tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ateşi duşmek » cocuk gibi » dovunuş » yururluk » acık kredi » kıblenuma » kum colu » teşehhut miktarı » ekmeğini taştan cıkarmak » goturulme » icinde pişirilmesi ve limon su » ac ec » goruntu » komur başa vurmak » fotoğrafcılık » ceyizlik » dini butun » kok » sıskasıcıkmak » bey mi yaman el mi yaman » yukarı goğe doğru olan yanı » yurek yarası » cağrılmak » denizde kum onda para » tecavuz » dişdudak unsuzu » olcu bilimi » kor » teşhis etmek veya koymak » tutunu tepesinden cıkmak » mutezayit » korukleme » cıkarına bakmak » sozlendirmek » horozu cok olan koyde sabah ge » etut » ileri goturmek » donerci » catapat » us » tutun icmek » sıcan yolu » caprazvari » duruma gelmek » bolunme » corba » kaclı » cevir sesi » hic » eski koye yeni âdet »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.