tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
buyuk hanım » cekirdek » celikleşme » tarafa olmak veya cıkmak » kayışcı » yuzdurmek » iki eli kanda veya kızıl kanda » celebi » enstruman » uzunlamasına acılan oyuk » afi kesmek satmak veya yapmak » halka veya âleme verir talkını » kırdırmak işini yaptırmak » duello » burokratik » goynumek » cimleme » oz kardeş » koltuk gozu » mubeyyiz » muradif » kunhune varmak » davranmak saygıgostermek soz » doşeme » kosnulme » faydasınıgormek » karahanlı » incelenmesi muşahede » surfe » fetiş » helâluhoşolsun » ihrac » terorculuk » yıkık dokuk » gudulme » allah ziyade etsin » cıtırdatış » yonetim yeri » mahkemelerinin adı » kuafor » cokmek » aksilik cıkmak » bohca boreği » gozu acılmak » cenabıhak » borc » ucayak » ulku » e hâli » motamot ceviri »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.