tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
amatorluk » ulkudaş » kendi kendini yemek veya kendi » cıkarmak » ickin » atladıgecti genc osman » yer cucesi » gonlu varmamak » ameliyat gecirmek » beklenmediği umulmadığıveya c » cırnık » şeylerden her biri tabaka » muşkulleşmek » kuskun kuskun » kırk bir kere maşallah » top atmak veya topu atmak » yuruyuşe gecmek » minareyi calan kılıfınıhazırla » cemen » on bilgi » golfcu » yuruyuşe cıkmak » baskul » defteri durulmek » bağlama yapan veya satan kimse » coğuncek » bicimdeki bolumler » bicilme » ceşni tutmak » frenk menekşesi » zaireli » tuneklemek » capasız » ure » dert kupu » purik » kim oluyor » madde » ari » gozu bağlıolmak » cağrışımlı » allah ecir sabır versin » ağzına surmemek » başkurt » cenek » oldurmek » yuzmek » tukuruk » selâm soylemek » gozuyle gormek »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.