tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
yeri opmek » kredi acmak » emekleme donemi » arnavutca » atom reaktoru » ipek bocekciliği » cığlık atmak koparmak veya bas » torpulemek » tumsek » once can sonra canan » acmak » canım » kok bilgisi » yargıgucu » mektep cocuğu » sungusu duşuk » aklına geleni soylemek » başrejisor » tesettur etmek » hava sıkıcıve bunaltıcıbir dur » bolumlerine konulan ağırlık » mine ciceği » oncu » ucuculuk » gosterme hakkı » yuksek perdeden konuşmak » davranmak saygıgostermek soz » ayağıveya ayakları suya ermek » faturasınıbirine cıkarmak veya » tekefful » kirec ocağı » cırcır » major » kaşlıgozlu » anlıkcılık » madikci » ş Ş » sacmalamak » hesap kitap yapmak veya etmek » ici yanmak » patates koftesi » calgıcı » madde » veya ozel kuruluşlarca odenen » duşmanlaşmak » yureğine inmek » gumuşsu » kunhune varmak » soylemek » yureği ağzına gelmek »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.