tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
goyunme » muzikal » haricten gazel okumak veya atm » goz gozu gormemek » suclandırma » İzmir koftesi » yuzdurmek » yurumek » boşluk » duz duvara tırmanmak » yatak yorgan veya yatak doşek » kutinleşme » ozenip bezenmek » lule » bulgur corbası » yurumek » uygurca » kotu » yuzu tutmamak » dollenmek » gosterişsizlik » ic tutmak veya ic bağlamak » zeval bulmak veya zevale ermek » duzenleme ve filme aktarma işi » carice » cimentocu » atlangıc » ustune olu toprağıserpilmişgib » cala paca » alcı » cocuk oyuncağıhâline getirmek » ateşpuskurmek » soz etmek » musademe » cekmek » dutturu leylâ » bir goz gulmek » calgıcıotu » urpermek » delgec » rezil rusva olmak veya rezil k » haşlanıp ardından guneşte kuru » olculer » nilufer » kosteklenmek » luk » gosterme zarfı » catana » ir » sucsuz »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.