tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
gucsuz » su uyur duşman uyumaz » alıal moru mor » kukurtleme » gulleci » kirada olmak veya oturmak » duşunceli » hatırlatmak » muteharrik » mısır puskulu gibi » demetci » ozumsenmek » gum gum atmak » somak rhus coriafia » ere gitmek veya varmak » masor » ici bayılmak » ozonur » calışma gezisi » ceki » bulunan bolum kafa ser » gozlerini kan burumek » boluntuler » gecici » şefaatcilik » cifte dalmak » kor kurşun » tavukcu » eşgudumcu » tac atışı » oz itmeli » yuk gemisi » acacak » cul caput » surup gitmek » onune gecmek » sorma sormayın veya sorma gi » kusuşme » almanlaşma » kıs kıs gulmek » şaşkına donmek » boyunduruğa atmak veya almak » aksak eşekle yuksek dağa cıkıl » kısıkca » celen » hızır gibi yetişmek » bakışacısı » uzerine evlenmek » rus ruleti » kaşıkcılık »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.