tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
gokten zembille mi indi » luterci » cabalama kaptan ben gidemem » defteri durulmek » bircoğu » kucuk » suyu veya cayı gormeden pacala » mukellefiyet » başmurettiplik » duğmeli » ozdeşleşmek » cekyat » kısıtlayan kısıt altına alan » verilen genel ad afsun sihir » icraatcı » tenevvur » peşinde veya peşinden koşmak » kılcıklı » guderi » kullanılan boya » yaban kecisi » curuk para » goz erimi » gecende » cımbar » saclı » bir cenekliler » orulmek » boylesi » eşek kulağıkesilmekle kuheylân » gecirmek » cıta » şerbetci » rencper » melul » hoşgorulu » ciğrenkci » başıgoğe ermek veya değmek » nukleoprotein » toprağıcekmiş » duz yazı » acılma » yon vermek » atlas ciceğigiller » kor duman » secilmek » cicekci » iceride olmak » camca » sinekten yağcıkarmak »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.