tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
dopiyes » gormemezlikten gelmek » icitme » kolay işlenebilen yumuşak bir » munkir » bitki sutu » cevirici dili » bir onerme sayılır cunku her » cocuksuzluk » kan cıbanı » karagoz oynatmak » cimentolatmak » buyuk elci » konclu » tunclaştırmak » yapılan fıcıvb » katran camı » gez goz arpacık » murşit » bana da demesinler » bağbıcağı » daha kolay ve cabuk ulaşmak am » elekten gecirmek » tesirini gostermek » stand bay » itham etmek veya ithamda bulun » cift cinsellik » coğullama » arışların arasından gecirmeye » kararmışve sertleşmişinsan der » gonuldaş » ceteleye donmek » boluşum » cırpınmak » gorgu » astsubay kıdemli cavuş » ic bolge » hareketlerde bulunmak » camurlanma » rektorluk » muzik market » cemkirme » cam devirmek » uye aidatı » nemceker » bilinclendirmek » camca » duşmanlaşmak » goz memesi » hem nalına hem mıhına vurmak »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.