tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
surgune gondermek » belediye sucları » tukurmek » sokmek » yeri goğu tutmak » leh » orneğini cıkarmak » uzerinde durmasıyla kazananıbe » guluncluk » capraşıklaşma » ceteleye donmek » olet » guneyli » cevirim senaryosu » yuksek fırın » carpıntısıtutmak » sonucunda ortaya cıkan ustun y » caycı » kopeklenmek » gelecek zaman sıfat fiili » ciftleşmek » alâkayıveya alâkasını kesmek » derinlik kayacları » dost ağlatır duşman guldurur » kir goturmek » cekmece » cektirme » bahcecilik » cicek acmak veya vermek » etmek » bulunan iri govdeli hayvan ur » eskulâbî » urkuntu vermek » ız » dağa cıkmak » kat î » allah ne verdiyse » uzulme » butunsellik » meslek ici eğitim » gecmek » ilişkilerin butunu iktisat » tifus » yuksuk makarna » hamallığınıetmek veya yapmak » kethuda » ricada bulunmak veya birinden » mizac » cerkez peyniri » civilenmek »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.