tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kacış » duşmek » icsiz » anlayış mutealiye transandan » koşe atışı » araştırılabilen olculebilen » hukûmet konağı » sil » ceşnicibaşı » yağhucresi » cıkarmak » guzleme » taannut » cicek suyu » suclandırmak » tezahur etmek » gomlek » acıkca » ağzına bir zeytin verir altın » cetrefilce » genc » bobrek yağı » cekmek » cit » cizgi » eğri soz » car » sacma » unvanlarının başına getirilir » gumruk koymak » keli koru toplamak » elden vefa zehirden şifa » dokunca gormek » boşcıkmamak » aspirator » bicimsiz » luks hayat » acıklamak » gungormuşluk » urfa peyniri » suyukculuk » muhreleme » coğaltma » hesap etmek kitap etmek » tul » kof cıkmak » uleştirilme » yararlanarak yasalar cıkarmaya » c c » ucucu »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.