tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
cakırdikenlik » hafriyatcılık » puskurtme » gozleri kapanmak » ağzının tadınıkacırmak » cıkmak » su » demir gibi cok sağlam » hatırlatmak » nankorluk » duzen kurmak » acılır kapanır alet » ozgurleşme » okuz arabası » tatar corbası » dile dillere duşmek » turan » sıcangiller » al gulum ver gulum » kuru cay » cağıl cağıl » yaz donemi » it gibi calışmak » artık gun » cuce » dar acı » tokac » yaşınıicine akıtmak » ahıska turkleri » mucellâ » seruvensiz » entelektuel » fluorışı » calımlama » gunah cıkarmak » tm » tut kelin perceminden » karşıtı » uzerinde » surtuk » orgutlu » yb » bicimli » mudevvenat » şeytansacı » guvence » bulunduğu yer basamak » duş » muşabih » carpım cetveli »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.