tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
genişgoruşlu » filipinli » gungormuş » ahlâkcı » hacivat » guvelâ » bir tutmak veya bir gormek » elinde bulunmak veya olmak » coklarınca » cekilmek » teror » kurduğu medeniyetleri kendi i » enayi dumbeleği » mantıkcı mantık bilimiyle uğr » cekirdek » oze » ozezer » capkın » ana yon » gormediğe donmek veya gormemiş » vekilharclık » gobek bağlamak veya salıvermek » icini sarmak » pencelenme » tekâmul etmek » n » tıpkıcekim » uşuntu » guldurucu » yuk » cingene parası » zırva tevil goturmez » notr » gosterme » cevrimsel » akaclatmak » golgelik » hukum » benlikcilik » merdumgiriz » golgelemek » tb » beden hareketlerinin tumu » surutme » gunu dolmak » rucu hakkı » istenilen bicim elde edilen m » sor » abdal » abıhayat icmiş »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.