tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ağac arısı » tavukcu » kuafor » zorunlu oğrenim » ust sınıf » hayvanat bahcesi » tup bebek » ustune atmak » emlâk burosu » solpumek » gıyabî hukum » lutufkârane » hukum » pey surmek » supurgeci » varlık gostermek » al gulum ver gulum » ustelemek » gozlemecilik » calışma odası » recellik » cimmek » guluşmek » iki el bir başicin » cingene pembesi » mefruşatcılık » en kucuk teknikciler topluluğu » keciboynuzu » boya vurmak veya cekmek surme » aday gostermek » ustune varmak » cokuntu » kısmeti acılmak » kostek vurmak » duzenek » dun » somurmek » yazıp cizmek » » gumuşrengi » » pic olmak » ciritci » soğuşluk » kaşlıgozlu » benimseyip değişik bicimde anl » ucuncu dunya ulkeleri » it gibi calışmak » cekmek » tatbik muhru »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.