tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yuzsuz » av dışında padişahın yanında b » macun kureği » kafasıdonmek » mujde » puruzlenme » kıskac gozluk » ış iş uş uş » olumluluk » kırk kapının ipini cekmek » ceşitleme » koken bilimsel » sarıciğdem » yoneylem araştırması » mukellef » coksamak » olmuş » ozel » haybeye kurek cekmek » yuceltmek » gonenc » anam » dort ayak ustune duşmek » cozulme » elinde bulunduran kimse » fransızlaşma » gerilimolcer » suzgun » duzenlemek » kir goturmek » deniz ucağı » camaşır sodası » ufurmek » yuz verince astar istemek » başa cıkmak » keciye can kaygısı kasaba et » tekebbur » her dem taze olmak » cennete donmek » merakına dokunmak veya merakın » ken » olu gozu kadar » cirişci canağı » hurmetsiz » ozonur » orumceklenmek » yukletmek » curutmek » nukte yapmak » comak »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.