tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
temas etmek veya biriyle temas » kopruleniş » ciftlenmek » sinek ufak veya kucuk ama mid » yardakcı » sonuc almak » canıağzına veya boğazına gelme » muştak » ic » golge balığı » deli gomleği » ardına veya arkasına duşmek » hoşgorusuzluk » ust tabaka » gipur » meraka duşmek » kıskac » guclu » karacam » tehacum » oncelikle » celim » mart iceri pire dışarı » gozunu dort acmak » hint irmiği » teressup etmek » kamburu cıkmak » caprazda surmek » musamaha » surrealite » tes it » ağaclıklı » kadayıfcı » ic hat » acıklama » butunculluk » bicimsizlik » değişkene gore hesaplanan sayı » kulâhlarıdeğiştirmek veya deği » calışma yontemi » yol acmak » sunnetleme » gocebeleşme » celişiklik ilkesi » oğutuluş » terbiyesizlik etmek veya yapma » pantufla yapan veya satan kims » cıkıntı » hukum » şeyhulislâm kapısı »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.