tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cekme kat » goğuslu » ve dağıtımınısağlamak amacıyla » duşunucu » duşman duşmana gazel veya yasi » uyelik » ornek almak » rehber oğretmen » sunger gecirmek » duşculuk » yavaşcacık » icirik » domates salcası » beygir gucu » yapılan resim ve bezeme işi » senyorluk » tevekkul etmek » kuflu » mukellefiyet » guzel yazısanatı » ya rabbi » gecmişzaman gorunumu » turku yakmak » nefesi kesilmek daralmak veya » yureği sıkışmak veya tıkanmak » butun butune » cırpıştırma » komşu acı » nazizm » bakkal cakkal » oncul » govdesiz » dunya goruşu » kotucul » sebep mazeret » siliscil » orneğini almak » gelip gecmek » cıkarmak » son bulmak veya sona ermek » celik parca » telgraf cekmek » teselsul etmek » allah eksikliğini gostermesin » mulâhazat hanesi » surgu » bir sanat eserinin yapının ve » uretiş » gozetilmek » allah seni veya sizi inandırsı »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.