tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
cıkma » imtihana cekmek » suruluş » jupon » mudavi » yugoslav » kalıtcı » kahve dovucunun hınk deyicisi » oğrenilmek » lâfınıveya lâfınızı balla kest » hoşgorusuz » orneksemek » soze başlamak » bahceci » ic » mucamaa » rum » dişgecirmek » cinler cirit veya top oynamak » cırpınmak » cabuk » surgu » can kaygısına duşmek » uzumlu kek » puskurme » atom cağı » kunk » sm » unsuzunu gosterir » anac » başcık » cepcilik » uslûplu » oğurluk » ağız acmak » fesatcı » sutlu kengel » fiyat veya değer bicmek » nobet calmak » hayalinden gecirmek » gunluk » esprituel » buzuk » calışmak » cetinleşme » pabucsuz » duduk makarnası » gecmek » calımlanmak » oluşturduğu demet »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.