tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
oldurucu » yağma etmek veya edilmek » oylece » sıra dayağıcekmek » tuzakcı » cocuk oyuncağı » kerpic » acacak » hint gureşi » unlem » emec » kecileşme » comeliş » caktırış » spekulâtor » ufakca » kazanıkapalıkaynamak » kandil ciceği » gucsunme » mancınıkcı » gunluk » goruşturulmek » acılmak » hırvat » uful » pupa yelken ilerlemek gitmek » gecimsizleşmek » cekirdek » bal ozlu » kopeğin ağzına kemik atmak » kolacan etmek » uc durum yasası » sungulenmek » sozunu veya sozunuzu balla kes » şimşekleri ustune cekmek » kulâhınıters giydirmek » duğmecilik » sinolog » oruc tutmak » havuc suyu » anlamaya yarayan sınama » fetva vermek veya cıkarmak » emeklilik cağı » ici ısınmak » kıskanclık » kukurtlenme » lâpcınlı » yarayan cevresi oluklu kucuk » oh cekmek » tac beyit »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.