tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
oykulemek » yanay duzlemi » etut etmek » balkar » cicek acmak veya vermek » cerkezlik » boyu bacadan mıaştı » dortgen » caprazlaşmak » ice kapanıklık » haber burosu » ozgul » cark » başısıkılmak veya sıkışmak » iti oldurene surukletirler » yuz kere » mektupustu » bağırışcağırış » veya toprak harc » duzlemsel » sunnetci » yureğine su serpmek » bolumsel » golgelendirmek » catal kuyruk » amonyum sulfat » cece » tutsulu » sıtma gormemişses » cılgınlık » cozulemeyen ilmiksiz duğum » duğmesiz » kazaya rıza gostermek » işbaşında eğitim gormek veya y » dortluk » yetişen bir ağaccık corylus av » harc » surekli » ı i u u » dortluk » suru » gecgec yapmak » dalgıc kuşu » ter dokmek » iştahıacılmak » yaşama gucu » dondurmek » dunyanın tadınıcıkarmak » ucret » sondurulmesine yardım eden kim »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.