tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
geciriş » ciğborek » cakıştırmak » temiz kanıda vucuda dağıtan or » yukleyici » mubalâğa etmek » arguman » karnıac » oldurtme » şın » buna değdi idi buna değmedi id » acık sacık konuşmak » cimensiz » arka cıkmak » yuzucu » kapıbaca acık veya kilitli » akciğer gobeği » gorkemli » munacat » goz kuyruğuyla bakmak » hindolog » kokar ağac » dil » cok cok » doldurulmuşcam seramik veya c » yukletme » yahudi takvimi » carpacak buyuklukte sembol ni » haber gondermek » uzucu » gormemezlik » kabul toreni » kacırmak » carşaflı » seckinlik » cirişci » duzen kurmak » sen sağ ben selâmet » orumceksi » gucuk » pence atmak » gormek » duver » bir abam var atarım nerede ol » dingo nun ahırı » başdondurmek » kor kandil » yamcılı » aclıktan olmeyecek kadar » geciştirmek »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.