tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kısmeti cıkmak » cb » makineli tufek » kulte » uzerine yok » kırcıllanma » tevettur » carık » duğumlenebilir nesne » civisiz kalkan » eğitim donemi » kendini toparlamak veya toplam » halk şiiri » yedekci » abazaca » gelen paşam giden ağam » enstitu » toz kondurmak veya kondurmamak » değişkene gore hesaplanan sayı » altınıustune getirmek » ozlemli » sah cekmek » guveniş » ana cizgi » duzgulu » kortizonlu ilâc » eli yuzu duzgun » munasebat » kelepceleme » kantarlıkufur » guney karamanı » yol acmak » sokağa veya sokaklara duşmek » ormek » kalcalık » lopur » cavşır » zambiyalı » donuşlu catı » tencere tava herkeste bir hav » cingene kavgası » kolen olayım » ceşnilemek » gonlu kaymak » ceki duzen » gaile acmak » dunku cocuk » cay takımı » koklendirmek » atolye »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.