tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
gokte ararken yerde bulmak » felemenkce » ozgun » phlebotomus » isim koku » terekkup etmek » gunduzleri » ele gune karşı » zırıltıcıkarmak » eğitim donemi » ilk goz ağrısı » koşe vuruşu » tır » fındıkcı » lugat paralamak » sokak supurgesi » en kucuk birliği goze » etmediğini bırakmamak veya kom » tacik » yeni dunya » gecilmek » turkceleşme » ayıgormeden bayram etme » buzuluş » saman altından su yurutmek » tesaduf etmek » buyukluk taslamak » ince yağsız uzun kuyruklu bir » icine huzun cokmek » kuspe » sacalanma » cocuk » acısınıcıkarmak » inci » gutmek » suslu uslûp » cerviş » ozdeşlik » en kucuk birliği goze » başıicin » temayuz etmek » cetrefillik » koşe minderi » ıcığınıcıcığınıcıkarmak » punc » carpınmak » esir duşmek » fluoresans » faulsuz » kudumzen »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.