tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
ackılamak » ruh otesi » sunnet etmek veya yapmak » ayım eyim » mujdeci » kostumlu » cozumlemeli » kargışetmek veya vermek » goz goze » catışma » minor » kılcık » duzgun » tuyo » fırsat beklemek veya aramak » setlic » catıekleri » cırpınış » kapak bıckısı » ust tarafı » ucretlendirme » yapılan resim ve bezeme işi » camat » dalgacımahmut » catak » buyuyuş » cıkarma harekâtı » yuksuk makarna » yonlu » kacak » duşmek » ulu » İleri bir tarihte beklenen ge » cımacılık » iciriş » cember » kandil coreği » kotu » dokme demirden yapılmış uclar » dunyanın dort bucağı » arzuhâl gibi veya kadar » doğma buyume » sokukcu » cabalanma » cuvallı » iki cenetli » buyuklerin ellerinden kucukle » calmak » muddeialeyh » telgrafcı »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.