tdk sözlük TDK Sözlük

 

hicap duymak (veya etmek)

  1. utanmak.

benzer sözler

hicap duymak (veya etmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
duşe kalka » tutsulemek » cıfıtlık » duzmeci » gozlerini devirmek » yeni eflâtunculuk » puskurtmek » can derdine duşmek » cevirmek » butunleşmek » ceyrek finalist » otumlu » kurt kopeği » adamın iyisi alışverişte veya » calılandırmak » adıverilen bir ucuncu sayıyıel » ucmak » bir dilin kelimeleriyle duşunc » mal » ic ses duşmesi » aracılığıyla duymak değmek e » iyi hoşama » mahkeme aracılığıile mal ve mu » ceşnileme » aldanc » gundondu » oz denetim » goktırmalayan » cekicilik » kol kanat olmak veya germek » guvelenmek » allah tekrarına erdirsin » redresor » cart cart otmek » podosuet » tm » eşbicimli » cumlecik » pekce » yurutulmek » guneşsutu » manikursuz » turnagozu » kac » ali kıran başkesen » sesci » soz anlayan beri gelsin » koşe yastığı » duzeltici jimnastik » gozu gibi sakınmak saklamak ve »

hicap duymak (veya etmek) hakkında da bilgi ve hicap duymak (veya etmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. hicap duymak (veya etmek) nedir ve hicap duymak (veya etmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.