tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
gayrimunasip » cengel iğnesi » kapalıgecmek » korebe » ispermecet » gureştirme » terennum » kaynana olma durumu » cozulme » guzel » calmak » calarmak » kuru sıkı yalnız barutla sıkı » teneffus » icirtmek » diplomasıolan » terbiyeli corba » guntun eşitliği » araplık » acık » ciğitli » buyutuş » yonelme durumu » kullanılan yapma yuz » olan insan topluluğu ulus » cemberli » marpuccu » sumeroloji » duzmek » ustelemek » hıckırmak » muhurlu » kopekleşiş » yırtıkca » yuz » gullâc » silindir prizma vb bicimindek » yakışık almak veya almamak » zuğurt » gepgenc » gundeme getirmek » gubrelenme » bir dilin kelimeleriyle duşunc » ocbe » genizden konuşmak veya cıkarma » icin surulen kimyasal madde » uretici alan » gucleşmek » taşınabilir arac » allah cezasınıvermesin veya al »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.