tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
guclenmesiyle ortaya cıkan akl » tebessumsuz » blofcu » duvesimek » subye » hafifletici sebep bi » su kure » calkanmak » onune arkasına bakmadan » kadıngobeği » carpan » catallık » mubalâğacılık » cevirmek » verilen ad » icin » başına gecmek » endonezyalı » işi e dokmek » kazan kaldırmak veya devirmek » hindolog » idareimaslahatcı » kat îleşme » sacak opmek » role » yaka bir tarafta paca bir tar » basma alım satımı » ekmeğine yağsurmek » copurlaştırma » coban kopeği » mukâfatlandırmak » cemberlenmek » surtuşme » geziye cıkmak » gocuş » gorelik bağıllık izafet rol » murettep » mucerret » gecişme » bakır calığı » cucu » tefessuh » cıkık » turkceleştirmek » buzdurmek » cocuk gibi » gorgu » endustrileşmek » hakkıicin » govde »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.