tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
golgelemek » olcuşme » olu sezon » muhtedi » nasrettin hoca nın turbesi gib » anlam cıkarmak » tencere tava herkeste bir hav » mufrit » calgısız » keciye can kaygısı kasaba et » anten yukselteci » bağlamak icin yapılan toplantı » sonradan gormelik » paraya duşkun » dolap cevirmek veya dondurmek » olumsuzluk » muco » mudevvenat » yureğini serinletmek » suslendirmek » hayvan koklaşa koklaşa insan » korku sacmak » kavanco » unlu benzeşmesi » ictensizlik » sumuk doku » domifinal » olu » odlekce » carpışmak » bacasıtutmez olmak » corbaya sinek duşmek » şuphelendirme » gocurulme » tuze » guzellik yarışması » centik » dovunmek » ağıtcı » mercekten oluşan optik alet » dortleme » sorguya cekmek » kışıgecirmek » uste vermek » kornişci » donenmek » malın gozu » tibet sığırı » her biri mesame » etuv »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.