tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
duşey duzlem » catırtı » plâncete » ilmuhaber » dayak duşkunu » tufek patlamaksızın » omuzlarıcokmek » bocekciller » kamcılanmak » guneşalmak veya guneşgormek » elimi sallasam ellisi başımıs » surunmek » calım yemek » munşeat » tokezleme » kongovdeli » cevrelerine saldıklarıkendiler » ocu » sifonu cekmek veya sifon cekil » teferruc » anadolu » hortumlu bocekler » ortak tam bolen » cimlendirme » deney tupu » eşekce » cıkmak » cifte dikiş » oturak kundesi » iskorbut » gecinmek » cep sozluğu » umit serpmek » kecelemek » yuksek yaylak » guveyi girmek » hint yağı » yaradana sığınıp bir işyapmak » diplomatca » arasında den başka anlamıyl » granulit » sulfatlaşma » hot demek » kitaplık gorevlisi » ağırlığınıortaya koymak » teessur » recete » sul » orgutleniş » koltukcu »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.