tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
mizacgirlik » sarayda veya zengin konakların » biber salcası » kopekkuyruğu » homoseksuel » kan beynine cıkmak » ağzınıkullanmak veya satmak » dizleri kesilmek veya tutmamak » amonyum sulfat » yunlu » kelle kulak yerinde olmak » ozru kabahatinden buyuk » kuney » vermek » emlâk burosu » yuzsuzce » centik atmak » turedi » yenilir veya yenir yutulur şey » nefis mucadelesi » goynume » atlar tepişir arada eşekler e » ic oğlanı » rezili cıkmak » koruklenmek » cok yavaşişyapan cevik olmaya » odyovizuel » sırtcılık » vucut » duğurcuk » capraza almak » sovgucu » golgelemek » fumerol » tumen » oğrenci » dunya gozu ile gormek » duru » kafasında şimşek cakmak » minyaturleştirme » hancer » n n » buzdurme » ustune cekmek » butikci » gecmiş » olumsu » iftihara gecmek » kaleme veya kaleme kâğıda sarı » ceşnilik »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.