tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
korkunclaşma » yuksunmek » ne yârdan gecer ne serden » servis otobusu » posasınıcıkarmak » ici rahat etmek » cilesi dolmak » karşıxlv yuzyılda doğan felsef » bordur » turkiyat » oz » modasıgecmek » oğrenim » kopek memesi » gerekcesiz » ric at etmek » dayayıp doşemek » ilgincleşme » mucerret » kamcılı » başına taşduşmek veya yağmak » sove » etcik » gum gum etmek » başdondurucu » cakmak yapan veya satan kimse » z » balıkcıl » munazaa » anlamaya yarayan sınama » gemisini yurutmek » gın gin gun gun » yureğini acmak » profesor » cekilmek » muhlik » ihaleye cıkarılmak » icine baygınlıklar cokmek » paca kasnak » gokte ararken yerde bulmak » hurriyetsizlik » nankorluk gormek » kanun hukmunde kararname » formulleştirmek » diz cokmek » horguclu » harbiye nezareti » yuzunu guldurmek » rh » cerviş »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.