tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kuyudan adam cıkarmak » kılcık » hasekikupesi » dunyayıgozu gormemek » acığa almak » im » genişyurekli » anak enek » ayıgordum yıldıza itibarım ve » elektrikli basac » boşatıp dolu tutmak vurmak » dil otu mu yedin » ustunde hakkıolmak » omre bedel » cilsiz » ağızsıl unlu » meydana cıkmak » nufus » uvertur » gonlunu pazara cıkarmak » meşale cekmek » mujdelenme » oz itme » bicki dikişkursu » odeşme » toplandığıbolum » gozemek » gozenekli » korkunclaşmak » acık » rivayet olunmak veya edilmek » serbest calışma » sureklilik gosteren » taraca » cokertme » uveymek » tumen » gumuşî » ekmek kufu » carpıtma » ustadane » ihramdan cıkmak » boce » berhudar ol » zuhul » yalcınlaşmak » yengecvari » kucultme eki » kul » gumburdemek »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.