tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cıtlatılmak » projektor » bozyuruk » ruzgârsız » ucsuz bucaksız » birbirinin gozunu oymak » madik atmak etmek veya oynamak » orgucu » kesmeden ustten gecmesini sağl » amara » geciştirilme » donuşme » unluleşme » guvec » parca almak » lutfetmek » temas etmek veya biriyle temas » pedikurcu » oran » olan kişilerin toplanıp toplum » zumrutlenmek » tutmek » fesatcı » araclıjimnastik » gecmiş » istavroz cıkarmak » ortac » musamahakârlık » grejuva » uluş » olan biten veya olup biten » tersine donmek » yuzey şekilleri » yuzuculuk » gemisini yurutmek » oluşturduğu siperler borda ka » catma » sacık » g g » acmazlık » lâtin » akşam guneşi » urun » guvencesiz » alnıacık yuzu ak » cukurlaşmak » teveccuh etmek » aliyyulâlâ » iki dirhem bir cekirdek » bilgic »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.