tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
terbiyeli corba » nârına veya nâra yanmak » kazak » iz ansızca » yapılan fıcıvb » olu acı » yangından veya gumrukten mal k » suz » sozu sohbeti yerinde » olcek » bicimdeki bolumler » kurallıcumle » fransız » kredi acmak » yularıele vermek veya yularıka » teslimiyetci » buyultme » puskurtec » kacırmak » surumlu » dovuşturme » gece ucuşu » munasebet duşmek » kuyu acmak » coban » doşeyici » sut ağacı » yemek secmek » duşmanlaşma » benicinci » konsul » rumen » acılmış dikdortgen biciminde » alcarak » comlekcilik » gomlek değiştirmek » caca » alcak yaylak » caycılık » dokuk » kutur kutur » ustune yuklenmek » gundelikli » suyum » yavaşgel veya ol » ayın on dordu gibi » koşe » mustelzim » duzenbazlık » korunu kırmak »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.