tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gumuşsu » ocağına duşmek » futursuzca » kucuk burjuva » ettiği yanına kâr kalmak » sut dişi » zayıf duşmek » sublimleştirme » erkeklik sende kalsın » onluklu » saban surmek » yıldız ciceği » notron » dovulgen » tavukculuk » petek goz » cucukleşmek » cıldırış » acık » cingene pembesi » ukalâ dumbeleği » faca » gelip catmak veya gelip dayanm » yuzde yuz » fiske fiske kabarmak veya olma » cift ayaklılar » ayağının bağınıcozmek » yuzsuzluk » zayıf duşmek » dokmek » tıkac » bruxelles lâhanası » kacışmak » gecen taşınabilir değerlerin b » etmek » yureği serinlemek » ote beri » secilmiş » hukum » mustakbel » tadınıcıkarmak » bolumleme » oğlen » yıkamaya yarar cukur yer veya » dalıp cıkmak » mizac » yuz yapmak » akcıllık » carliston » capsız »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.