tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ici goturmemek » one surmek » carpıklaşma » okse cubuğu » secenek » vasıflıişci » gormek » cıtlatmak » hazır duruma getirildiği omurg » nufusunu cıkarmak » canıcekilmek » acılmak » dokmek » goynuk » samî » uclu » buyutuş » hasekikupesi » can cana başbaşa » ciğciğyemek » ruslaştırma » herkes gider mersin e biz gid » aile bahcesi » ustune yıkmak veya yıkılmak » uvey cocuk » sut dişi » mongolistik » kulağınıcekmek » cınlatmak » panislâmizm » dağınık gozenek » figuratif sanat » pahaya gecmek » zumre » doğaclamak » barok muzik » duğun pilâvı » cıplak maden » yuklemek » metal tutturmalık fermejup k » gecmek » ulûfe vermek veya dağıtmak » gecmişleri » işbilenin kılıc kuşananın » catıyıalmak » soz boluğu » donel » ana cizgi » vidanjor » kaba duzen »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.