tdk sözlük TDK Sözlük

 

öç almak (veya öcünü almak)

  1. yapılan bir kötülüğün acısınıkötülük yaparak çıkarmak, intikam almak.

benzer sözler

öç almak (veya öcünü almak) sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
kumulus » uzum şekeri » olcumleme » damgasınıvurmak » ozellik başkalık fark » gok doğan » dort duvar arasında kalmak » tume varım » oğleustu » meniskus » sinirleri gevşemek veya yatışm » arkasınıbir şeye vermek » tutun » ortenek » olgun » komurcu » aksaklık veya bozukluk » uzum » ifrata kacmak » burnu buyumek » sacmalık » duğum duğum » yururluğe konmak » sutoğul » bayram gunu » surume » cocuk » gorme » nez etmek » bicimsizlik » kontrolcu » ozel » merkur » bir dilin kelimeleriyle duşunc » ozumsenmek » kotu » koklu » mezardan cıkarmak » icine atmak » ul » bize de mi lolo » dallarınıkısaltmak » kul » mizacgirlik » duzenlemek » belirtilen bolum » soylemediğini bırakmamak » sac » kan ter icinde kalmak » yılan cıyan »

öç almak (veya öcünü almak) hakkında da bilgi ve öç almak (veya öcünü almak) eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. öç almak (veya öcünü almak) nedir ve öç almak (veya öcünü almak) kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.