tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
mudur yardımcısı » havaya ucmak » kuşsutunden başka her şey var » rum » sonuc » meniskus » parayıaraya değil paraya verm » para cuzdanı » şohret kapısıacılmak » yureğini dağlamak » gudulenme » iadeli taahhutlu » lutfen » dalgıclık » hafta ici » tek tuk » duşurmek » goruşacısı » icerik » kumbet » pec » kalıpları » karşısına gecmek » yontem bilimsel » uckuruna gevşek olmak » gumuşlemek » alp eren » yuzsuzleşme » sacıbitmedik yetim » tutmek » oykuculuk » tenezzul etmek » hınclı » cimek » nefsine duşkun » dunyanın yedi harikası » duşunceye varmak » uzulme » guzelavrat otu » orumcek kafalı » anadan gorme » cokuntu hendeği » borc gırtlağına cıkmak » muddetsiz » yb » kaynakcılık » aristokrasi ekonomik toplumsa » ruznamce » muşavir » ses vermek veya vermemek »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.