tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
dikec » murai » hurya » r r » dı di du du tı ti t » suclandırılma » pedavra gibi veya pedavrasıcık » muhafaza etmek veya edilmek » cuvallı » denk kume » goden » plânorcu » ara kazanc » tecessus » uretim bicimi » hesap gunu » veren silâhıbu hedefe doğrult » sesi ayyuka cıkmak » mukedder » govek » gurultulu patırtılı » cicek durbunu » catılış » turnayıgozunden vurmak » cızlamıcekmek veya cızlam etme » gozleri cakmak cakmak olmak » kararmışve sertleşmişinsan der » tendurust » satranc taşı » merkeziyetcilik » sokulmek » iclendirmek » ikiyuzluluk » kopru başınıveya kopru başları » kulbastı » akma hancer » amplifikator » ust guverte » izlenim uyanmak » cıkmaz » trompetci » poc » kolcer » futur getirmek » culûs » cıkarmak » allah ziyade etsin » calgıaleti » leyin » kunduz boceği »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.