tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
bickici » cikolata yapan veya satan kims » az gormek » yatak carşafı » kulliyet » yururluğe konmak » şupheleniş » calımlı » cevirmenlik » caca » bir sıcrarsın cekirge iki sıc » etmek » ayrıseci yapmak » sodyum klorur » ciftcilik etmek » yağsız ilâc » buyuk harf » duellocu » muhlik » yuzu karışmak allak bullak olm » carcur etmek » dubeş » bulutcuk » suvari » yerleşim yerinden başka bir ye » bir veya sağ elinin verdiğini » batak culluğu » a e » at başıberaber gitmek » oluşturduğu siperler borda ka » buhtan etmek » uşutmek » sozleşmek » suzme » kaşla goz arası » palyacoluk » utu » bicimlerini belirleyen ana oze » cıkmak » boksorluk » osmanlıturkcesi » temel oğretim » dort cifte » duzen kurmak » tabakcı » borcsuz » tersine donmek » kıc attırmak » altıkaval ustu şişhane » nutuk atmak veya cekmek »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.