tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kalmak » dortgen » boynu altında kalsın » olcun » goz ucu » ti » pursıhhat » yan tumce » tatar ağası posta gorevi yapan » guz » cerceveleme » kore » şukreylemek » namazında niyazında olmak » sallanma » yuksek » bir orman ağacıcastanea sabva » jimnastikci » conk » hukumranlık » deprem bolgesi » hereklemek » hesap acmak » ticanî » gozunu kin burumek » sayıgostergesi » alâkayıveya alâkasını kesmek » kucukbaş » sac saca » soz cıkmak » munacat » mustakim » parcası » golge » cakır pencelik » temevvuc » yapılan resim ve bezeme işi » burumcek » oğleuzeri » tayf olcumu » unsuz uyumu » gulmece » fotoğrafcı » gubreli » ıskatcı » ayın on dordu gibi » merak etmek k kalın okunur » ağzına verilmesini beklemek ve » muşahhas » borclu »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.