tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
cılk cıkmak » coğullaştırma » ihrac » hindu » zerre kadar olsaydı » doşemelik » ciftelenmek » acık şehir » sel goturmek » topluluğu » gan gen kan ken » plâstikten arac » kocan » guzelce » cedik » camurlukcu » ucar » dondurulmek » cumartesi kibarıgibi suslenmek » edinc » catıklık » ozleşmek » hercumerc etmek » ahu parcası » başol da istersen soğan başıo » cekirdek » değer duşurme » birbiri icin yaratılmışolmak » zucaciye » jole » bulunan bolum kafa ser » coğdurme » surukleniş » kılığına ceki duzen vermek » turunc » on damak unsuzu » tırtıkcılık » merkezkaclama » davranmaya sebep olan sevgi du » taşcıl » gerci » etmediğini bırakmamak veya kom » kopru başı » kotulemek » mes uliyetsizlik » atla arpayıdovuşturmek veya da » yaprak oynamamak veya kıpırdam » anız bicmek » hint tavuğu » şeylerden her biri tabaka »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.