tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kirecleşmek » ağaca cıkan kecinin dala bakan » cemaziyulevvel » gocuk » amerika elması » bukunlu » cilehane » fucur » masrafıcekmek » guzel » sakatatcılık » mutekellim » kocan » keyif benim koy mehmet ağanın » sacma » ucuk » gorumcelik yapmak veya etmek » yapısının işleyişinin ve geli » ortalığıkırıp gecirmek » kucuk harf » nazıgecmek » eğic » tir » yuz olcumu » işcilik » yonetim » surum surum surunmek » tombala cekmek » frenkce » korluk » uleştirme sıfatı » cizmek » cırılcıplaklık » gozu arkada kalmak » goz goz » cemremek » curuk » kullanılır » cılgına donmek » renk koru » gozleri dolmak veya dolu dolu » kuncu » başlık atmak veya koymak » elci » canından gecmek » cilecilik » tumler acı » mulk » sıcan deliğe sığmamış bir de » guvercinler »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.