tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
feragat gostermek » su boceği » avrupalılaşma » um » ezip buzmek » kibarlık duşkunu » rumlaştırma » guveyi girmek » goyunme » yurek » kıcınıyırtmak » hafifletici sebep bi » suyu nereden geliyor » purtelâş » ucuz halkcılık » bahcıvanlık » ekmeden bicilmez » dilinin altındaki baklayıcıkar » haricten gazel okumak veya atm » tatarımsı » mudur muavini » bulunan kimse » kunde » muzehhep » alıcıyonetmeni » bicki dikişkursu » yunan » sırt cevirmek cevirmemek » değiştirgec » hareketini inceleyen bilim dal » işi ileri goturmek » kurek kemiği » nukleoprotein » olumsu » kacınganlık » satranclı » dort yanıdeniz kesilmek » cucuklenme » ocakcılık » ufuk cizgisi » tıraşedilmeyerek yuvarlak ve c » dokunmek » temiz kanıda vucuda dağıtan or » başbaşa veya kafa kafaya verme » diskur gecmek veya cekmek » gıcırıbukme » onemsizce » yuksek perdeden konuşmak » fransızlaştırmak » postekiyi kurtarmak »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.