tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
monitor » citi » sublimleştirme » ustune titremek » icmek » tuysuz » capula » dovdurmek » zevc » gulle » gecmiş » cokelmek » durumunda meyvesinden kokusuz » kulunu savurmak » ul » kolan cekmek » munezzeh » distributor » colleştirme » camaşırlık » pişirgec » buyulemek » gozlenmek » alevîlik » korebe » teemmul » civilenme » plâtonizm » kıssadan hisse almak veya cıka » cektirmek » petrolcu » spekulâtif » gozle gorulur elle tutulur hâ » candan yurekten » soz almak » kriz yoneticisi » borulce » tunclaşma » kellesini ucurmak » muvafık bulmamak » paylaşmış benzer odevlerle yu » 30 ağustos » ağzına bir şey veya bir cop ko » commek » tahammur etmek » yoluyla bir yapının her yanını » olum olum de hırlamaya ne bor » ışıkolcer » fume » bok ustun bok »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.