tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ari dil » coğunmek » parcalarıkaynaştırma işi veya » gurbuz » duşman » ıslahatcı » sandıkcılık » kuyruk cekmek » gumruk » cubbe » gok bilimci » tetikcilik » bıcak » sukût ikrardan gelir » cimdirme » baccı » ut » cekimsizlik » cekme demir » mustemlekeci » botanikci » kukla » boyu bosu devrilsin veya devri » gurultusuz » kalın unlulerle art damak patl » timus » surre emini » şuphe yok » o gun bugundur » gosterme sıfatı » comce » tekefful etmek » trampetcilik » sudan cıkmışbalığa donmek » iplikcilik » maniheizm » şeytana kulâhıveya pabucu ters » soylemek » cağıltılı » imalâtcı » kavunici » kuflu » du » mıhsıctı » kuresel » dipciklemek » sur at katarı » cilâlanabilen billûrlaşmışkire » mutenebbih » gercek dışılık »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.