tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
suluk gibi » icmek » cekiştirmek » cay » dirsek cevirmek » bohca » bicimsellik » zuğurt tesellisi » dil surcmek » mudahil » hil at » gun koymak » kup şeker » ispenc » kuskus corbası » muzahrefat » mustakil » iskorbut » koşklu » calımlılık » tac » akaclama » ozumlenmek » lâcin » cıraklık » kirli camaşırlarınıortaya dokm » goze yasak olmaz » ustel » gozle yemek » tam adamına catmak » taammuden » kufluce » iştirakci » boyun bukmek » percinleniş » katıyurekli » distributor » ic » kucuk ad » zubde » fuzyon » cakı » biciminde bağ » caylık » goz ucuyla bakmak » vucut bulmak » baba oğluna bir bağbağışlamış » yukarı goğe doğru olan yanı » uygulama » carpım tablosu »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.