tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
modulâsyon » arşiduk » frenk uzumu » ağzına veya diline kira isteme » muslumanlaştırmak » copurlaşma » allah ne verdiyse » kumeden duşme » cakıldatmak » ordek » ic donu » kapıalmak veya yapmak » başıdonmek » muteveccihen » batıl inanc » dunyayıtutmak » porsukluk » ahmağa yuz abdala soz vermeye » başcavuş astsubay başcavuş » yureği carpmak » kur a » kındırac » dam ustunde saksağan vur beli » gozu tutmamak » on » bicim almak » canlısı » hızolcer » gunce » yerinde su cıkmak » el surmemek » orneklem » yuzeyinden yuksek yeryuzu parc » cakılma » i hâli » icirik » lı li lu lu » ibaret olmak veya kalmak » hamel » acık hava » cenesini dağıtmak » surgu » urperti » cıkmak » bulunan bolum kafa ser » dokmek » fart furt farta furta etmek » boğaya cekmek » ağustos bocekleri » yuzu soğuk »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.