tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
cağlayık » bu gunlerde » doğen » cakmaklı » vidanjor » donum » hint avrupa » kopruleniş » koltukculuk » tesettur etmek » penceleşmek » gonul almak veya gonlunu almak » duk » yaltakcılık » mes udane » dort yol » odunc alma » gozleri kararmak » kıyamet gunu » bicimlendirilmek » koltukcu » sus pus » mubalâğalı » kulak kepcesi » sarıgoz » guzelleştirilme » tansiyon olcmek » simitci » eski koye yeni âdet » tenezzul etmek » eline ayağına kapanmak sarılma » dort kaşlı » normalustu » guducu » yaka bir tarafta paca bir tar » hasetci » kotuleşmek » butun devletler » centik acmak » cekmek » ulke » nankorleşmek » kofte » gece gunduz dememek » buyuk unlu uyumu » kerem buyurun veya eyleyin » tevessul etmek » terakum » yuzluk birimler boluğu » cok kocalılık »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.