tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
programıolan » cizginmek » ere gitmek veya varmak » derdini marko paşaya anlat » carpmak » surmek » bir arpa boyu gitmek veya yol » ne cıkar » ihramdan cıkmak » orneklendirme » zuhrevî hastalık » yağmur olsa kimsenin tarlasına » kullanılırdı » takdir etmek veya eylemek » ceşitlendirme » gumul » ici dışıbir » gelmic » ayağıveya ayakları suya ermek » keciboynuzu gibi » hodukleşme » varlığı gucu ortaya cıkmamışo » boceklenmek » başınıağrıtmamak veya başınızı » tencere tava herkeste bir hav » yoresel » eline ayağına kapanmak sarılma » cakmak » kecesini sudan cıkarmak » uyelik dondurmak » lâğım doşemi » borclanmak » kucuk minder » ortme » moskofluk » bulamac » mutlakcılık » surundurulme » guvenme » on yuzbaşı » cift atış » surukleyiş » ovungenlik » oğurmek » duzeni feodalite » ceddine lânet veya yedi ceddin » gunu » ağzınıkullanmak veya satmak » akla zarar veya ziyan » cekmeli »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.