tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
kafesci » taharruş » onemsizce » bir tutmak veya bir gormek » ortalığı almak » gozleri evinden veya yuvaların » carpıklaştırmak » suzuntu » rotuşlu » ezgic » durbun » dovdurtulmek » kalkan bocekleri » suruculuk » dumen suyu » koscu » dortnala kalkmak » duğunsuz » tez vakitte veya zamanda » kabul toreni » sevir » cuce » somuruş » saati saatine veya dakikasıdak » barcak » anlamıverir » cakım » gozden gecirmek » calmacı » iftihara gecmek » kırlangıckuyruğu » cizili » cumhuriyetcilik » ar » cevirici » keceleştirme » piknik tupu » ilk dordun » docentlik » hayrete veya hayretlere duşmek » tam maaşla tekaut veya emekli » top atmak veya topu atmak » gork » ciftleşmek » kandilin yağıtukenmek » huviyet cuzdanı » omuzlarıcokmek » ust deri » secme » buyutmek »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.