tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
her gun » yuzunu gormemek » bıcak atmak » koşe başı » gecerleme » ozellik başkalık fark » sayac » gozaltına almak » cıkıntı » yurek vermek » buyuk sesli uyumu » gozleme » duzeltmen » gozu kapalı » icre » am » dovmek » gorev aldığıaskerî harekât » canına yandığım veya yandığımı » gorulmemiş » sutlendirmek » duşkun » kosteklenmek » duruma gelmek usanmak » arasında den başka anlamıyl » ay » akaclamak » lugat » donmek » kılığına ceki duzen vermek » ceyrek final » uclu » suvari » dovdurulmek » cığırından cıkmak » ni » civicilik » kubist » ciziktirme » soğulme » ciğeri parcalanmak » ust » durtuşlemek » gobel » cavdarlı » benim oğlum bina okur doner d » ceşnilenmek » kotuleştirmek » harc » arac »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.