tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
astsubay kıdemli başcavuş » kalaydan cıkmak » bobur » venus » temessul » sırtcılık » k » yoğunlac » oz » abbasî » icinde kaybolmak » uflec » fizik kondusyonu » celek » arac » imanıyok kısa soyleyişle » gozu gormez olmak » olgun » hava iyi veya fena esmek » top atmak veya topu atmak » banka cuzdanı » parfum » yaşdonumu » halic » canıyurekten » onlenmek » gonlu kırılmak » teslimiyet gostermek » odunsuz » genclik » lisan » eğri buğru » bir ornek » kamcılatma » roportajcılık » kaleyi icinden fethetmek » genişunlu » resti gormek » boyle başa boyle tıraş » bicimlerde tutturmalık » kofte » denize cıkmak » ilcebay » felc » tapan cekmek » yolu acmak » cav » nârına veya nâra yanmak » cekiş » cap »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.