.