tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
erendiz » kıskanclık » gokkandil » modul » akıntılı » var varın varsın varsınlar » pırpıtcı » hava koprusu » saba ruzgârı » cakar » beklenmediği umulmadığıveya c » guvenceli » iki eli boğrunde kalmak » oz oğrenim » avuc » capraşmak » ici burkulmak veya ici sızlanm » cul » amerikalılaşma » vucutlu » ruzgârlanmak » kurtlarınıdokmek » vermek » gurultuye gelmek » usulsuz » lâm elif cevirmek veya cizmek » sonucunda veya birden su yuzun » gorunuş » tekeline veya tekellerine alma » camaşır sepeti » ağzıacık ayran delisi veya bud » başyemek başınıyemek » korelmek » iz duşumlu » hafifletici sebep bi » İcine karışan demir hidroksit » fiil govdesi » doneklik » madde » musevîlik » calışmak » kılcal kok » ak kopek kara kopek gecit başı » turemiş » duzlemek » yolcu taşımakta kullanılan mot » tevekkul etmek » su dokmek » teehhur » sucukcu »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.