tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ağır aksak yurumek veya gitmek » cakmak » sonuk » caylıkek » kur a efradı » cağın gerisinde kalmak » benekli kopek balığı » yanardağpuskurmesi » oncu oyun » su orumceğigiller » ak ek » bolmeli » sunmek » cavuş » yiğitce » ağız aramak veya yoklamak » gozune ilişmek » araplaştırma » kurduğu medeniyetleri kendi i » ağzınıacacağına gozunu ac » bicim » bir dilin kelimeleriyle duşunc » surre emini » sozde kalmak » tevazun » ruzgâr almak » hanımgobeği » curuk » tekaut » zarifce » cizdirmek » on veya beş para etmez » bayrak acmak » korleştiriş » merkur » nijeryalı » mujdelik » bıcak atmak » alaturka bilen alaturka eser » mış miş muş muş » cift halka » malın gozu » icini ezmek » icerlek » kacılmak » kaca » kostere » bayram gunu » katıyurekli » mulevves »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.