tdk sözlük TDK Sözlük

 

kan ter içinde (kalmak)

  1. çok terli, yorgun ve perişan bir durumda (kalmak).

benzer sözler

kan ter içinde (kalmak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cıkılan catkı » cevirmek » diyalektikci » musmir » civilemek » gece » isparta gulu » cemberden donmek » cana minnet saymak veya bilmek » tepe acısı » muk » bayraklarıacmak » tufek catmak » etcil » olumlu tumce » allah ın gazabı » uc » gozu gonlu tok » tansiyon duşurucu » aydınlıkolcer » tuzsuz durgun su ortusu » yalın ayak başıkabak » affınıdilemek veya istemek » duzemek » sure daha surdurmek » doşetilmek » cipilleşmek » los » ofkesini yenmek » gorguculuk » duzenleşim » bayrak acmak » gozetmenlik » puskul kuyruklular » ici goturmemek » dun » ozleştirme » gurultusuz » yonlu » yuk » otleğen » sutsuz » ık ik uk uk » oğrenmek » duşunce » işcevirmek » kararmışve sertleşmişinsan der » hatırlatmak » cıkrıkcılık » camaşır suyu »

kan ter içinde (kalmak) hakkında da bilgi ve kan ter içinde (kalmak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kan ter içinde (kalmak) nedir ve kan ter içinde (kalmak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.