tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
donenmek » olum fermanı » ırakgorur » bicimselleştirme » ic başkalaşım » puritenlik » peşinden suruklemek » av kopeği » işbolumu » cıban ağırşağı » kopruculuk » sacaklanmak » ozlu » turkcu » metal kap » gonlunun dumeni bozuk » aclık » carmıh » sozlu » cakırkanat » mahalle capkını » yuklu » siyanur » dokme » eyleme gecmek » alman papatyası » İslâm dininden olan kimse » transit gecmek » cakal » bozuk duzen » tuveyc » catılmışkirişsistemi » oğretmenlik » yurek yarası » sekiz yuzlu » cırpıştırılma » torpuleme » cifte standart » kesmeden ustten gecmesini sağl » iceride olmak » humayun » icinden gelmek veya gelmemek » gonendirmek » ozek doku » uzerine » bonluk » oruculuk » kamburu cıkmak » ses vermek veya vermemek » celtikcilik »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.