tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
allah selâmet versin » oz oğrenimli » taşıdığıodev yetki ve sorumlu » lisan » anasıturp veya sarımsak babas » cılgınlaşmak » kullenme » kırağıcalmak veya vurmak » gorgu kuralları » kucuk hanım » cokelge » dikec » mumas » omruhayat » gozunu doyurmak » evvelâ can sonra canan » gure » bir kalem gecmek » acığa cıkmak » lok gibi oturmak veya cokmek » işi cıkmak » alcaltma » kayac » duru » gun yayı » kanıicine akmak » garantor » takti i » gormuşgecirmiş » izdivac etmek » daha da geliştirmek amacıyla b » gozden uzak tutmak » osmanlıturkcesi » aracılığıyla duymak değmek e » cığır » it » uvez » sıkıştırmaya yarayan alet men » ac acık kalmak » sozlendirici » kireclenme » muzevirlik etmek » kullanılan yapma yuz » ticaret hukuku » goğus boşluğu » mustenit » başına cıkarmak » yerleştirilmişcift camdan oluş » iplik cekmek » yukletmek »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.