tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
orek » cirkinleşme » zurafa » kacımsar » yatcı » kup » parcalara ayırmak » emir cumlesi » gurluk » yukunu cekmek » yarıacık ceza evi » donulmek » gozleri yaşarmak » cakmak taşı » verkac » rejisor » gum » duduk makarnası » kopeksiz » dolambacsız » kokusunu veya koku almak veya » yuz etmek » kulube » İskitce » kadir gecesi » hatırlatmak » kulağına calınmak » kınık » iştah kapamak veya kesmek » gorum » devam etmek veya ettirmek » antep baklavası » undeş » cingene cergesi » tesellum etmek » yârdan mıgecersin serden mi » carşaflamak » trenckotlu » yuzuculuk » cılgınca » ac ec » ortunmek » oruculuk » diz ustu cokmek » camaşır sepeti » ummetcilik » munasebetsiz » rahat kıcına batmak » surculisan » olu nokta »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.