tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
teverrum etmek » catlatmak » turt » yukletilme » vererek yansıtma yoluyla oynat » odetmek » anadan gorme » canlılara yaşama ortamısağlaya » kulakcı » sedefci » kıraclaşmak » her yiğidin gonlunde bir aslan » karamusal veya karamursel sepe » yururluğe konmak » guclendirici » caprazlama » bric » ustune » cocuk kalmak » calık » tumsek » zekeriya sofrası » yumurtadan daha dun cıkmış » sakalına gore tarak vurmak » hint gureşi » bisikletcilik » kore » kafayıtutsulemek » calgıcağanak » oteki beriki » etrafında dort donmek » gocmenlik » turna gozu gibi » karşıtı » cadır » molekul » ardışık goruntu » bu yuvacıklar topluluğunun bal » utucu » urem » cam sakızıgibi » kâğıtcılık » yureği kabarmak » karikaturluk » bolunmezlik » ağız aramak veya yoklamak » reproduksiyon » figur » orneksemek » nefesi kesilmek daralmak veya »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.