tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sutluce » iceri » gomlekliler » sumerolog » meslek secmek » orumcekli » calınmak » carıkcı » ortuşmek » tufeklik » sacık » susu vermek » sozu uzatmak » diktatorce » turkulemek » hanumanınıyıkmak » goğuslemek » keci » olumlu » yuz binlik » dan den tan ten » İskambil destesinde maca dizis » guzel » gercekleme » İzinli olma durumu » feleğin sillesine uğramak veya » aralarınıacmak » subye » oz beslenme » sutre » orgu » suzeni » koyluk » kopekoğlu kopek » cengel atmak » duz » beklenmediği umulmadığıveya c » m m » mevlit kandili » oğurmek » ilâclanış » iltimas etmek veya gecmek » kavanoz dipli dunya » akşam vakti » element kısaltmasıau » alevîlik » hafıza dağarcık » hint fulu » durmek » oldurmek »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.