tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
cebi para gormek » ovgucu » surme » buyuleniş » dalga gecmek » albumin işeme » yontem bilimsel » liman cuzdanı » sozsuz oyun » silip supurmek » sokmek » toprak kolesi » temizlemek veya parlatmak icin » gercekustucu » cıkmak » kacmak » koy oyunu » akşam vakti » mudana » kopcasız » ziyanıyok » guc birliği » ıspanaklıborek » kına ciceğigiller » gulec » kıskanc » ipekcilik » odenmek » dumbelek » muteveccih » yurumek » borc » kırlangıc donumu » kr » suren goruş indeterminizm » mukrim » australis » kokunu veya kokunden kazımak » ne olacak » guc » koklu aile » urkek » golet » makta mekte » iki cenekliler » edatlıtumlec » coreklenme » patlayıcıunsuz » uyku cekmek » gectim olsun »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.