tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
dikce » hıckırtmak » sperma ana hucresi » allah a yalvar » goz altıkremi » şekerim » usbitken » gec veya gec efendim » modasıgecmek » icini yakmak » duzen » gormemezlikten gelmek » cokuş » kocan » kul yemek veya yutmak » el el ustunde oturmak » olcululuk » yırtmaclı » gosteren » gevrek gevrek gulmek » dalga gecmek » gozyaşımemesi » doşekli » doğaclamak » mongolist » yoluna cıkmak » altın adıpul oldu kız adıdul » elekten gecirmek » taaffun » adıdeliye cıkmak » kabul kabul etme » tukuruk » puskurtme » hamel » roportajcı » tepesi veya beyni atmak » gulle gibi » varlık gostermek » kutuphaneci » kurtpencesi » acık cek » tutun » lâcka olmak » guvercingoğsu » kuflenmek » surmek » arka cıkmak » cıkı » cekme kat » bicimini alır hidrojenle oksi »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.