tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sutlendirmek » tutmek » luzucet » kabuk bocekleri » tebaruz ettirmek » canınıcehenneme gondermek veya » tel in etmek » kırık dolu » ciceklendirme » kan cekmek » ırgat gibi calışmak » gibi cok yonlu hizmetleri en a » meyve ici » oruluş » mustait » oğutucu » al bayrak veya sancak » gecimlilik » gocmenlik » sağlamak amacıyla birbirlerind » ozumlenme » umitleniş » ok gibi yerinden fırlamak » işbirine kalmak » ağızlıkcı » sosyo » ic tuzuk » suredurum » cıkma » tahtalıguvercin » kerpic » fin » gun ışığına cıkmak » acıkok » cekelez » sırtından gecinmek » hukûmet » m » guzel duyusal » yenidunya » gozu yolda veya yollarda kalma » yalıcapkını » cini » mahkemelerinin adı » ataturkculuk » dunya gozu ile gormek » komşu acı » gozuyle gormek » cekmek » soğuşme »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.