tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
sutcu » sezu » gorevli kişiler » haberleşme komunikasyon » donuşme » formulleştirmek » buhtan etmek » işitmezliğe getirmek veya işit » gozlerinde şimşek veya şimşekl » gomulmek » tekellum » dokulgen » arasında den başka anlamıyl » slovakyalı » cok seslilik » şer an » puskul kuyruklular » surgu » suyu hurmetine veya yuzu suyun » ic evlilik » fedakârlık yapmak veya gosterm » ictenliksiz » verilen unvan » rusup » solpume » bekcilik » dişcik » ucuncu kişi » ozgurlukcu » arac » sakarozolcer » mumeyyiz » yargıc » politikaların genel adı ferdi » cihannuma » dişeti unsuzu » guğum » doğunme » bulbulyuvası » el icin yanma nare yak cubuğu » kriz gecirmek » bezi herkesin arşınına gore ve » kundeden atmak » oldurtme » omursuz » muslukcu » âdet gormek » kırlangıc fırtınası » turev » gonder »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.