tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
u u » pardosu » bağlar » yeni gercekci » cağ » resim » delikli boncuk veya taş yerde » arabankurdî » koşeye atılmak » soz acmak » on alım hakkı » surtuşmek » cakmak » beşeriyetcilik » gevrek gevrek gulmek » kat î olarak » şanından olmak veya şanına yak » plâcka » frenk asması » cocuk yapmak » merak etmek k kalın okunur » depremcizer » kartca » uşniye » tulbentci » ele gecmek » postekiyi kurtarmak » kurnemek » goğus bağır acık olmak » kullanılan cihaz » goz » donec » oz yaşam » var varın varsın varsınlar » başından aşağıkaynar sular dok » her tur gosteri yapmaya uygun » muhtac » pacalarından akmak » şovalye » hukukculuk » ileri gecmek » ic » cene yarışı » ciğyemedim ki karnım ağrısın » kafa yok » kecitırnağı » borclanma » glikozuri » allah tan korkmaz » portleme »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.