tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
orakcılık » acık ordugâh » temayul » goruşme yapmak » yapma » ayağınısurumek » ayaklarına veya ayağına kara s » yuzuk oyunu » etiketci » oportunist » dokmek » akıl erdirememek veya ermemek » orgutlu » yurek ağrısı » dollu doşlu » major » osmanlılık » gorulmek » darbe vurmak veya indirmek » duruk » şolen » cekip almak » ac acık kalmak » nevri donmek » yuk asansoru » cıkılamak » cevreleniş » kamcı » kıl cadır » muzikcilik » ara acmak » duzeltim » insanların aynısoydan gelmişol » yer cekimi » oruc » oluşturduğu demet » yoluna cıkmak » gectim olsun » aracla yakmak » tukuruk » tum cahil » başına işcıkarmak » uvertur » kor kuyu » yuk olmak » gece gunduz dememek » ateşine veya nârına yanmak » dalga gecmek » yan urun » fransızca »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.