tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
dalgıc » İngiliz sicimi veya ipi ile as » İslâm dininden olan kimse » kır boynunu » hot demek » arpa guvesi » cır cır » linumusitatissimum » tenafur » okuz gibi bakmak » masoz » dekartcılık » vals yapmak veya etmek » duz yuzeylerden her biri » nakışcılık » arac » sureksizlik » acmak » cor » anlam cıkarmak » um » parasınıcıkarmak » duşkun olma durumu iptilâ » yuk » havuc suyu » carpmak » merdane » yuzde » kutlesel » goğerti » goğermek » hiccilik » ipe cekmek » gecimli » tadıtuzu kalmamak veya tadıtuz » cubuk » tavuk kaza bakmışda kıcınıyırt » olculme » ortunme » ikinci cağ » sol ic » muşkulât cekmek » korletmek » araplaştırma » bobrek » figuranlık » gecmek » pardosu » tıraşkopuğu » allah buyuktur »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.