tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
bugunluk » huzun » mucellithane » bicme » karamusal veya karamursel sepe » tekefful etmek » ozluk hakkı » durzu » odevlendirmek » bağlantıunlusu » ultrason » m » puturlenme » yol acmak » kotu yola duşmek » traktorcu » yumuşak yuzluluk » ayak surumek » tikel onerme » kayıkcılık » guclenmek » lutuf dilemek » yağlıgureş » trost » vucuda vermek aşıyapmak » cozme » turanî » ustunuze afiyet veya sağlık » gorevsiz » haddi mi veya haddine mi duşmu » muska boreği » ay donumu » sebze corbası » vur patlasın cal oynasın » yekvucut » goturmek » burumcek » penceleşme » acılmak » bahaîlik » duzen kurmak » gormuşgecirmiş » sacmalama » kasınc » coğalış » sevinmek sev in sevdirmek se » ofke topuklarına cıkmak » gozdağı » duzenek » iblisce »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.