tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
birleşimiyle elde edilen daya » gravur » diyalektikci » gon » gradosu duşmek » gorevli kuruluş » dağsıcanı » muzik market » alufte » teehhul etmek » lâmbayıacmak » ihramdan cıkmak » sumsukleşmek » harf cevirisi » cumle kapısı » burclar kuşağı » roportajcılık » kerpic gibi » cobandağarcığı » cıkmak » gubrelemek » tranca » gulle gibi » kecisağan » yarım kure » canına tak demek veya etmek » goğsu kabarmak » hesap cuzdanı » yeri » caşıtlık » klorur » los » kavunici » pacoz » catal » minare golgesi » pabucunu dama atmak veya pabuc » bilmece cozmek » muftehir » tahta goğuslu » nemceker » husnukuruntu » koltuk duşkunu » ic deri » catışmak » mızrap » fakir duşmek » cozmek » yuzulmek » kireclenmek »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.