tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
olumlu tumce » denizden cıkmışbalığa donmek » cabuk ol veya cabuk » palamarıkoparmak veya cozmek » individualizm » ci » kosnuk » duşurtmek » patır kutur » epikuroscu » balon ucurmak » cok yuksek ve otsu bir bitki z » tumamirallik » sonuclama » ceşitkenar » eller yukarı » maz mez » takke duştu kel gorundu » cıngırakcı » oksurup tıksırmak » arnavutluk » gozunu yummak » hukumler ve izlenecek yollar » hıncsız » fransız » kosnulluk » opuşme » celiğe su vermek » cf » sunger » surgun » bulbulleşme » ruhu şad olsun » yuzey şekilleri » piyango vurmak veya cıkmak » geciştirme » bukulgenlik » amacsızlık » son gurluğu » coban salatası » kulâhcı » buyulenme » gerekce » kulturlenme » cizgilik » ne âlemde » dem tem » haber salmak veya yollamak » ken » sıcan deliğine paha bicilmez o »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.