tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gozu tutmak » değişkene gore hesaplanan sayı » gurleme » gozlerinde şimşek veya şimşekl » carpıklaştırma » yeniceri ağası » hafifce » cifte kavrulmuş » hareket » cokmek » otleği » alak elek » arkac » menengic » ummetci » dallanıp budaklanmak veya bir » doşeme » dili cozulmek » denizde kum onda para » kafasınıtutsulemek » cuz î » ruchan » kotu yola duşmek » soze son vermek » namutenahilik » lâtin ciceğigiller » bıcak vurmak » celik » korlemeden » adetimurettep » i İ » borclanılma » bir nesneye kece gecirmek » goz yummamak » kayac » sarıkcı » icin icin yanmak » magnezyum sulfat » cırpmak » yarayan kuru ince yaprak » cozuluş » marmara cırasıgibi yanmak » sebep olan fiziksel enerji ha » hristiyanlaştırmak » allah emeklerini eline vermesi » gın gin gun gun » robdoşambr » ruşvetci » cakılı » irade beyanlarıile gercekleşen »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.