tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ruşvet yemek » boluntu » kukremek » bir cekirdek geri kalmamak » pacavralaşma » parca » madde » gozlerini bayıltmak » kırıkcılık » ha şoyle » vus at » cıvlamak » insanustu » yonelmek » ic salgıbezi » cozgun » carpışma » gumlemek » ac gozlu » karina etmek veya karinaya bas » cakın » hece olcusu » takaddum » dalgıclık » leyleğin yuvadan attığıyavru » bıcak gibi kesilmek » minyaturcu » adam adama savunma » naturist » allah dağına gore kar verir » fulûsuahmere muhtac » burokrat » yuk » alp eren » canıgonulden veya canıyurekten » seruvensiz » mukedder » at gozluğu » ağır cekmek » gonlu celinmek » ağız unlusu » ucsuz bucaksız » garip kuşun yuvasınıallah yapa » kapıbir komşu » yukunu cekmek » cuceleşmek » kardeşce » lugat » gomlek » yuk odası »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.