tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
ıntı » cakın » yarım pabuclu » murailik » teheyyuc » abdestinden şuphesi olmamak » onune bakmak » kasetcilik » acık ciro » şeffaf ışığıgeciren madde sl » yurekten cağırmak » toz kondurmak veya kondurmamak » puskul kuyruklular » hoşgormek veya karşılamak » kalbini calmak » işgormek » on oluş » oz » hic kimse » teşbihte hata olmaz veya olmas » supurge calısı » moritanyalı » dol almak » cakşır » kunefe » minuskus » muftuluk » dağıtılan bağday » ustunden atmak » yuz tutmak » tu kaka etmek veya edilmek » yuzunu guldurmek » kopek sarımsağı » tahta goğuslu » surcmek » cunha » kırlangıc balığı » murettep » bir el bir eli yıkar iki el b » gonderilme » gunduz gozuyle » kan akcesi » uc otuzunda » secim yasağı » roportajcı » mubalâğacı » parşomen kâğıdı » gorevden alınmak » ulahca » başınıgozunu yarmak »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.