tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
buyuk lâf etmek » universiteli » suzulmek » bam teline basmak veya dokunma » bon » temel onerme » cekmek » onune geleni kapar ardına gel » imanıyok kısa soyleyişle » suslu uslûp » mutevali » tecrubelilik » kubik » fin ugor » secilmek » bukulmek » davranma » para donmek » suzgecgagalılar » tadıtuzu kalmamak veya tadıtuz » sozlendirme » sumsukleşme » sirkuler » tarikatcı » gonul cekmek » cullanma » gucluk » katmerli katmerli gulmek » dolmuşucak » gonul belâsı » pence vurmak » suyu gorunce teyemmum bozulur » cıvgın » enfrastruktur » pestilini cıkarmak » soylenilmek » dunya » allah dağına gore kar verir » kosteklemek » tehacum » zırhlıguc » turemişkelime » cocuk bilimi » ustunleşmek » akım olcumu » kronikci » işi ne » inekcilik » surgulenme » alcak kabartma »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.