tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
rumî » sırtınıdayamak veya vermek » duzen acıklaması » allah seni inandırsın » kopurtmek » lâpon » dumencilik » jon » pey surmek » gunduzlu » suyundan yararlanılan cukur » canta ciceği » cul caput » cit sarmaşığı » kavmiyetcilik » kamcılı » abakus » yeni eflâtunculuk » sutlu kengel » gosterilen » ayca » şeriatcı » tutsu yapmak » tebessum » dokumcu » gurultuye veya patırtıya verme » dovec » gecindirme » sacınıbaşınıyolmak » yan pala zeydun » pengo » tekaut » sovmek » otmek » eğilimli ortu » bohcasınıkoltuğuna vermek » şarlatanlık ğı » gonullu » calışma » taktir etmek » kehkeşan » ornek almak » mulâyim » guneşsiz » dunya » sonmek » koruklu » yuğruk » kufeci » cubuksuz »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.