tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
turlu şeylerden yaptıklarıve t » yureği kan ağlamak » cıngırtı » tedahulde kalmak » cavdarsız » pacalık » cekirge otleğeni » buyukluk » almanlaşmak » muneccimbaşı » meniskus » etme bulma dunyası » umidi suya duşmek » cekirdek kahve » etmek » aspirator » başına gecmek » kor duman » uzerine yatmak » cıramoz » başının gozunun sadakası » ağzından cıkanıveya cıkan sozu » hasretini cekmek » le » kaynatılmasıyla elde edilen ye » amerika armudu » omrune bereket » oğutmeye yarayan dişlerin orta » mujdelik » gobel » huseynî » cevirtmek » orseleme » cocuk peydahlamak » tesirini gostermek » boyunduruğa atmak veya almak » denize dokmek » başmufettiş » pis pis duşunmek » bereket ki veya bereket versin » cır cır otmek » kumaş » ağzının kaşığıkalıbıveya lokma » yedi kat yerin dibine gecmek » bicimlendirmek » donuşluluk » uvertur yapmak » duz » dovuşturmek » calımlı »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.