tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
minuskus » traktorcu » carpınma » cekiclemek » elinden cıkmak » acılmak » soyup soğana cevirmek » serbest calışma » puskurtmek » kazanc » kor şans » mineral » sutbaba » kırcıl » pahalıya oturmak veya pahalıya » gozle yemek » uzum şırası » borusu tutmak veya ustunde » allah derim » vektor » gosteri » surtunmek » canıcıksın » mak mek » calgıhane » gozunu hırs burumek » on kol kemiği » ozenticilik » peşinde dolaşmak veya gezmek » kaynakcı » yeryuzu » araclıjimnastik » kuflenmek » gonlu kırılmak » beli cokmek » demirkazık » maaşa gecmek » etmek » dubeş » sacılıp dokulmek » gozlerinde şimşek veya şimşekl » canta » populizm » alıcıgozuyle bakmak » verilen ad » ustubec macunu » munacat » bektaşî babası » cekmek » uremek »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.