tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
tombeki » gozunu burumek » calıkuşugiller » sacak bulut » oksuruk tıksırık » duşmek » uretim araclarınıozel mulkiyet » kavis cizmek » catışmak » tedric » eli ayağıduzgun » naturalist » dışdunya » teller takmak veya tel takınma » saatcilik » el elden ustundur ta arşa kada » marpuc » yukunu almak » umuk » duz » caplamak » ceyreklemek » icermek » ağzından cıt cıkmamak » duşeslik » dordun » ağzıyla kuştutsa » mak mek » korcesine » bir veya sağ elinin verdiğini » ucar kefal » coğur » virus » kosele taşı » kocaklama » kume » ustatlık » yoksulluk cekmek » pur » kat îleşme » acıklar livasıolmak » kostek » dağsercesi » yolgecen hanı » tecrubesi olmak » işgunu » kulâhlarıdeğiştirmek veya deği » ayağınısurumek » hatır gonul bilmemek saymamak » daha kolay ve cabuk ulaşmak am »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.