tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
hıckırık tutmak » kor boğaz » gozcu » alaturka muzik » paytakca » cekme » batınî » eğri yuz » gozu olmak » cevre » orneklendirmek » bahcıvanlı » dokmek » once » inmek » cifteleşme » cavlağıcekmek » munadi » sulun gibi » ayağına uşenmemek » silindir prizma vb bicimindek » oz beslenme » supermarket » zıvanadan cıkarmak » başa cıkmak » kosteksiz » orakcı » soz cambazlığı » olum » olum doşeği » mani duzmek veya yakmak » ağzısut kokmak » cekişmeli » ceviriş » sivil yonetim » başına vur ağzından lokmasını » ağlayanın malıgulene hayretmez » sac orgusu » gecmek » muspet ilimler » nuzullu » tedhişci » buyume » duze inmek » muteyakkız » toprağa duşmek » ciğde » nukteli » kur yapmak » bu yuvacıklar topluluğunun bal »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.