tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
mudana » ictimaî » etut » goğusleme » ayağına veya bacağına gecirmek » luzum » ustunden şu kadar zaman gecmek » cakıgibi » kıt alar arası » kunye » teneffus » civitlenmek » cozumsel » ma me » durumu duzelmek » para cıkışmamak » goğerti » maket bıcağı » değişiklik onergesi » menşevik » duzmecilik » geyik bocekleri » musabık » anlayışgostermek » ayağının bağınıcozmek » ters yuz » sanatcı » emekleme cağı » tam adamınıbulmak veya tam ada » bocek gibi » tumsek » donek » icin kullandıkları ozel olara » karacayca » kufuv » catılış » duşuncesini okumak » ufak capta » kefekiye donmek » hırsıza yol gostermek » citilemek » kullanılır » bicimini alır hidrojenle oksi » yaptığıhayır urkuttuğu kurbağa » ipipullah sivri kulâh kalmak » torpu » kor bağırsak » tuyleri icin avlanan bir kuşso » buğday surmesi » kısa goruşlu »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.