tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
İsvicreli » suzgec » dadaist » dualist » sun î teneffus » gecim » gozunu acmak » iclenme » gosterici yardımıyla karanlık » teferrut » iyi gun dostu olmak » cekmek » yufka yurekli » duşunce alışverişi » dalyan koftesi » guzel » gureşminderi » bonluk » distributor » ayağınısurumek » tarcın » umitlenme » vekilharc » kafatascı » kutuphanecilik » buyutken doku » başına gecmek » sulûk etmek » yelec » kor şeytan » yengecvari » ıncı inci » akdarıpanicum » cepic » teşekkur » acık » kacı » mutemayiz » genc » koy » poker cevirmek » soylemek » karbur » incelenmesi muşahede » cocuk bilimi » lık lik luk luk » akıl var yakın var veya akıl » kara yuz » trabzon hurması » mudevver »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.