tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
takdir etmek veya eylemek » İngiliz sicimi veya ipi ile as » hatırıicin » humanizma » hararet kesmek veya sondurmek » guc » suzeni » canıyurekten » se » uzerinde durmasıyla kazananıbe » suhulet » kotumserlik » iyi gun » para sızdırmak veya koparmak » cur etli » yasakcı » cevre teker » kavunici » tayyor » caylık » martaval atmak veya okumak » eskisi kadar veya gibi » protestanlık » masıyla mesi bir olma » isparta halısı » komşunun tavuğu komşuya kaz ka » su bolumu cizgisi » şuphe kurdu » cinko » dokmek » toreci » cıkılan catkı » tecanus » gam cekmek » haricten gazel okumak veya atm » ozentili » başkasına ait olan bir şeyi iz » saclı » kullanılan tadıacıve bir yıll » doşenme » vasatî sur at » bocu » dovmek » sarkaclama » hırcınlaşma » buzulme » gozu kalmak » bağlaclıtamlama » kor » davranışcılık »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.