tdk sözlük TDK Sözlük

 

iltimas etmek (veya geçmek)

  1. kayırmak; korumak.

benzer sözler

iltimas etmek (veya geçmek) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
bugun yarın » yarıgecirgen » kırk bir bucuk maşallah » parcalama » ozgurleştirmek » gozu ac » cok buyumek irileşmek » şeytan ucurtması » nitelikleri sonradan yitirmek » gluten » gozu gormemek » ortaya cıkmak » yanardağpuskurmesi » garanti vermek » calmak » doner ayna » guvenoyu almak » kara yuz » tumen » formuler » pic » ce » kıc attırmak » kuculuş » cil » mukemmeliyet » ilâclama » muzeyyen » cozunmek » tunekleme » turum » kamcılamak » onune arkasına bakmadan » kokcu » kececi » ite ot ata et vermek » buyulu » toplum ekonomi din kan veya » micel » vadiye dokulmek » gosterilen » oz » masraftan cıkmak » selâm verdik borclu cıktık » dolek » koy ekmeği » ipcilik » buyutec » maskaraya cevirmek » ozgulluk »

iltimas etmek (veya geçmek) hakkında da bilgi ve iltimas etmek (veya geçmek) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. iltimas etmek (veya geçmek) nedir ve iltimas etmek (veya geçmek) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.