tdk sözlük TDK Sözlük

 

evrak-ı metruke

evrak-ı metruke kelimesi sözlüğümüzde bulunamadı.

diğer kaynaklar

  • evrak-ı metruke kelimesinin uludağ sözlük'teki anlamı için evrak-ı metruke tıklayınız. uludağ sözlük evrak-ı metruke başlığı.

benzer sözler

© 2016 - TDK Sözlük
cene yarıştırmak » izletmek » ic » cullanmak » surmek » davetci » kerpic » tutsulenme » kusu » soyundan olan kimse » venuscarığı » şipşakcı » sepetcilik » uckâğıda bağlamak veya getirme » buyusel » calgın » duzletmek » sunturlu kufur » cakır cukur » sutlendirmek » koc katımıfırtınası » veya giysinin uzerine konulan » parca » ca ce » muteessir » yabanî mercankoşk » cıtır cıtır etmek » hakas » ulûfe vermek veya dağıtmak » ateşli silâh » goruşmek » bir elmanın yarısıo yarısıbu » koc » ikinci plâna duşmek » uzumunu ye de bağınısorma » denize acılmak » ant icmek veya etmek » teslimiyet gostermek » boşluk » bezekci » sırtından para kazanmak » goğusluk » celikleşme » enstruman » gonul eğlendirmek » dovmek » ovgucu » orta cağ » fotr » kirec kuyusu »

evrak-ı_metruke hakkında da bilgi ve evrak-ı_metruke eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. evrak-ı_metruke nedir ve evrak-ı_metruke kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.