tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
emanet bırakmak veya vermek » muteveccihen » hareket » bid at » tırnakcı » suruculuk » yuzeyinin her noktasına basınc » orgucu » cekmek » dadacılık » tutsulenmek » celen » gevrek gevrek gulmek » gommek » ciceklik » modulâsyon » uc parmaklı » balta değmemişgirmemişveya gor » maraşişi » kongovde » gundondu helianthus annuus » korleştiriş » hic değilse veya hic olmazsa » hancere » cimdiklenme » sutre » aramak » ozluk » carşamba karısı » su yuzune cıkmak » cekilme » curuğe cıkarmak » camlık » kokleme » soz birliği etmek » macasına mecesine » kundakcılık » yuzunu goren cennetlik » cizgilerden oluşmuşşekil cizg » yanay duzlemi » yıldız gunu » cepellenmek » ek odenek » cebrî yuruyuş » balık corbası » eşbicimlilik » muzik bilimci » inmek » papaza donmek » sansurcu »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.