tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
moduler sistem » terzi kendi sokuğunu dikemez » iki cami arasında kalmışbeynam » ucayak » tekaut » cirkinlik » onlemek » arnavutlaştırma » belli bir noktayıaltınıcizerek » uclemek » ictimaiyatcı » imbikten cekmek » hovarda olma durumu » skandinav » allah omurler versin » istenilen bicim elde edilen m » dokme » elini eteğini cekmek veya kesm » sovdurme » hoparlorlu » bukmek » cerden copten » mektep cocuğu » tumen » duzenleyici » s » rab » curuk para » gozunden kıskanmak » catal don » flort etmek veya yapmak » kitapcılık » corbaya sinek duşmek » cok yuzlu » bir kıyamettir gitmek veya kop » gorunuş » al kiraz ustune kar yağmış » polarolcer » bocek kabuğu » sutcu » subvansiyon » yukunu cekmek » cerez » tecahul » hırtlambasıcıkmak » suru » asurca » buğday surmesi » hukumdar » guz »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.