tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yolun acık olsun » toskurtme » ezik buzuk » govde » ac gozlu » her yiğidin gonlunde bir aslan » başına gecmek » ciğil » tozel » ad cekilmek » oğreticilik » işleri ve dışişleri bakanlıkla » gonul okşayıcı » getirilir » kalın musluk » ozelleştirme » uzumunu ye de bağınısorma » ne yârdan gecer ne serden » uretim kooperatifi » nasır bağlamak veya tutmak » orta doğu » ozgeci » pala cekmek » cağırtmac » oğutcu » muşahhas » rucu etmek » hareketlerde bulunmak » super benzin » murebbiyelik » alt yanıcıkmaz sokak » msı msi » cekirdek » muptelâ olmak » toretanımaz » aştaşınca kepceye paha olmaz » ic hat » yalıngoz » super fostat » kulâhcı » suc aleti » duzen » yarıcap » ev sahibi mulk sahibi hani bu » canak anten » facunalık » dokmek » er gec » kırk bir bucuk » kulliyetli »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.