tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
arasında den başka anlamıyl » başınıcatmak » aclıktan olmek » bicim » genellikle orduda veya yatılıo » actırma kutuyu soyletme kotuy » goru » geleceği varsa goreceği de va » ve bu koldan olan kimse » deyip de gecmek » eteği duşuk » muterakim » hayvan derisi » ic » ortturmek » oruluş » oruc yemek » işguzar » sonra yalnız balistik kanunlar » temizlemek veya parlatmak icin » iki cenetliler » ipek boceği » gusul » saclısakallı » hora gecmek » ış iş uş uş » duyuustu » murebbiye » sulu gozlu » calışma » cangırdama » sanatcı » tok gozlu » bıcılgan » uful » cav » goruşme yapmak » gocmek » buzul cağı » âlemşumul » bahcesiz » hodukluk » balıkcılgiller » individualist » terettup » turbin » nervurlu » gorevcilik » cok gormek » telgraf ciceği »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.