tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
dort » cokluk » kuf bağlamak veya tutmak » kuflendirmek » mueddep » şaka goturmemek » tercuman olmak » canak » canından gecmek » pabuc kadar dili olmak » mec » cozucu » kılıctan gecirmek » elci » cıkmak » otmek » soz gelmek » parcacı » secici kurul » şakşakcılık » dalyan koftesi » carpıntılı » gozune kestirmek » guncellemek » nufus kâğıdı » ustune cevirmek » canlısı » ayağıalışmak veya alışmamak » revac bulmak » suslenmek » dık dik duk duk tık » gecim » cıkmak » İcinde baklava bulunan » pabuclarınıcevirmek » stokcu » sarnıc » acıortay » gobek calkamak veya calkalamak » sumuklu » oğretim bilgisi » barışcıl » butikcilik » bulunmaz hint kumaşı » figuratif sanat » yere batasıca veya yere batsın » muteaddit » cıtırdayış » kapcık » carpıntısıtutmak »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.