tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
unlemek » gonlunde kalmak » hungurtu » cuvallanma » sozu gecmek » bıcık » ote » hint sarısı » denize duşen yılana sarılır » cık cik cuk cuk » guvenilmek » ağzınıhavaya veya poyraza acma » gozlenme » cakşırsız » kedi veya eti ne budu ne » mubadil » barutculuk » toplum icincilik » sokuş » munevver » cuvallamak » pabucunu dama atmak veya pabuc » hıncahınc » uzağıgormek » işguc » kargaşa cıkarmak » sut gibi » gumuşcu » elaman cekmek » mor otesi » el frenini cekmek » elde avucta ne varsa » beliren olumle sonuclanan has » rektor » suslemek » cevgen » genizden konuşmak veya cıkarma » cobanaldatan » civitlenme » suc işlemek » hareket » govdeye atmak veya indirmek » kollarından birinin başında bu » sakın ha » alkollu » kustum otu » nam vermek veya salmak » bir sanat eserinin yapının ve » korku sacmak » ozgul »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.