tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
kuşade » bolme » hint hıyarı » duşurmek » zenneye cıkmak » ağzılâf veya lâkırdı yapmak » produktor » surumek » dekorator » anaclık » kuzey kutbu » ispenc » şukran » eden felsefe ve din doktrini » alım calım » yanlışhesap bağdad dan doner » catal » turkuaz » uremi » ciceklenme » cozumsel » ummetcilik » komurluk » onune geleni kapar ardına gel » ciceklendirmek » buyuk amiral » işişten gecmek » punduna getirmek veya pundunu » cıkmak » ozenip bezenmek » munebbih » cinke » huzunlenme » cıktı » munavebe » yuksek perdeden » acık » karman corman etmek » tur ağac cember » ay cekirdeği » murşit » icki » gozu bir şeyde veya bir şeyin » kesip veya kestirip atmak » mesket turkleri » care » butun malların ortaklaşa kulla » bağırsak asalağı tenya » sakalına gore tarak vurmak » tırnakcı »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.