tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
duzlem geometri » bolunmek » o kapımahalle senin bu kapımah » soz yok » merkezî ulke » dik bicme » sabahcı » coğur » goturmek » gumrukten mal kacırır gibi » gecişli » pabucunu dama atmak veya pabuc » caput » sacalanma » bicimci » olum » tesaduf » uslûplu » kullu su » tahtaya kalkmak veya kaldırmak » pec » oyle gelmek » bir ağac stryhnos nux vomice » gunaydın » cacık cecik » acık mektup » hakas » alâka cekmek toplamak veya uya » yurutmek » cadırlı » boşluk » kâğıtcı » mtırak mturak » mozaik doşeme » tuyleri icin avlanan bir kuşso » ardınıalmak veya getirmek » calışmak » cizmeleri cekmek » yaşam oykusu » cirişleme » donenceli » yediği onunde yemediği ardınd » ulkuleştirme » cevriliş » yargıtay » gobelek » ayyuka cıkmak » ikinci dizeleri birinci beyitl » cimentolatmak » celik kalemi »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.