tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ayağına veya ayaklarına kapanm » alcalma » olağanustu hâl » kok » gibi işler icin beslenen memel » şeytan cekici » kamcıcalmak veya vurmak » odunc alma » furu » aleyhinde veya aleyhine soylem » gunsuler » cit » onlenme » cark etmek » allah sonunu hayır etsin » cekmek » sıcaklıkolcer » ucuz » parcası » yuksek » hint ipeği » kusura bakmamak veya kalmamak » kafesci » raydan veya rayından cıkmak » yarayan kuru ince yaprak » oykuleme » gonullu gonulsuz » borclandırmak » dede dedesi koruk yer torunun » onluklu » duşuncesini okumak » keleye cekmek » kabul kabul etme » guneşbalcıkla sıvanmaz » korelmek » suriyeli » muma dondurmek veya cevirmek » goresime » ceteci » lup » gecimsizleşmek » demirbaştan duşmek » cirişli » kacak » doldurdukları rengi beyazdan » oğrenci » uckâğıtcılık » beklenmediği umulmadığıveya c » gocmenleşmek » tekniği »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.