tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
diplomasıolan » guzelce » muzevir » penceletme » goturmek » murebbiyelik » koruksuz » dokuntulu » allah » ırzına gecmek » teneffus » tumlenme » kabına dokmek » fotoğrafcı » surunmek » tedavulden kalkmak » butunler » keci yolu » cobanın gonlu olursa tekeden y » hristiyanlaşma » bir dudağıyerde bir dudağıgokt » gobekli » mucahit » kusurat » kurtcul » gonlune dokunmak » renkli element kısaltmasıcu » ortusuz » donuşumculuk » zebur » bıcak vurmak » capanoğlunun abdest suyu gibi » bıcaklık » dokumasıolan » golgeleyiş » efendime soyleyeyim » etrafında dort donmek » hangi biri » gosterdiği yetenek veya guc » buyulemek » helme dokmek » cop arabası » cok fazlı » colleşmek » kulot » bocek » cekmece » ciftleştiriş » uclemek » belediye cavuşu »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.