tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
yengecvari » cekişmek » kotuye cekmek » kucuk harf » vokal muzik » macar ineği » onlenmek » gomulmek » orgulu » guneştekeri » kanlıyaşlar dokmek » taaffun » boğazıduğumlenmek » diktatorce » bileşik onerme » gomme banyo » civit rengi » kalın musluk » harclı » hayvan derisi » kadının fendi erkeği yendi » mantıkcı mantık bilimiyle uğr » ciğeri parcalanmak » kupe ciceği » dansorluk » uclemek » neye uğradığınıbilememek veya » bir orman ağacıcastanea sabva » ipe cekmek » luterci » canak » urkutmek » cek » duzlemsel » komunist » murebbi » gostermek » hapcılık » mujdeci » kimsenin eski saygınlığının ka » son bulmak veya sona ermek » tufekcilik » catlama » başetmek veya edememek » kor şeytandan bulmak » kotuleşmek » derc » bir coplukte iki horoz otmez » mentollu » arasında den başka anlamıyl »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.