tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
si » istifcilik » cillenmek » hanefî » ustel » ortac » kokleşmek » gecme » buyu » sallanma » teessur » keyif benim koy mehmet ağanın » yanlışcıkmak » nankor » icine ateşatmak » genel butce » veya krom kaplanmışcember bici » gorevden almak » sıkıduzen zapturapt » amac gutmek » guvercinboynu » gulerim veya guleyim bari » tokatcı » cevre kirliliği » surunuş » derdine duşmek » şofor koltuğu » uşenme » camurlaşma » afiyet uzere olmak » yucelmek » saygıduymak veya beslemek » suret almak veya cıkarmak » cizmeden yukarıcıkmak » azrail e bir can borcu olmak v » yalın ayak başıkabak » bolme » ak don kara don gecitte belli » felemenkli » parcalara ayırmak » adamına duşmek » toz » don gomlek » temize cıkmak » oğutucu » butunlemek » muzeyyen » geyik bocekleri » geri gondermek » uctan uca »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.