tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
cuvallı » hancer » hoşgoru » ciftteker » dokulmek » anadan yeni doğmuşa donmek vey » surfile makinesi » namazında niyazında olmak » siktir et » ongorme » polemiğe girmek veya girişmek » ibliscilik » durtuşleme » sokmek » gecim » kampcılık » yıllık ve otsu bir bitki convo » goz » organların her biri » mutehassis etmek » cırpıipi » ustunleşmek » cekcek » pejmurde » yukseltgenme » kul » bağa bak uzum olsun yemeye y » bukulme » cil » tuketim » kusurlu » calmak » luk » uc aylık » duğun yahnisi » denetci » cevirim » secilme » bakır calığı » agop un kazıgibi bakmak » kulhan makinesi » iceriye dalmak » celmece » anormal » purcekli » olmezleştirme » bir dilin kelimeleriyle duşunc » calım yemek » sungerci » kendine gel »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.