tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
bukulmek » cekiver kuyruğunu » yaradana kurban olayım » maydanozlu soğan » terettup etmek » tıpıştıpışyurumek » luterci » havaya pala veya kılıc sallama » gomme balkon » citlembik » değnekci » savaşacmak veya ilân etmek » orta cağfelsefesi » siyanur » dortleme » tabutuvan » sıcramak » nasihatcilik » gorkem » cıkık » kulfetsizce » etiketci » parcalayıcı » mulâhaza » hice saymak veya hice indirgem » duşgormek » uşumek » dikilmişparca » akla ekle » gobek havası » ilişkilerin butunu iktisat » surnaturalist » soven » babasına cekmek » muhabbet ciceğigiller » treni kacırmak » boğazından gecmemek » acmak » geciştirilme » guneştopu » gun gunden » gullâc » bulunan bolum kafa ser » bir orman ağacıcastanea sabva » acınmak » cekince koymak » cıbanlaşmak » takayyut » akce » m m »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.