tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kocsama » cıkıştırmak » sacalama » korelmek » harala gurele » yuk gemisi » mujdelik » ic savaş » koylu corbası » butunlemeye kalmak » cuhcuh » cevabıdikmek veya dayamak yap » corek » otu cek kokune bak » renginde sapıdort koşeli olan » gecmek » millî guvenlik » olmezleştirmek » icmek » salkım sacak » kac » hacamatcı » bağlac obeği » davul dovmek » duz » canıgonulden veya canıyurekten » cevirmek » duşunmek » serdumen » seruvensiz » suyu kesilmişdeğirmene donmek » kulhanbeylik » bazımadde fiyatlarının ustune » doğaustuculuk » kufelik » bortme » acılmak » cenek » vergi mukellefi » bahcelik » icerik » ucgenlerden oluşmuşcisim ehra » hukum surmek » suvari » hic yoktan » goruntu » carpıtılmak » ozel hayat » derdini dokmek » copurina »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.