tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
donanım » corba etmek » ici almamak » yarım gun » carşamba pazarı » gozetilmek » olme » sure daha surdurmek » cengucegane » el pence divan durmak » hışırıcıkmak » kopya murekkebi » bir orman ağacıcastanea sabva » uygun gormek » bilincli » mısır baklası » darbe vurmak veya indirmek » surgulemek » gozleri bayılmak » pazar yerine donmek » hırkayıbaşına cekmek » ust baş » kenara cekilmek » uroloji » kusu » ne olacak » ucan kale » turkluk » sıcrama » gulduru » cağlar » munasebette bulunmak » doşek » plâtonculuk » carpı » onleyici » acık kahverengi » yalan dunya » ciğnek » umera » yoğurt ciceği » hangi taşıkaldırsan altından » sacak kok » dâhiliye mutehassısı » goruşmek » ici dayanmamak » zihni alt ust etmek » rahatca » aramak » ayıyuruyuşu »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.