tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
cekilmek » davranmak saygıgostermek soz » mutereddit » induklec » tecrubelilik » dolleniş » puturlenmek » karanlığa gomulmek » pala calmak veya sallamak » surmek » elektronik calgılar » cicek tozu » kıptî » gonlunde kalmak » soz ustası » toskurtmek » bıckı » cıkmak » bir elmanın yarısıo yarısıbu » tutmek » cizmek » cocuksuzluk » yuceltilme » bolunme » cavuş » duşman ağzı » kapıyıbuyuk acmak » kac zamandır » kumeleşim » macar biberi » ulku » nişanıatmak veya bozmak » yureği soğumak » pişirilen tatlıcorek » cay ocağı » metal parca » ozdeşleşmek » tropikal bolge » olduğu soz » dolap beygiri gibi donup durma » duşkun » uful » dort gozle beklemek veya bakma » bolum » acıktan » tesetturlu » emec » centiklenme » yerine kullanılır » zir »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.