tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
mukeyyifat » cirişci canağı » zayicesine bakmak » onunu kesmek » surulme » ozgun » dolapcı » capaksız » iyi hoşama » mulkî » boluntu » acık » kabak birinin başına veya başı » yuzu yerde » catırtı » gucuk » futuhatcı » kireclenmek » suclandırılma » bulunan kopuren su » arpacıkumrusu gibi duşunmek » şiddet gostermek » koşe dolabı » ay gun takvimi » berberî » cıldırtıcılık » ustune varmak » kendi kendini yemek veya kendi » kul olmak » arpa ektim darıcıktı » akıl oğretmek » soğuk calmak » icilmek » ucuz » yonetim » değişiklik onergesi » icinden pazarlıklıveya icten p » işaretci » unvanı » soylemek » hukûmet merkezi » yuz kiri » yurek darlığı » eli cabuk » taannut etmek » terlikcilik » kelin merhemi olsa başına sure » sul » yuksekten ucmak » sonradan gormuşluk »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.