tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yuk treni » tevessul » sorguya cekmek » duğum vurmak » ust dudak » gomlek » yaydığıgozle gorulen ışıma » bilek gucu » gepgenc » kuriyum » toren duzeni » gesneriana » cokca » basitce » imanıyok kısa soyleyişle » gurlek » boluşum » inec » yer ucmak ii » surumsuzluk » arzuhâl gibi veya kadar » yumuşakca » gorevsel » gecinim » uvertur yapmak » golgesine sığınmak » oyuncak » pullukcu » cokmek » ya allah » cubuklu » ipek boceği kelebeği » otmek » ocbe » sozcuk vurgusu » cıkış » golek » subekli » ganalı » işguzarlık etmek » hayvan salamandra » hukmunde olmak » cicek evi » kulte » hacet gormek » zeval bulmak veya zevale ermek » yolgecen hanı » cekichane » patlak goz » sonucsuz »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.