tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
eser rolyef » sokulme » hareketlerde bulunmak » kotucul » akıllıduşununceye kadar deli c » hacamat etmek veya yapmak » a ya getirmek » coban salatası » yer bakır gok demir » uzatılabilir » taraf tutmak cıkmak veya olmak » yangın cıkışı » camurlaşmak » comez » cıkışcizgisi » otobuscu » turkusunu cağırmak » başından buyuk işlere girişmek » seckinleşmek » ağaclıklı » dişleri dokulmek » yenilir veya yenir yutulur şey » ote » rovanşıalmak » canım » ere gitmek veya varmak » suntırac » yonsuz » yunlu » caba gostermek » icini okumak » sağelinin verdiğini sol elin g » yon » donen kenarıcepecevre oluklu » deniz altında bulunan » kulhanbeylik » gok delinmek » kireclenme » hukumran » guduk kalmak » huzun » allah ın binasınıyıkmak » duduk » kustahlaşmak » altayistik » daha bircok şeylerin yapımında » ecişbucuş » ağzınıacacağına gozunu ac » tekaut » gravur »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.