tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
canına tukurduğumun veya ufurd » cerden copten » gozu kızmak » pişmişarmut gibi birinin eline » cubuk odası » universiteler arası » bacak bacak ustune atmak » mumarese » aclık » afişci » başına balta kesilmek veya olm » mutlakcı » yeri » sacaklanma » muhur gozlu » ciğerinin icini bilmek » durumunda olan saklıolan guc » cıkınlamak » ortulu omurgalılar » ici yanmak » gozlerinin icine kadar kızarma » falcata » umtırak » catış » cınayaz » oz » cokturme havuzu » el gun » zuluf » cek » futurist » mureffeh » buyuk kalori » koreli » coluk cocuk sahibi olmak » bicmek » sert bir durum almak katılaşm » yemenli » bir bir veya bir de » yugoslavyalı » yureğini eritmek veya sızlatma » ses cıkarmamak veya etmemek » sonuc » centik » natur » calışma » uscu » icine sıcmak » yığın kulturu » yurutmek »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.