tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ki » durumlemek » goruştarzı » duduk » cozulmek » sacılmak » ici cız etmek » dirsek cevirmek » caktırmak » cırpıgibi » gunun adamı » cicek evi » rafinator » ığrıp cevirmek » a e » icin kullanılır » surgu » il » sonumleme » yuzleştirmek » catlatmak » dostca » kutle » genel kutuphane » buk » ac » bicki dikişkursu » kemik parca » cervişli » pence vurmak » okulu asmak veya kırmak » cebrî yuruyuş » teveccuh » oluşturduğu donme eğrim cevr » uc uca ucu ucuna azar azar » oyuncak » hatırlatmak » buzuk » kullenmek » ne cıkar » eline ayağına uşenmemek » arkasınıbir şeye vermek » tufekcilik » duztaban » cıtır cıtır » sovuş » mişli gecmiş » torpido gozu » cabucak » hatime cekmek »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.