tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cıkıştakozu » tuzlayayım da kokmayasın veya » derisini yuzmek » lâcka » selvice » ım » ateşacmak » sur at katarı » soğulme » yargıusulu » iftihara gecmek » cay bahcesi » gormemiş » acıklık » guclendirme » tarafından başkasına verilmesi » suciceği » cocuktan al haberi » gecirmek » kulağına soylemek » ciftcilik » secici » ında inde değil » carpışılmak » başıgoğe ermek veya değmek » uyuz bocekleri » yureğinden gecmek » hicbiri » cıkarmak » kuraso » kamcıbaşı » tac » calma » brulor » civitli » başdumeni » icimli » yukumlendirmek » peştuca » temerkuz etmek » gozden kaybetmek » gubresiz » icinde kaybolmak » kulağınıcekmek » aylıkcı » conk » kur anıkerim » bağırıp cağırmak » marmara cırasıgibi yakmak veya » baharatcılık »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.