tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
run » goz goze gelmek » kendi kanatlarıyla ucmak » derinlik olcumu » tunclaştırmak » allah aşkına » cop gibi » gun kavuşmak » elini ayağınıkesmek veya cekme » konargocer » sozleşmesiz » muaf tutmak veya tutulmak » manzarasıolan » monitor » uzun omurlu » oneriş » uşurmek » gercekli » inceleyen bilim » buğday guvesi » ne Şam ın şekeri ne arap ın ze » formul » ağaclanma » tehaluf » gorev almak » rengi atmak kacmak veya ucmak » mundemic » dutculuk » icin surulen kimyasal madde » kolan cekmek » estetikcilik » celenk » ovunduruculuk » ictimaiyatcı » suresiz » it » lopcuk » carıklı » ulker » veya metal bolum » suslu » otucu » hesaptan duşmek » ağzının kokusunu cekmek » yalancışohret » tanışcıkmak » cokuş » siliscil » dort ayak » kayakcılık »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.