tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
oksitlenmeyen bir element kıs » ur » duğun » sakalım yok ki sozum dinlensin » cıkıntılarıolan organ » cığırından cıkmak » gorececilik » gozunden kacmamak » su altıfotoğrafcılığı » tokezlenme » cekinilme » muncer » metal parca » arac » lule » ne yaparsın ki veya ne yapmalı » ağzınıbıcak acmamak » rest cekmek » celtik tarlası » catallaşma » karikaturluk » tatlısozlu » mucadele vermek » uzgulu » ayrıduşmek » suresiz » kaca » imam osurursa cemaat sıcar » ozel » cakal » allah korusun veya saklasın » başıcatlamak » keci mantarı » gozunde şimşek cakmak » oluşturduğu tuzel varlık » ciftelemek » kap » cakmak » gozune sokmak » koseği » iz surmek » capa » durustluk » suruşturme » broşur » cıtlatmak » suveyda » ortmek » kume » yan cizgisi »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.