tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kursu şeyhi » cırpışma » amaclama » sevinmek sev in sevdirmek se » secenek » gozu uyku tutmamak » guneşdil teorisi » yerleri supurmek » sıcırganlık » teşkilâtcılık » asker cıkarmak » luk » yuksekten bakmak » ilgi gostermek » konvektor » donumluk » ağız acmak » derme catma » milliyetcilik » kılıccı » pek cok » kapcık » ataturkculuk » ic bulantısı » ceteleştirmek » icmece » parıltı » gun » cangal » urem » bilinclenmek » kokar ağac » iki ateşarasında kalmak » dilediğiniz gibi » meşhut suc » zerresi veya zerre kadar eseri » su uyur duşman uyumaz » onunu ardınıduşunmemek » omrunce » ağustos boceği » curutuş » gonul avlamak » cat pat » cıkacak » beyaz rus » kosemen » centik » mevlevî » duşuncel » durme »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.