tdk sözlük TDK Sözlük

 

kesip (veya kestirip) atmak

  1. uzun uzadıya düşünmeden kesin yargıya varmak.
  2. kesin olarak çözmek, bitirmek.

benzer sözler

kesip (veya kestirip) atmak sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kan başına sıcramak veya beyni » ihtiyaclarınıbaşka yere gitmed » cokum » sur atli » gudulme » duşe kalka » ebussuut efendinin gelini gibi » falcete » karbon alaşımı pulat » şuphe kurdu » başıustunde yeri olmak » teslimiyetci » uyarıcıolan bazıiceceklerde ve » cardak » ağzınıacacağına gozunu ac » tulûatcılık » jupon » himaye etmek » mustear » gecmiş » bilek gureşi » yukumlu belli nitelikleri ve » kulleme » gac gec kac kec » colleştirmek » yonelme hâli » siyasetci » guttuğum domuzu bana oğretme » orgu » sol ic » gozu donmek » başmufettiş » vermek » allah bilir » cobantarağı » barutcu » yondeş » kulliyetli » cıkma » yediği naneye bak » ortak veya kuma gemisi yurumuş » kalmak » buyuleme » cokgen » capraza sarmak » dol almak » sedefci » yabancıgelmek veya gelmemek » iktisat etmek veya yapmak » konvektor »

kesip (veya kestirip) atmak hakkında da bilgi ve kesip (veya kestirip) atmak eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. kesip (veya kestirip) atmak nedir ve kesip (veya kestirip) atmak kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.