tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
sonuc niteliğinde başka bir bi » gencleştirmek » merkepci » yiyip icmek » olculu bicili » efelik etmek veya yapmak » catıekleri » sozunun eri olmak » ormek » bolunmezlik » okse kuşu » para parayıceker » yaradan » doğmek » aman derim » sut dişi » mahalle bekcisi » canis lupus » ilmuhaber » deniz uzumu » can gozdesi » nişangec » gucsunme » duzem » cevirmek » deveden buyuk fil var » alâkayıveya alâkasını kesmek » bir dilin kelimeleriyle duşunc » ickiyi bırakmak » acısınıcıkarmak » ulaşabilen yatay uzaklık » kimi kopru bulamaz gecmeye ki » boreklik » duzgunlu » camaşır » yumruğuna guvenmek » dalgıc kuşları » uzere » tokaclama » ipekcilik » golgede kalmak » nane likoru » kok kurdu » acak ecek » koprulenmek » cemberi yarmak » cerceve anlaşma » ncı nci ncu ncu » gokcul » tabiatustu »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.