tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kopekgiller » neşvunema bulmak » kunyesini okumak » komurleştirilmek » ucmak » dili acılmak » gır gıra almak veya getirmek » peşini bırakmak veya bırakmama » okuyana bırakan oyun muamma » coğu » dur » cınlamak » kosemen » şerit » ozgurlukculuk » emek » muruvvet » yurutme » borclu cıkmak » sedefcilik » cocuk oyuncağı » goz ucuyla bakmak » fluoresan » musbet ilimler » calma » pahaya gecmek » olgunluk cağı » ciceklemek » kandil coreği » allah var veya allah ıvar » gundeliğe gitmek » nilufergiller » enstruman » tekâmul etmek » citmek » cağıgecmek » fesatcı » koruklemek » carkına etmek veya okumak » kullanılan tadıacıve bir yıll » gumruklu » kopekoğlu » renginde sapıdort koşeli olan » acık tutmak » curmumeşhut hâlinde » oturmek » dokmek » surundurmek » caşıtlama » buyuk peder »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.