tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
suruklemek » ekmekci » boburlenmek » ustune yuklenmek » bortturme » ordurme » tanesi » abbasî » borcunu bilmek veya saymak » mizaclı » gosteriş » kirişci » her yokuşun bir inişi her ini » salcalık » bicme » doşeyiş » mustakim » tekme atmak veya tekme vurmak » curuk » fır donmek » dipsiz kile boşambar » acma » bizlengic » lig » cami yıkılmış ama mihrabıyeri » kefil gostermek » mutalâa » mutedeyyin » ım » gozlerinin ici gulmek » nebuloz » yaşıyerde veya toprakta sayıla » tavukculuk » iplikcilik » suz » geceyi gunduze katmak » cift halka » dudak dudağa gelmek veya kalma » seckinleşme » plâncete » veya belli bir yukseklikten aş » peşinden yurumek » akcıl » trockici » icini bayıltmak veya kıymak » purtuklenmek » teberruz ettirmek » ayağınısurumek » isteyeninin bir yuzu vermeyen » hucum oyuncusu »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.