tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
eğri yuz » ozumlenmek » istencsiz » acmak » goz kulak olmak » calmak » tel fırca » ozek demiri » libyalı » tavşan dağa kusmuşde dağın hab » arnavutlaşma » ağırlık basmak veya cokmek » torpulemek » utmek » ondule » harcsız » malın gozu » mustakil » oz dışı » soz » tum başkalaşma » oksuruklu » catkı » donuşturme » blof » veresiye karşıtı » piyasaya duşmek » camaşır » golge » otesi berisi » nitelikler gosteren madde » otturme » yuzune vurmak veya carpmak » muzikal » sıkıntıcekmek » boğurtu » peşin hukum » gaz detektoru » ciftcilik etmek » ocbe » teşekkul etmek » pacal » kecesini sudan cıkarmak » suzucu » corba kaşığı » amerika armudu » cekirdeklenme » gonulden cıkarmamak » gelin ciceği » kurek kemiği »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.