tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ustunuze afiyet veya sağlık » musteşar » şuphelendirme » secik » sutannelik » kurekcilik » cu » buyutmek » masor » on ses duşmesi » ele gecirmek » durdurmak » beli bukuk » dudağınıbukmek » dalga yuksekliği » kukumav gibi duşunup durmak » bakalım veya bakayım » kızılcam » on secici » fırtına kopmak veya patlamak » ic » dunya evine girmek » telekomunikasyon duzeni » kırcıllanmak » tecrubesi olmak » ruya » soyup soğana cevirmek » koc » ozgecilik » hasatcılık » buhtan etmek » bukulme » benimseyip değişik bicimde anl » kokteş » carpıcı » guzergâh » canakcılık » cicek tacı » carıklık » kurallara ve yontemlere gore k » oncul » puskurtme » gelenekci » yeri goğu ben yarattım demek » rahat doşeği » cocuk » zurriyet » cekici » dongu » kecileşmek »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.