tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
acıklamak » ağır kacmak » panislâmcı » parıltı » cemaat ne kadar cok olsa veya » golge etmek » ev acmak » boğurtmek » ceneye kuvvet » koluk » olum » aşure gunu » biciş » muslukculuk » İcinde baklava bulunan » atom reaktoru » goden bağırsağı » mevlevîlik » midesi ekşimek kaynamak veya y » artıuc » milâttan once » notrleştirmek » dans etmek veya yapmak » yonetmenlik » servisci » goturu » guguk gibi kalmak veya oturmak » kucumen » başına işacmak » tutun » puruzlu » otmek » yuz tutmak » bağrışcağrış » derleyip toplamak veya toparla » curuk » eli para gormek » afyon cekmek » goru » kafdağı » gumruk » citlemek » kişiye ozel » kılığına ceki duzen vermek » ok gibi yerinden fırlamak » mirac kandili » yuksekten ucmak » buyuk para » facuna etmek » saban surmek »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.