tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
mulkiye mufettişi » molotof kokteyli » mutebahhir » ucler » grekce » akortcu » dekorator » maslahatguzarlık » purdikkat » oğle tatili » davranış misal » catınma » birinin canına ot tıkmak tıkam » kuru oksuruk » kopcalanmak » guneşdoğmak » celim » koruma unsuzu » sulfurimetre » acığa alma » biri fert » yuklenmek » cobanlık » aktor » calkatmak » men » kulağıkirişte olmak » dudağınıbukmek » yalın ayak başıkabak » dongel » panslavizm » gozetim » yerlerde surunmek » pazarlıkcı » trampetcilik » metal parca » genclik » yuvarlak unlu » surtunup durmak » hafriyatcılık » veya dokunmuşpamuktan yapılan » mucevher » cıkarcılık » kuvvet cifti » dumduz » nufus yoğunluğu » maslahatguzar » kola cıkma » kargabuken » kuf bağlamak veya tutmak »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.