tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
duşukluk » serbest yuk » şahadet şerbetini icmek » kuresel » ictimaiyat » gozletmek » donup dolaşmak veya done dolaş » esmer kuf » sırplık » amaclama » gozde » evvel allah » allah versin » catal » endustriyel » ar er » art duşunce » uzulmek » comleklemek » oldurmek » goz değmek » ozdenlik » acıklatma » pecelemek » soz birliği etmek » cocukluk etmek » babasına cekmek » ucum » koltuğuna girmek veya koltuğun » dilini kedi fare mi yedi » altından capanoğlu cıkmak » tuysuz » tuyune dokunmamak » suprulmek » zıpcıktı » luzumsuz yere » oportunizm » ıkla ikle ukla ukle » gormek » el acmak » murettep » cırakman » davul dovmek » teselsul » ak mıkara mıonune duşunce goru » suthane » el bebek gul bebek » cap » bulunan iri govdeli hayvan ur » cıbanbaşı »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.