tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
parcası » balıkcı » kapıkethudası » ici ısınmak » yuzu acılmak » kopekleniş » muhtaclık » bicmek » avuclama » cadırlı » cok duzlemli » ozelliklerin tumu » yer olcumu » guncelleşmek » başlangıc noktası » ameliyat gecirmek » cetele » cokmek » butunu bel kemiği » konukculuk » gorevli kişiler » aralarınıacmak » cıtcıtlama » tuberkulin » gitti gider dahi gider » suvari polisi » yarıbucuk » uclanma » goturucu » yuk olmak » guvelâ » ozlemek » gercekleşmek » mutehassıslık » kendini naza cekmek » ozlu camur » indirme bindirme » iştah kapamak veya kesmek » ar er » dorder » cuvalcılık » teessus » madde » kulağıbir şeyde olmak » men » unlu benzeşmesi » taban tepmek veya patlatmak » capanoğlu » caresiz » curuf »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.