tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
ofkesi burnunda » gormek » gunluk guneşlik » induklemek » zihni alt ust etmek » cemrenme » mes ut olmak » icine huzun cokmek » işi gucu bırakmak » lâf yok » cizgilenme » kopekayası » kucuk minder » u u » universal » re » uclu ganyan » karbon alaşımı pulat » rabbena » balıkcıllar » paylaşmış benzer odevlerle yu » kuculmek » komşu acı » on soz » havaya pala veya kılıc sallama » cıraklık etmek » pişekâr » catpat » erkekcil » catapat » cabucak » renk korluğu » veya metal kemer » sacıbaşıağarmak » gosteri yuruyuşu » sabun kopuğu gibi sonmek » cok terimli » bobur » kesesine guvenmek » barca » korcesine » kan ter icinde kalmak » karadeniz de gemilerin mi batt » cuk » buzulmek » plânorcu » teferruc » sıra savmak veya sırasınısavma » karacaylı » oncul »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.