tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kor boğaz » rengi atmak kacmak veya ucmak » can cabası » fırsatcı » cevrelenme » koylu » sun î tahta » icini kemirmek » inkılâpcı » olumsu » yuruk » turlu turlu » ekmek duşmanı » surulme » gagavuzca » cayırlatma » ucmak » caldırma » yuf borusu calmak » akla zarar veya ziyan » oz eleştiri » koleleşmek » tadata cıkmak » bahcıvan » mez » gerceğe aykırılık » hangi taşıkaldırsan altından » yaşuzum » iz anıyok » bağa bak uzum olsun yemeye y » angolalı » sungulemek » prosedur » hicleştirme » carpılmak » itibar gormek » daha bircok şeylerin yapımında » harac » tavukcu » yuz » hypogaea » kufe » bekci kalmak » kelepce » yatcılık » unvanı » ici hop etmek » tuylu » alıp yurumek » ozgurlukculuk »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.