tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gundelikcilik » elciye zeval olmaz » cift ayaklılar » ali kıran başkesen » munasebette bulunmak » madalya toreni » parcalara ayırmak » salcalama » damak unsuzu » sayıp dokmek » analizor » sungercilik » cokertmek » zuluflu » kantarlıkufur » cicek » duzecleme » lule » skoc » yara bere icinde » avrupaî » pabuc » kırıkcılık » ne denir veya ne dersin » durtmek » kecelemek » odunsuz » yuzleşmek » ses seda cıkmamak » cavuşkuşugiller » gozluklu yılan » ustundeki ustunde başındaki b » ipci » zuhre » pirinc corbası » capma » nufuz etmek » ceşit ceşit » torpulemek » olcup bicmek » tutumu akliye rasyonalizm » calışıp cabalamak » bakla dokmek veya atmak » cıkmak » gondermek » kılcıksız » azrail e bir can borcu olmak v » cicek tacı » onemsenme » oyun »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.