tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ceki » ağacdelen » yol gozlemek » iğne atsan yere duşmez » ucgen » ofkelenme » bîgunah » acış » yunlu » ovmac » bazen doğrudan doğruya yere da » yumruk atmak veya indirmek » iz » dar acı » orum » afrikalılık » calışılma » hareketlerde bulunmak » acığa alınmak » kut » korpe » tekevvun » coğul ekleri » bir deli kuyuya bir taşatar k » tuhafiye dukkânı » seluloz » siyanurlemek » nukte yapmak » bir madde » yureği burkulmak » setlic » deneyustu » hatırlatmak » yukluluk » buk » cumudiye » goğus » yugoslavyalı » yaşyetmiş işbitmiş » tac » turetme » ya herru ya merru » deke duşmek » uygulama » yok pahasına satmak almak vey » vazgecmek » kalın unlulerle art damak patl » numayiş » utarit » cuz î »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.