tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
nakışcılık » yıldızıveya yıldızları barışma » gu » gecmişola » uzum hoşafı » keceleme » inmek » gecici madde » dayanım omru » sozcuk hazinesi » kofterlik » tarlanın taşlısı karının veya » dort bir » tesalup » bir ayağıcukurda olmak » fincan boreği » surmenaj » beli bukulmek » yuha cekmek » carşaflanma » kufuru basmak » bağlantıunsuzu » duduk » dort yanıdeniz kesilmek » kadayıfcı » makta mekte » hopurtulu » yarım gun » ture » rh » calkalanma » ciğil » dokmek » blof » yucelmek » kopeklemek » gostermelik » kacanın anasıağlamamış » daim etmek veya eylemek » doğaclama tiyatro » gozu alışmak » oncelemek » dişine gore » kulfete katlanmak » musamere » sul » sahneye cıkmak » şobiyet » parca parca » cağrışımsız »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.