tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
romanyalı » ici gecmek » batakcıl » sinek ufak veya kucuk ama mid » curcunaya cevirmek dondurmek » yukleme durumu » korletme » ağzına geleni soylemek » yoneylem » cağdışı » bayındır olma durumu umran » japon hurması » yan odeme » cıkmak » frenk menekşesi » ortulu » mahşere donmek » cıkmak » cimentolatmak » vergi mukellefi » ağza alınmaz veya ağza alınmay » ucler » azot karışımıgaz » alcılatma » ceteleştirme » cocuk ruhlu » yuvaya donuş » duşkurmak » iceriden evlenmek » yuceltilme » sulfamit » oruk » gozetiş » cacaca » işguzarlık » direksiyona gecmek » cerkez » gecmesi » dovmek » cam yarmasıveya bolmesi » kul rengi et sineği » tek cekirdekli » gorunmek » puf noktası » goğus eti » cakmak » gozum cıksın veya kor olsun » uşengen » ağzının kaşığıkalıbıveya lokma » değer duşurme »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.