tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
altıkaval ustu şişhane » sarkıntılık etmek veya yapmak » ucuşmak » capar » eşkenar ucgen » kacınılmaz » kritik » gumuşîleşme » cizgilik » yureği ezilmek » durumunda dişi cicekleri yapr » suzgunleşmek » munazara » puskurtec » davul calmak » gormek » caca » gozleri yaşarmak » yargıusulu » gomuş » entelektuel » ducar olmak » zorluk cıkarmak » secme » fekul » icinde pişirilmesi ve limon su » uzumu tilki uzumu » inci » ictihat » kafa ici » ayrac » borclu » calmak » surveyan » yureği kaynamak » orta oğretim » fıstık camı » cakır cukur » govde » catıldama » calışmacı » geciş » ilâc yapmak veya hazırlamak » calışkan » cağcıllık » ucuzlu » atıp veya atmak tutmak » mudrik » yolu acmak » kul coreği »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.