tdk sözlük TDK Sözlük

 

eski dilde göz

eski dilde göz kelimesi sözlüğümüzde bulunamadı.

diğer kaynaklar

  • eski dilde göz kelimesinin uludağ sözlük'teki anlamı için eski dilde göz tıklayınız. uludağ sözlük eski dilde göz başlığı.

benzer sözler

© 2016 - TDK Sözlük
duğum ustune duğum vurmak atma » ustundeki ustunde başındaki b » ciftelenme » ardından veya arkasından atlık » şobiyet » motivasyon » merkur » guvence » kulceleşmek » başına işacmak » anadolulu » gulle gibi » gureşilme » elinden bir kaza veya sakatlık » yedek parcacılık » lâf ola beri gele » ovungen » ağız acmak » kız beşikte veya kundakta cey » işim işkaşığım gumuş » sıcramak » takallus etmek » yıldız akmak kaymak veya ucmak » cercici » boynu bukuk » corek » ucmak » elinin koru » malın gozu » goz hapsi » uclu » bir dilin kelimeleriyle duşunc » mumeyyiz » yırtmacsız » yiğitce » aşağıfalan yukarı » cekmek » tertipci » acılmak » hararet kesmek veya sondurmek » hastalıklarının genel adı » ada » cekmek » takla atmak veya kılmak » cekingence » puruzlenme » tovbe etmek » gulhatmi » cinicilik » kaput gitmek veya olmak »

eski_dilde_göz hakkında da bilgi ve eski_dilde_göz eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. eski_dilde_göz nedir ve eski_dilde_göz kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.