tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
on yargılı » durac » hoşmerim » elekten gecirmek » duşuncesizlik » allah ın belâsı » hiclemek » bust » cok şukur » cekirdek » kece » beklenmediği umulmadığıveya c » yabancılık cekmek » suyu nereden geliyor » bornova misketi » orneklik » gozleme » bolunme » ustunluk duygusu » fırsat kollamak veya gozlemek » yayılmasınısağlayan cihaz » ortmece » yargıtay » buyuk amiral » cuş » utanc duymak » doğme » karbur » tutamac » siliscil » acıklık » aman dedirtmek veya amana geti » krater golu » dem cekmek » oğlak donencesi » yuksek bir yerden aşağıya doğr » un » duzenleme ve filme aktarma işi » levanten » vurac » ici yanmak » refakatci » duşey » celik kapı » ceşnili » bicimini alır hidrojenle oksi » munferit » silâh cekmek » ayyuka cıkmak » gecirimsizlik »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.