tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
yargılama usulu » yerleştirilmişcift camdan oluş » kucuk karga » tevarus etmek » dovenci » cevren » hasekikupesi » turkluk » techiz etmek » gıcıkca » cağanoz » saclarıiki turlu olmak » madde » olumsek » barışcı » malkarca » duz » sut otugiller » yuzleştirme » borclu olmez benzi sararır » mal » ickici » bektaşî » aycoreği » olur şey veya olur değil » bugune bugun » kendi derdine duşmek » kacırmak » haric » ile beraber » cik » uckardeş » aramayı korumayımeslek edinen » oflicinalis » sozu acılmak » cozmek » celişiklik » tadıgitmek veya kacmak » alacağına şahin vereceğine ka » oyuncak » tevellut » guluşme » cuha ciceğigiller » ozensiz » kayıttan duşmek veya birinin k » ense koku » beşyuzlu » urkmek » coban boreği » ten »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.