tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
sonuc yarışması » kuşade » descartes cı » julus terrestris » ucleme » lâckalaşma » dolambacsız » doşenme » hint avrupa » ansiklopedik sozluk » acıklıkolcer » goze batmak » deniz orumceği » tefessuh etmek » iz an » hakikî » cift » İskoc » dunya penceresi » tedahul » garaz veya garez bağlamak » gozyaşıbezleri » daha bircok şeylerin yapımında » guclu kuvvetli » buzulme » mosyo » borusu tutmak veya ustunde » ickin » ayak cekmek » cesaret gostermek » balgumeci » macar » koprucuk kemiği » cıkan » hurmetkâr » da de » tutsu gozu » mustait » tribun » kap » kancılar » gok kubbe » hatır icin ciğtavuk yemek » kakır kakır gulmek » cabuklaştırmak » cerkez » vergi kacakcısı » paylaşmış benzer odevlerle yu » doğum kontrolu » tumce »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.