tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
ulûfe vermek veya dağıtmak » yağma hasan ın boreği » goturmek » gelenekci » cennet okuzu » koşebent » eşekci » yureğine kurt duşmek » varoluşculuk » dikensi cıkıntı » koktenci » gun » dunurleşme » suje » ufuruk » bal dok de yala » yere yonelim » başına işcıkmak » sutlendirme » zuhal » dostca » cizgi olcek » barok muzik » ceyrek son » carpma » gun gormez » dır dir dur dur tır » paradan cıkmak » inmek » cilsiz » cozmek » uzerine yaptırmak » toskurtmek » sozu veya lâfı ağzında gevelem » slavistik » gocebeleşmek » yaltakcı » caydanlık » tavukcu » olculu » boşboğur » ruzgârlanmak » cıkmak » gok eşleği » gonlu kırılmak » şukur etmek » uretici » gobekli » parıltı » yel ufurdu sel veya su goturd »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.