tdk sözlük TDK Sözlük

 

el pençe divan durmak

  1. saygıgösterilen kimse karşısında el kavuşturup ayakta durmak.

benzer sözler

el pençe divan durmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında el pençe divan durmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
avcunun icinde tutmak » etuv » dili donmemek veya donmek » gozu uyku tutmamak » balast direnc » dubel » sırca koşkte oturan komşusuna » duzmek » tenakuza duşmek » cift dirsek » zuhre » uk » ekmekci » cur et » civisiz » ki » yapılan resim ve bezeme işi » celişiklik » tutunacak dalıolmak veya olmam » cep sozluğu » oncesizlik » levazım boluğu » goturmek » parca » goze yasak olmaz » yuzu tutmamak » acısoz » techiz etmek » himaye etmek » calışmak » gonul koymak » ilkoğretim » editor » soz » doviz » sacına sakalına kar yağmak » mubeyyiz » mutevellit » soylemseme » muzik salonu » altın eli bıcak kesmez » kul » gunberi » calgın » uctan uca » peynirli borek » dunku cocuk » murekkepleme » guven ışığı » gunah işlemek »

el pençe divan durmak hakkında da bilgi ve el pençe divan durmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. el pençe divan durmak nedir ve el pençe divan durmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.