tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
guz » soğuş » inmek » kumeden duşme » ağza alınmaz veya ağza alınmay » hancer ciceği » icraatcı » cevrinti » hristiyanlaşmak » makyavelcilik » buyulemek » diktator » muflis » sanayi bolgesi » mutekabiliyet » yalın cumle » camıcerceveyi indirmek » devletci » dortluk » sansurlemek » gule oynaya » duzlemek » mudur yardımcısı » ısıracak it dişini gostermez » turk meşesi » olum sukûtu cokmek » yangınıkoruklemek » keci sakal » şupheye duşurmek » ağzından dokulmek » metanet gostermek » nişan yuzuğu » ım » goz bağcılık » ortak veya kuma gemisi yurumuş » kol boreği » ust » posasınıcıkarmak » buz ustune yazıyazmak » oğutmeye yarayan dişlerin orta » yuzulmek » kimseden kimseye hayır yok vey » gumbur gumbur » yazılıkâğıt havale kâğıdı ha » sukûtî » duvenci » asal sayılar » lâtin halkları » ic gezegen » dukkân »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.