tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gorumce » tukenmek » hakaret gormek » sozlukce » muhre » kesir olcek » amac gutmek » mine ciceğigiller » gulme komşuna gelir başına » baba değil tırabzan babası » ıslıklıunsuz » dovunuş » cağrıcı » katıyurekli » murekkep » muşavere » unite » difuzyon » bulbulyuvası » cıplaklaştırma » tumel kavram » doşekli » futur etmemek » donuna kacırmak » ıska gecmek » bir orman ağacıcastanea sabva » oğretiş » icine sinmek veya sinmemek » yalıngac » ilk iki dereceyi kazanacak atı » entelektuel » moskof toprağı » okseye basmak » ici dışına cıkmak » goturucu » bicim » duzelmek » gumburdemek » siluryen » yayla gulu » okuyana bırakan oyun muamma » ureme organları » iki bucukluk » bolumlendirme » oğreticilik » bugunden tezi yok » mustağni » ortaya dokmek » gunu birlik » kulturluluk »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.