tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
nukul » catma » kokturkce » goz var izan var » goğsunu yırtmak » lisan » yanardağpuskurmesi » gercekleşmek » haricten gazel okumak veya atm » kibarlık duşkunu » arasında den başka anlamıyl » pazar ola » ciğsut emmiş » devam etmek veya ettirmek » ozlu soz » notunu veya numarasını vermek » sabır acıdır meyvesi tatlıdır » dumen suyu » catıcı » yer yer kazıyarak alttaki renk » gucluluk » secmeli » cember kayık » canta ciceği » şenlik ve eğlence donemi » mes uliyetsizlik » cabuk kolay heyecanlanan kims » coğunmek » olcum » cercevelemek » beis gormemek » zayıf duşurmek » ciroz » ozerk » veya kazanc payıolarak belirli » surukleniş » dizginini cekmek » cimlendirme » fiyat veya değer bicmek » inisiyatifi ele almak veya gec » kılıc calmak » kadir gecesi doğmuş » yer bakır gok demir kesilmek » yurek burkmak » ovunek » tespit etmek » kelepceli » guvenceli » zanaatcılık » sumbulteber »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.