tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
teslim bayrağıcekmek » yonetmelik » ort ki olem » uvendire » on alım » gozunu kan burumek » uzere » ateşbacayıveya sacağı sarmak » cakım » acıklamak » hastalıklarının genel adı » olculen » veya ozel kuruluşlarca odenen » yedek parcacı » kıpkırmızıkesilmek veya olmak » yonelmek » sırtından gecinmek » ecza cantası » arasına veya aralarına karışma » kuf bağlamak veya tutmak » fuzyon » gormezden gelmek » bulbulyuvası » temerkuz etmek » sıfırıtuketmek » cember » bohca » gomultu » yonetmelik » zemberekci » ucurum » kamu duzeni » yuz kere » ikili unlu » kulunk » adınıkirletmek veya lekelemek » gunu gunune » dokum » mahkemelik olmak biri başkasıy » size veya sizlere omur » paspascılık » antep fıstığı » guvercin » soğutlu » uslûplaştırma » gununu gostermek » araştırılabilen olculebilen » karşıduşurum » capanoğlu » kılıclama »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.