tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ac ec » solpumek » soz arasında » gerekce » gozu gonlu acılmak » gureşci koprusu » ormek » dinclenmek » dorduz » değişkene gore hesaplanan sayı » burunmek » ciceklenme » fırtına kopmak veya patlamak » kullanılır » oyun » işteşcatı » bıckı » cakıcı » notrleşmek » gozden duşmek veya duşurmek » âşığa bağdad sorulmaz » cirozlaşmak » muhre » cekmek » elinden hicbir şey kurtulmamak » denize duşen yılana sarılır » sumerce » hukum giymek » yer ustu » oğureceği gelmek » ormek » melul melul » goz onunde » başlangıc » lâfımıolur » uzaktan bakmak veya seyirci ka » surgulemek » turev » k » benzi atmak veya ucmak » mucahit » lutuf » yon belirteci » duyumolcer » ozdek » başka bir gune zamana erteley » tokaclama » jupon » su cekmek » ağız tutunu »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.