tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
am em » duzelmek » deli saraylıgibi » tevessul » leninizm » kredi acmak » gonlu ile oynamak » kapıcuhadarı » kamburu cıkmak » başağac » sut otu » mecalsiz duşmek » bir dilin kelimeleriyle duşunc » cubuklamak » dan den tan ten » capaculluk » murtekip » korlenme » abesle uğraşmak veya abesle iş » sozcu » yağmur yağarken kupunu doldurm » ana yureği » goreceği gelmek veya goresi ge » orgutlenme » baskca » oldukca » kamu yonetimi » ortaya dokmek » hotanto » işin icinden cıkmak veya sıyrı » şeşi beşgormek » kılıclama » yaz donemi » cifte cubuğa gitmek » beklenmediği umulmadığıveya c » yuzeysel » olu dalga » sıcrama » ucurulma » tek acıklık bulunan ocak » cek valf » avrupalılaşmak » ustume iyilik sağlık ustune u » maskarasınıcıkarmak » mes uliyet almak » grev sozcusu » hıckırmak » hem suclu hem guclu » fare deliğe sığmamış bir de k » kulak asma »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.