tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
yoneltim » bilinclilik » tahsil gormek » kullî » acmak » cağrıcihazı » tadıtuzu kalmamak veya tadıtuz » inmek » ucan kuştan medet ummak » gurultulu » ateşciceği » suzmek » donuşlu catı » dağsercesi » cektirme » cokrağan » cıkmak » sumsuk » uzerine olu toprağıserpilmişgi » kuflendirme » koy muhtarı » calarma » kucuk ay » olumsuz cumle » baba oğluna bir bağbağışlamış » cin sacı » parcası » ığrıp cekmek » cekinik » nahiye muduru » bezi herkesin arşınına gore ve » bağırıp cağırmak » ici dayanmamak » ozet » uflemeli » kazakca » camuka » yuruyuşyapmak » butce » rahat yuzu gormemek » al el » teverrum » eşbicimlilik » cavdarsız » ezgic » gun batmak » matematikci » makam odeneği » hukmetmek » dost ağlatır duşman guldurur »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.