tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
goz kararı » donuşumcu » coban boreği » cello » kurtluca yer palamudu » produktorluk » tarlada izi olmayanın harmanda » taşıolceyim » şuyu bulmak » utopya » tahtacı » gundelikli » yıldız gunu » gobek havası » duşunce ozgurluğu » buyuğu meleagris gallopavo » ucayak » kucuklu buyuklu » dort » yeni dunya » sıcan otu » gulkurusu » gonlu kırılmak » elden kacmak » mana cıkarmak » ay donumu » duşman ağzı » teyel yapmak veya atmak » torun torba veya torun tosun s » kukremek » sudan tavuğu » acılmak » gonul uğrusu » muştak » guzel » milletce » onayak » kızılağac » petrolun bir cinsi olan yanıcı » doğaclamak » ciğe » orgutlenmek » başıdonmek » buyuk şehir » uzucu » bolşeviklik » yol gostermek » calıştırıcı » bir dilin kelimeleriyle duşunc » hasretini cekmek »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.