tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
tekaut maaşı » değişkene gore hesaplanan sayı » cardak » celmelemek » duruma gelmek » komur » memleha » buyu bozmak » ackıcı » duduklu tencere » zumre » murdesenk » ne soyluyorsun » evdeki pazar veya hesap carşıy » oz yapı » ustune sevmek » bir eli yağda bir eli balda ol » yuzu gulmek » muslumanlık » kusuşme » ucleme » usculuk » duşunsel » allah canınıalsın » ocağıkor kalmak » lâfımıolur » cağdışı » tekevvun » calışma saati » deniz cıkmak » tekabul » abdulleziz » olan insan topluluğu ulus » turkuaz » ucu bucağıolmamak veya gorunme » cotanak » cozgu » dam ustunde saksağan vur beli » silindirsel yuzey » yuzdurmek » ebegumecigiller » ulûfe vermek veya dağıtmak » barut fıcısı » cıplaklaşmak » urkek » coğul » cirkefli » malta eriği » cektirme » yuz »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.