tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
mana cıkarmak » doşemelik » bicimlenmek » supruntucu » muvafık bulmamak » kakır kakır gulmek » muzikolog » cığırtmacı » beğenmeyen kızınıveya kucuk kı » itilâfcı » hapır hapır hapır hupur » yer ustu » şuyu » uce beşe bakmamak » elma da alma da demesini bili » govek » bocek bilimi » cam yeşili » icinden gecmek » catal gormek » suve » servis otobusu » luzum gormek veya gormemek » mış miş muş muş » ac acık kalmak » musveddelik kâğıt » lehce » gume gitmek » kulâh peşinde olmak » lâm elif cevirmek veya cizmek » jimnastikci » paspascılık » mustahkem » gunberi » ortulu omurgalılar » ustsubay » kurum kurum kurumlanmak veya k » on » yalan atmak veya kıvırmak » piyango cekmek » munasebetsizlik » voli cevirmek » tevrat » hakikî » hukmî şahsiyet » kaşık atmak veya calmak » ruzgâr tutmak veya tutmamak » goz goz olmak » kul rengi » gonul eğlendirmek »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.