tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
korece » ustune yuklenmek » al veya alın » parmak uzumu » gotlar » celtik » ağzıvar dili yok » suflor » yazar cizer » falcata » golge balığı » goz aşısı » bombardıman ucağı » haclılar » suslendirmek » rahat doşeği » gibi birtakım makinelerin işle » balığı falyanos balaena misty » ciğde » coğaltma makinesi » ic plâzma » elini ayağınıkesmek veya cekme » tam bolen » cekiye gelmez » yureği katı » denize acılmak » can cıkmayınca veya cıkmadan h » maraz esenlik karşıtı » mehter yuruyuşu » oz » gorkem » acıklaştırma » tebellur » riyazet diyet rejim » cimlenme » serbest gureş » orucu » kacırmak » karagoz » ilkoğrenim » tukenmez kalem » olukcuk » duzenleme » surme » anlaşıldıvehbi nin kerrakesi » yaparlu » koklu » yuklem » rotuşlu » ileri gitmek veya varmak »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.