tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
toskurtmek » rusumat » medine dilencisi » keskin zekâ keramete kıc attır » gozu gonlu acılmak » unlem » muteahhit » puf desen ucacak » gol kestanesi » iskorcina » tezahur » ayarlanması » ic cokgen » gecirmek » tagayyur » rehine koymak veya vermek » hâli veya hâlleri duman olmak » yureğinin yağıveya yağları eri » koy muhtarı » gibi birtakım makinelerin işle » gelin ciceği » yurek yarası » kutuphaneci » İskoc » kul kesilmek » kalvencilik » iz ansızca » yetiş veya yetişin » kıyıbalıkcılığı » hayatınıbirine borclu olmak » nufus tezkeresi » oğmek » olcumlu » hristiyanlık » gozetlemek » dortleme » icinden okumak » ovguculuk » mudir » gun doğmadan neler doğar » toplum icincilik » kup » cuz » kızağa cekmek » carşı » tıraşcı » roportajcılık » amerikan bar » kıcıkırık » comak »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.