tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kaşyapayım derken goz cıkartma » bicimlenme » suclamak » donum » gok bilimsel » gozunu kin burumek » kuflu » şaibe altında tutulmak » olcmede kullanılan alet » gorme » allah a bin şukur » inşaatcı » dortnal » yazılıkâğıt havale kâğıdı ha » yengec donencesi » yupurmek » gunahkâr » cat etmek » kuyudan adam cıkarmak » yurek carpıntısı » uzerinde pişirilmesiyle yapıla » gercekcilik » endustriyalizm » hodukce » kardeşkardeşi atmış yar başın » guzelleme » goturmek » mitralyoz » keceleme » cavuldur » ic » teferrut » sozlukcu » uslenme » ciftetelli » torpu » şeytan durtmek » sırca » zuppeleştirmek » gorunuş » sırasına gecmek » boldurmek » calıcırpı » etmek » cok soylemek » kulâh peşinde olmak » olcek » mantıkcılık » kollarıveya kol ve pacaları sı » okcesiz »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.