tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kolacan » alev sacağısarmak » yakın cağ » allah sağgozu veya eli sol goz » gozaydın etmek » goz altıkremi » catlamak » edi » onluk » bulunan bolum kafa ser » el gun » gormediğe donmek veya gormemiş » kılıc » bon » koturumleşmek » kanınıicine akıtmak » mulâzım » kuşuzumu » kofteci » kazık kok » fırsat duşkunu » tuketmek harcamak » otekisi » cıraklık etmek » secme suresi » doşetme » koturum » şişe cekmek veya vurmak » yuk treni » acışkonuşması » yerleştirilmişcift camdan oluş » kor ağac » celmek » arkasınıveya peşini bırakmak » butunlenme » gecgec yapmak » yuzunun derisi kalın » gecinmeye gonlu olmamak » tunel » soylenilmek » şeylerden her biri tabaka » yurumek » benicincilik » duven surmek veya dovmek » genclik » hayvanat bahcesi » oksurup tıksırmak » icerik » yureği yufka » beduk »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.