tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
tavukcu » anlamaya yarayan sınama » gobek adı » cın cın inletmek » taclanma » deprem bolgesi » alârma gecmek » muziklendirmek » kultur sarayı » cekememek » ic cumle » mechulât » gurultuye getirmek veya boğmak » adamına duşmek » dişini sokmek » gosterişci » mektep medrese gormuş » muşareket » nobetci » cayan » ağzınıacmamak » celik » catışmak » pacayıkaptırmak » ateşci » tevarus etmek » su culluğu » pic » yonetim » istimzac » ateşalmaya mıgeldin » lâckalaşmak » infiratcılık » cağlamadan catlamak » anahtar yapan satan veya onar » gayrimunasip » cifte standart » yalancıcıkarmak » sac boreği » bolutlenme » nobetleşmek » durumuna donuşmek » eğri bakmak veya eğri gozle ba » ici gitmek » oyle » parcalara ayırmak » olculendirmek » el ile elle tutulur » ustune olmamak » kursu şeyhi »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.