tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kacık » g g » susleme » dudak unsuzu » mutedeyyin » şoyle » dort kaşlı » genişgoruşlu » gonlu cekmek » orulmek » deneyustuculuk » mufteri » lâfımıolur » nakşibendî » coğaltmak » yuklu » gic » universalizm » cicek » isimden tureme isim » destekli butce » moskof camı » rolyef » goruşme yapmak » paspascılık » men » eski koye yeni âdet » ucmak » gorevli kuruluş » muzik bilimi » buklum » ad cekmeye girmek » dualist » fruktoz » dovunme » kureselleşmek » gaile acmak » carpılmak » bukme » yer ustu » coğunlukla » yorgun duşmek » perşembenin gelişi carşambadan » elcilik » goru » sureyya » bağlanan sert nesne » on » pas gecmek » mustefit olmak »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.