tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sonum » goz doyurmak » kuc » arnavut kaldırımı » yukumlenmek » muşirlik » unsuzunu gosterir » maruz bulunmak veya olmak » centikleme » kulucka donemi » curutuş » gayret dayıya duştu » cıkışnoktası » yarayan celik disk » cıkış » ceşnilik » goz boyamak » allah bir dediğinden başka soz » suzum suzum » bulunulan noktasının meridyen » gecmek » kafasısersem sepet olmak » karavana cıkmak » kotulemek » bulamac » gulduru » cırpmak » mulâyemet » ikbal duşkunu » geniz unlusu » koken bilimci » kor yılangiller » kucukbaş » terakum » koskoturum » acmak » araplaştırmak » mor otesi » cekişte » on vurgu » kafesci » yapılan resim ve bezeme işi » carık » oğur » kıcıkırık » guzelce » karaimce » cur et » orman cayırı » bahcesi »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.