tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ağzınıhavaya veya poyraza acma » kıskanclık » surumek » cay » eşekten duşmuşkarpuza donmek » nakliyatcılık » cağırmak » işkence etmek veya yapmak » rus » cığ » purhiddet » kuculmek » kopekleme » ders gormek » cat pat » uckur » futursuz » değişkene gore hesaplanan sayı » değer duşurumu » ı i u u » korlenmek » tes it etmek » dokumculuk » bitumleme » cuvallama » uvey evlât gibi tutmak veya sa » mudrir » okcu » yureğine dert olmak » yalova misketi » bağlık bahcelik ği » cokelme » durust oyun » ustelik » işkilli buzuk dingilder » takarrup » rumî » buyulenmek » sonumlemek » cilek » aracı » vokal muzik » percinlemek » tevarus » oğlende » centik » yetenekleri gelişmemiş cocuk » gonul yıkmak » moskof gâvuru » buyuk »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.