tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
bilinc » soz getirmek » arnavutlaştırmak » tufeklik » sozu kesmek » mahrut » unsiyet » acemce » sozleşmeli » duzelmek » dortlemek » tumel kavram » poğacacılık » meyan koku » kaduk olmak » stabilizator » perde arkasında veya arkasında » cavalye » şovalyelik » cağrışım yapmak » malın gozu » cingene duğunu » tukenme » gumburtu » aradan cekilmek » cocuksuluk » yem istemez su istemez » eli ayağıtutmak veya tutmamak » cam civisi » boşnak » bacak bacak ustune atmak » renk koru » harac » guvence vermek » cakıntısız » hint fıstığı » kıvanclı » guncelleşmek » calılandırmak » kume bulut » ustune » nârına veya nâra yanmak » olan bir taş » ucar » bata cıka » kıkır kıkır gulmek » allah ıveya allah ını seversen » diri diri henuz olmemiş » başıicin » kalcalı »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.