tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
uc » butunletme » gulut » ustsubay » ici kararmak » gec kalmak » pabucsuz » tıkırıyolunda olmak veya gitme » tumgenerallik » emen bir bitki dionaea muscica » zurriyet » ayım eyim » ağac arac eğirmen kirmen » dalgıc » cıban işlemek » terakki gostermek » acıklayıcı » pantufla yapan veya satan kims » uc » hesap gunu » gozden uzaklaşmak » ust » mulhem » yol acmak » elciye zeval olmaz » vicdan azabıcekmek veya duymak » kulce » ayrıseci yapmak » kulbastı » somurgeleştirmek » orgulu » kadirîlik » allah gostermesin » gokce » percem » dışacı » celişik » evic » bolge » duzlemsel » cop arabası » yerin dibine gecmek batmak vey » uce beşe bakmamak » icrek » ekmek duşmanı » temel civisi » cocuk oyuncağı » yureği yanmak » iki cifte » tirşe gozlu »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.