tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
muterakim » cakmak cakmak » icindeki en kucuk birlik » kimya gocumu » canak » yedi duvel » ortme » protezi » orak boceği » cay » bazıbitkilerin turlu organları » kopeğe hoşt kediye pişt demem » sacaklı » gozsuz » bicimdeki bolumler » cıtır cıtır » pusur » dukkân » operetci » kılıclama » ca ce » ovuş » gocermek » dolleniş » flort » kulplu kap » celik parca » kacırmak » oğrenci bileti » molekul » suslenmek » rutbesiz » bahce » catal kargı » cicek sapı » icatcı » oksuz kalmak » devlet duşkunu » akca pakca » duğun evi gibi » cıkışhakemi » kabuğu dışına cıkmak » dişgostermek » zafer bayramı » ağac kavunu » bir gunluk beylik beyliktir » oz » on teker » kancıklık etmek veya yapmak » dışters acı »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.