tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kocma » muzik bilimi » cenetli » camaşır ertesi olmak » gommek » tutunluk » ayıuzumu » hurriyetci » soyleşi » yedi gomlek uzak olmak » cadırlı » kebapcılık » goz kararı » suthane » panislâmcı » huryemez » dumen tutmak » ku » sanayi ulkesi » maden komurunden cıkarılan ya » soku otu » ustune guneşdoğmamak » gic » venus » fonetikci » temerkuz etmek » turlu » cirkince » antik cağ » huccet » top gibi gurlemek » yuzleşmece » fakir duşmek » calma » temerrut » inmek » munafıklık » ornek » parfumcu » cok sağlam dayanıklı sert » icin icin kaynamak » umur gormek » ic » altta kalanın canıcıksın » emekci » ordovr » iclene iclene » murit » beklenmediği umulmadığıveya c » mercimek kofte »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.