tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
kılcık » balıkcıkazağı » vukua gelmek veya vuku bulmak » arapca » tongaya basmak veya duşmek » yedekci » ustume iyilik sağlık ustune u » muşahede » cekoslovak » an en » hırsız kelepce » muvellidulma » it gibi calışmak » kufur yemek » cay ocağı » cay fincanı » bortuk » cirkin kacmak » vurac » kesip bicmek » bukulgenlik » dokuntu » gozu acılmak » calmak » cimentolamak » cinko » cekimser » tahrikcilik » yukseğe cıkmak » urkutmek » durdurmak » ural altay » bukuk » babaî » turdeşlik » altıalay ustu kalay » imza gunu » ıp ip up up » kurek cekmek » ciğrenkci » calılandırma » kopcalanma » yorgan gitti kavga bitti » soz meydanı » ileri uc » bilgiclik satmak veya taslamak » oclenme » duzguncu » dispecci » husnuniyetle »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.