tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
başıdonmek » hamle etmek veya yapmak » koreliş » iki hırtı bir pırtı » avrupalı avrupa da yaşayan a » carmıh » putur putur » bolum » soylenti » horoz olur gozu coplukte kalı » kamcılanma » regaip gecesi » mutevellit » hasret cekmek » suheyl » somurgeleştirmek » ortakcılık » ozursuz » candan yurekten » yarışcılık » hic de » gece ucuşu » rh » burunmek » goz kırpmamak » ciceksimek » soylemek » dunurluk » iki cenetli » catışma » akıllarıpazara cıkarmışlar he » yukarı goğe doğru olan yanı » cevirgec » meşrutiyetci » deneyustu » fena değil veya fena sayılmaz » acılış » eşek kulağıkesilmekle kuheylân » kuru yemiş » duzeltmek » kırıkcı » yan tumce » cobanaldatan » butunletme » uc nalla bir ata kaldı » celik kalemi » azıcoğa saymak veya tutmak » mudafaa » girip cıkmak » altın koku »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.