tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
kukremek » kotu » kırık cizgi » umitli » julus terrestris » fıcılamak » cıngırakcı » tespit etmek » kalp kazanmak veya fethetmek » susletmek » gibi cok yonlu hizmetleri en a » arac ve gereclerle donatma » moskof toprağı » lâtifce » guneşdil teorisi » ortac » kireccil » paylaşmış benzer odevlerle yu » gonlunu karartmak » kulâhınıters giydirmek » tekevvun » soğukca » poğacacı » boksor » trafik mufettişi » yer tutmak veya tutmamak » un » mercankoşk » canavar duduğu » ici titremek veya titrememek » şovalye yuzuğu » bıcak gibi kesmek » coğulcu » duşkırıklığı » calmak » oğretim yardımcıları » olumcul » kahır yuzunden lutfa uğramak » gunduzleri » kirec cimento gibi şeyleri su » vişnecuruğu » bağlantıunsuzu » gosterge » catı » sungusu duşuk » cokları » cekirdek » ozur dilemek » oğrenci » alınmasınısağlayan kimse kame »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.