tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gorsel işitsel cağrışım » kavurmak işi yapılmak » mangal yurekli » cokelek » meksikalı » catışmak » secme yetkisi » taaccup etmek » ucucu » kulturel » cemberlemek » donuna yapmak veya doldurmak » tane tane soylemek veya konuşm » sureksiz unsuz » kustahlık etmek » ici bayılmak » mecusî » orta oğretim » cekmek » canıltı » ust uste » care » yakasız gomlek » bayraklarıacmak » emlâk burosu » ustelenme » coğunluk » alcaklık » kutinleşme » uretken » kacış » mak mek » kotu » makaralarıkoyuvermek zapt edem » bortuk » ordekgagası » kutikul » cığıltı » durbun » ilişkilerin butunu iktisat » icsiz » ağzına duşmek » bok ustun bok » huzun » toplu olarak oğretimin yapıldı » gozunu gozune dikmek » başının gozunun sadakası » cırağ » uflemek » kamcılamak »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.