tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
zorunda kalmak veya olmak » urpertme » obekleşmek » geleceği varsa goreceği de va » cıbanlaşmak » mahrec » durumunda olan saklıolan guc » ozel » duşmanlık » icin » şarap fıcısı » cerge » i » şoyle bir bakmak veya goz atma » paraşutlu » guleclik » kapucin » cekimci » gununu gun etmek » top surmek » tutma satışıtek elden yonetme » eline ayağına uşenmemek » gozunu cıkarmak » kimus » sulun gibi » gule gule » kavunici ile pembe arasıbir re » cekim » sıcratma » tekme atmak veya tekme vurmak » vekilharc » ganalı » orgulu pilâv » dizginini cekmek » tuy atmak » ahilik » pirinc orgu » akşamdan kalmışveya kalma » kale cizgisi » bulunan bolum kafa ser » golgeye yatmak » aba vakti yaba yaba vakti aba » cağcıllaştırma » taşıma veya dokme su ile değir » muşkul » nobetci » cartır » uslûp » turemek » yangın sondurucu »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.