tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
hazır bulunmak veya olmak » ustune olmamak » cervişli » ikiyuzluluk » on kol » ciltcilik » yuzu yerde » corak » el surmemek » tadata cıkmak » ucucu » aşcılık » uste » terennum » ense koku » ovungen » tum tanrıcı » yunanlı » numayişci » balkanlar » komutator » ici kararmak » sonuc almak » goğus hastalığı » bazımadde fiyatlarının ustune » traktorcu » carşaflamak » akcaağac » mustahzarat » adam kıtlığında veya yokluğund » arayıacmak » meme sungeri » muco » acmak » aluftelik » ici sıkılmak » al kiraz ustune kar yağmış » başına dert etmek veya acmak » goğuslu » olcerme » cebine indirmek veya atmak » boldurmek » ozelleştirilmiş genellikle di » cadır tiyatrosu » tecavuz etmek » asker kacağı » ikisi ucu bir arada tire ile » kor satıcının kor alıcısıolur » oylamaya gecmek » ucarılık »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.