tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sacma » cevrinme » yenicerilik » ortaya dokmek » şeylerden yapılarak icine su d » kopuklenmek » yontemlilik » pabucculuk » vasıfsız işci » emanetcilik » ciğde » cağırtmak » somak rhus coriafia » bulgaristanlı » cokelekli » dulger » lugatce » bocu » gufteci » mubaşirlik » ozenilme » hanuman » bayrak toreni » sonmek » guvenlik borusu » hukûmet konağı » porcus babyrussa » vucuda vermek aşıyapmak » ecel teri dokmek » kıyamet gunu » dunya malı » kumulâtif » kukurtsuz » evli evine koylu koyune » konukcu » lâckalık » hukmu var veya yok » uncu » kola cıkma » bitki sutu » arazi acma » yuz kaplama » kılıc sallamak » kucuk sesli uyumu » kırık dokuk » cancı » cozme » ilâc » alcalma » fotoğrafcılık »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.