tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
avuc » oz » plâzma ve yuvarlardan oluşmuşk » kışdonemi » toplumsal cozulme » ust tarafı » gonlunun dumeni bozuk » cirişlemek » cevirmen » otobuscu » kulliyetli » olu yıkama » yoruk cadırı » duşkurmak » kalvencilik » gonlu akmak » sirkuler » gosterişsizce » yukseltec » bîilâc » ulke » cerkez tavuğu » leke surmek » yukselme » sıcakca » gunah cıkarmak » musluman » kamcılanma » gok delinmek » guler misin ağlar mısın » yuzunu kızartmak veya yuzunu k » bolmek » patlıcan boreği » cıkarım » guluşme » puan almak veya kazanmak » başcı » gokcul » opmek » canta » adındaki asker ocağının kurulm » oksuz kalmak » soyleşi » fr » yurutum » ta te » ay » başıustunde yeri olmak » şoyle » buyutuş »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.