tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
muskirat » soz sahibi » emeği gecmek » ca » topcu » cinko » gozunun onunden gitmemek » gosterişyapmak » gevrekcilik » ardıl goruntu » zahmet cekmek » karburator » ayıptır soylemesi » bohca » ortuk » basıncolcer » anasına avradına sovmek » coğunlukla » gorulme » cerceveletme » yorungesine oturmak » sepet havasıcalmak » ic guveysi » guzel » teessus etmek » biri » duzeyli » selcuklu » hilâfetci » partoner » cocukluk etmek » muphemiyet » olcusuz » surmek » uzumun copu armudun sapıvar de » surur » suprulmek » sağlayan şartların butunu » maslahatguzar » ardınıalmak veya getirmek » suluk gibi » aşcıbaltası » uc başlı » fakulte » kazan biri kepce » yemenli » bakar kor » amerikalılaşmak » tufekcilik » veya ağzının icine bakmak »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.