tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kur a cekmek » ote beri » tıraşcı » bir dostluk kaldı » maketci » ici dışıbir » gomme » orneklenmek » kanınıicine akıtmak » ortakcı » ust » yuruk » kongovde » hukumsuzluk » sungulenmek » tarihci » transit gecmek » goğerti » cokmek » muzik dolabı » cirkefce » ayak surumek » acık yeşil » alışverişe cıkmak » kokenlenmek » oparlor » icki » muhre » elekci » descartes cı » rodezyalı » baygınlık gecirmek » pekiştirmek » duşuncellik » cokları » cocuksu » namutenahi » gecimli » sıcırgan » tore bilimi » munasebetini getirmek » goturumsuz » cullama » alcaklaşma » icine sokacağıgelmek » mukâfatlandırma » ok gibi yerinden fırlamak » uckurlu » kabir azabıcekmek » su gibi aziz ol »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.