tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kamu duzeni » deliye her gun bayram » piknik tupu » sevincsiz » goze yutarlığı » anlamıverir » ustuvanî » kucuk ve gumuşrenginde uzun o » teşekkul » tefavut » pirinc orgu » golcul » beklenmediği umulmadığıveya c » aklından cıkmak » oznelcilik » sıcana donmek » dadaist » spinosum » kafasınıtutsulemek » organikci » ceğmel » bağımsız bir ruhî yapısıbulund » c c » huruc » percin » onemsizlik » okcu » yururluğe konmak » pabuc kadar dili olmak » got » gocken » ateşalmaya mıgeldin » yaştahtaya veya yere basmak » yarayan kuru ince yaprak » damarıveya damarları kabarmak » altından capanoğlu cıkmak » el openlerin cok olsun » duvenci » demir sulfat » konsantre etmek veya olmak » duşmek » etiketcilik » musaade etmek veya buyurmak » tunclaştırmak » benzine kan gelmek veya benzi » kupe ciceği » elinde buyumek » yasa cıkarmak yapmak veya koym » koleli » acemce »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.