tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
akca » oz yapı » icten pazarlıklı » gozemek » fransızlaştırmak » can derdine duşmek » deklânşor » goz bağcılık » bir goz ağlarken obur goz gulm » yonetilme » bulûğcağı » timus » ceviriş » one almak veya alınmak » gundondu » ozelliklerin tumu » asyalı » gumburdeme » gocebeleşme » cakma kapı » tuylenme » hac » cenesini kapatmak » elekcilik » gozden surmeyi calmak veya cek » cifteli » cehrece » pabuc kadar dili olmak » tenevvu » guzellik salonu » zibelilina » gozu sonmek » bir gomlek fazla eskitmişolmak » mercimek koftesi » devletcilik » coğurcuk » cevre » buyuklu kucuklu » meraka duşmek » okuzluk » ustunkoru » muzakere etmek veya yapmak » calışma hayatı » beli cokmek » gecerlik » buk » is at etmek » ev sahibi mulk sahibi hani bu » kap » allah kuru iftiradan saklasın »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.