tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kulube » soz veya lâf altında kalmamak » guclenmek » papaz her gun pilâv yemez » kızılağac » rufeka » tuzağa duşmek » musaade etmek veya buyurmak » kuf yeşili » goz sevdası » ozellikle » sovuşturme » kralice » acz icinde olmak » cam balı » suzgecli » ihtiyac » arapcalaştırmak » kulis calışması » olumluk » boluşme » ensulin » kazdığıcukura veya kuyuya kend » dokuntu » tuveyc » cimentolanmak » cepni » terutaze » bonluk » dolap beygiri gibi donup durma » goresime » ustat » cirkin » madde » lisansustu » orgutleyiş » sut beyaz » gubre gazı » taammum etmek » eşeğini veya atını sağlam kazı » cakır ayaz » ballıborek » sus pus » hava sıkıcıve bunaltıcıbir dur » kuşatma ihata » ister misin » sersem etmek veya serseme cevi » nesturî » kafesci » cakışmak »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.