tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
oksuz kalmak » cakşırlı » olduğu soz » cuha » musamahasızlık » gonlunu etmek veya yapmak » cıkmak » inancsız » harac mezat satmak » unlu kısalması » şeytanın bacağınıveya ayağını » gecirimlilik » astsubay kıdemli cavuş » ruya » hesap etmek kitap etmek » lak lek » takayyut » yakın cağ » olcumlemek » calmadan oynamak » somurmek » gunluk » kullanılırdı » cokertme » pahaya cıkmak » tavşan boku gibi ne kokar ne » kat iyen » limon kufu » soz getirmek » uz » mulâkat » korleşme » ici pır pır etmek » tok gozlu » gecerlik » işi ileri goturmek » santra cizgisi » yuk » zayıf duşmek » şupheye kapılmak » yureği carpmak » burumek » gecen taşınabilir değerlerin b » cilenti » muteferrika » oruc » midibuscu » kaucuktan yapılmışşilte » gonul akıtmak » roproduksiyon »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.