tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ağzına tukurmek » ceper » suet » acığa cıkmak » artcı » bahar donemi » teessur » tutunacak dalıolmak veya olmam » yureği parlamak » tel kuf » işi e dokmek » guneşsel » cepheden hucuma gecmek » cırptırma » sondurulmesine yardım eden kim » kotuluk » corba icmeye cağırmak » muşerref » takdir etmek veya eylemek » konsul » usculuk » kufeci » ncı nci ncu ncu » pazarlıkcı » sayıp dokmek » bitki asparagus officinalis » yatakcı » gunu gecmiş » cift kol » fenaya cekmek » sırtustu » notr » allah eksik etmesin » cemberli » dokmek » ince karton parcası kartvizit » değiştirmemek veya yanılmamak » tutmek » duşku » oltu tozu » yucelmek » lâtin ciceğigiller » gozlukculuk » menfaat gutmek veya gutmemek » usteğmenlik » munkesir » acıktan tayin » cıraklık » cokmek » fıcıcılık »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.