tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
otlakcı » coğu » celtikci » tebelluğ » dişdudak unsuzu » kopuk » mudebbir » mulâyimlik » bir sanat eserinin yapının ve » surum » cerezlenme » ozet » gokyuzu mavisi » astsubay kıdemli ustcavuş » pomak » aba gureşi » cağanoz gibi » ote » lupletmek » hukûmet etmek » gunduzun » mes ul olmak » kocmak » gozu doymak » uncu » dovmek » işguc edinmek » orselenme » cember gecirmek » guvercinler » cıraklık » kıyamet gunu » sinus » doygun olma durumu veya gonul » karanlığıdeşmek veya yırtmak » kokleniş » dışbukeylik » nesic » moskof toprağı » ormek » centikleme » yalan yere yemin etmek » kalburdan gecirmek » keci » celmelemek » petrolcu » gercekleme » ithalâtcılık » manikurcu » iflâs bayrağınıcekmek veya bor »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.