tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sağdan geri donmek veya sağdan » ornek almak » ic harp » duşsel » esmer kufler » gozunu kan burumek » ciğneme » aclık cekmek » kapalıgecmek » kopekleşme » gecmek » emec » hakka erenler » man men » grek » daim etmek veya eylemek » kalbura donmek » civici » tecrube tahtasına donmek veya » oge » hayrınıgor » metafizikcilik » emniyet duğmesi » cercilik » murur » derinlikolcer » getirilir » ıslık calmak » kuseğen » okul cocuğu » tepeli kostebek » fikir yurutmek » goğusluk » temiz yurekli » cil » odu kopmak veya patlamak » kısa goruşlu » ondelik » hor gormek » getirmek hazmetmek » ulah » ataturkcu » hizipcilik » fırtına kopmak veya patlamak » suresi haftayım » kuşsutunden başka her şey var » donum noktası » ne mal olduğunu bilmek veya an » gecirmek » iyilik guzellik »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.