tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
tufeklik » putursuzluk » ici » mumteni » hava kacırmak » orumcek » tum tanrıcı » meş ale » ahlâkca » sonuc niteliğinde başka bir bi » cirişotu » ileri geri konuşmak lâflar etm » korelmek » yaprak oynamamak veya kıpırdam » ovungen » gıllugişsiz » elinde bulunduran kimse » uzerine almak » izini duşurmek » ozalitci » icin yaptığıhazırlık calışma » guc kazanmak icin calışmaya ar » pecenekce » teamul hukuku » hırvat » almanlaşma » bir baştan veya uctan bir başa » guncelliğini yitirmek » ust deri » curmumeşhut hâlinde » ipin ucunu kacırmak » kılıclı » gonul indirmek » filipinli » kucuk ve gumuşrenginde uzun o » sırasına gore » mubayenet » keramet buyurdunuz veya kerame » ıkla ikle ukla ukle » panislâmcılık » ciğe » kulupcu » yuz beşlik » zaman tuneli » hukukcu » opup başına koymak » bicmek » akcakavak » tek erkcilik » yarayan duzen »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.