tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
coraklaşma » ric at » cetecilik » cift kol » oncu oyun » gecirmek » bandrollu » keyfini cıkarmak » koyculuk » borulce » başısıkılmak veya sıkışmak » gecim yolu » yanlışcıkmak » sut » cumle » cevre » yuzsuzleşmek » yalın ayak başıkabak » gorungu » yorgan yuzu » sarac » otumsuzleşmek » inmek » gumburdemek » maruz bulunmak veya olmak » boşluk » mulkiye » supurgeci » parca » kalıplarla desen yapılmışbez » mufettişlik » gorkemli » tepegozler » abdulleziz » pic olmak » acıktan acığa » atadan babadan gormek » işine gelmek veya gelmemek » ozlu un » sulukler » caprazlaşmak » parasınıcıkarmak » dilinden duşurmemek » merak etmek k kalın okunur » cenebaz » cekiye gelmek » minor » ordekgagası » fransızlaşma » sepet havasıcalmak »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.