tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
surme » cingenelik » dunyanın ucu uzundur » catırdamak » soğuşluk » dumduz » gorgu kuralları » ordinaryus » olcum » ici gecmek » bombardıman ucağı » masıyla mesi bir olma » meydana cıkmak » cıkmak » goz kırpmadan » tahammul » lâğım su yolu vb nin gereken » yurek ağrısı » butunu » bok pusur » sarkıntılık etmek veya yapmak » yuk » ebussuut efendinin gelini gibi » yuzme kesesi » adıveya ismi gibi bilmek » bolme işareti » pazara cıkarmak » tevazun » tul » elde avucta bir şey kalmamak » munevver » cuha ciceğigillerden tohumu k » cıkıntılarıolan organ » atcı » gunduz » cektiri » ipin ucunu kacırmak » acısınıgormek » yarım pabuclu » gelin guvey olmak » kulliyet » cıkarmak » uvey » tokatcılık » yureği parcalanmak » kok » oykulemek » sozcuk hazinesi » fesatcı » »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.