tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
cırpmacı » sınıfta cakmak » guclu » tanzimatcı » yureklendirme » şobiyet » imparatoricelik » yosun bağlamak veya tutmak » sırasına gore » sokun » davranmak saygıgostermek soz » korduğum » boyunca cocuğu olmak » cengi takımı » geceli » hasbî gecmek » hatırıicin » mucavir » mecus » setlic » şeref uyesi » kucuk kopru » gozu dalmak » urfa cıbanı » goz » ustune atmak » cıtırtı » kesenin dibi gorunmek » negatif buyukluk » deyip de gecmek » patlangac » caktırış » sonukluk » carpacak buyuklukte sembol ni » sırnaşıkca » kutuphane » purtuklenmek » um » susleyici » kâğıtcılık » yuklemek » mine ciceğigiller » yureklilik » surrealite » acıklar livasıolmak » sonuclamak » teşrifatcılık » duzen » allah tan korkmaz » hukûmet gibi »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.