tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kimse » korkunc » koturum olmak veya kalmak » yuz » cift capraz denir » cemrenme » kalburustune gelmek veya kalbu » oyle » mut a nikâhı » tura cıkmak » kambersiz duğun olmaz » guluncleşme » duz » oz denetim » dalık delik » mestci » duzine » mur » uşutme » carpan » kundakcı » uce beşe bakmamak » getirilir » yurumek » orakcı » ağırlık basmak veya cokmek » kuf kokmak » citi » hanuman » cıkıntılarıolan organ » ucuşmak » cayırlama » mahşer gunu » lâtin dilleri » obek » kultur balıkcılığı » kapana duşmek girmek kısılmak » foyasıcıkmak » akşam guneşi » elektrometalurji » kafa yok » arlıarından huysuz huyundan v » utancından yere gecmek » gunah işlemek » muft » mukevvenat » murettiplik » asyalılık » cehennemin bucağıveya dibi » cokuş »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.