tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
baltasıkutukten cıkmak » duzenleyen ve genel olarak ilg » cozumleniş » miktar ile indirimden sonraki » suruklenmek » tuyo » hukmetmek » girintili yer » onunu kesmek » kirec cimento gibi şeyleri su » cengel iğnesi » ı i u u » mudavim olmak » anuri » salon camı » ışıl kufluce » cıkmak » kılıc alayı » murc » tokezlemek » mubrem » duzleme » guveylik » rolântiye almak » muhurleme » ustune kalmak » beberuhi » tumel » bolme » cokme » organizmaların oluşturduğu bir » urkutmek » ıskatcı » cekirdek » goresimek » fırsat duşkunu » altın suyuna batırılmışolan » tarakcılık » azrail e bir can borcu olmak v » bana da demesinler » ul » secme » muşrik » gocmek » loşca » notrlemek » ciseleme » hazır bulunmak veya olmak » odlekce » batakcı »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.