tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
bildirmek » imlec » oykucu » cağıltı » oğmac » ceşitli eşya » kabak cekirdeği » acısoylemek » ozumleme » surukleniş » cekmek » kaşıkla yedirip sapıyla gozunu » yonetilmek » sonuclanış » genc » surtulme » mayalanabilen ve coğu tatlıola » allah a yalvar » mucamaa » kunguldeme » gercekten » kirec gibi olmak » coğullaştırmak » icin icin gulmek veya gulumsem » literatur » guc » musekkin » yuzuk » gonul cokuşu » tabansızlık tabansız olma duru » onculuk etmek » kucuk tansiyon » daha bircok şeylerin yapımında » bahceci » kofteci » olculebilir » nufus cuzdanı » yuğruk » meydana cıkmak » oncesiz » duzeysizlik » biokutle » cekim ekleri » kor » oyuncağıolan » falcete » cini murekkebi » muzeci » acılıp sacılmak » hakikî »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.