tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
cozundurme » cağırmak » calıcırpı » kılıc oynatmak » gocen » musavatsızlık » cobanın gonlu olursa tekeden y » mustağni » olcerme » lek » okce cene » kopeğin ağzına kemik atmak » turkuleşme » koyluk » surme » slovakyalı » tahtalıkoyu boylamak » carpıklaşma » iktidardan duşmek » kın kin » kucuk dilini yutmak » civitlenmek » camurlaşmak » vus at » kendine gel » nefes tuketmek » goğus tahtası » tadıgitmek veya kacmak » gensoru onergesi » teressup etmek » on damak » kulot » hafıza » guvercingoğsu » cin gulu » macar » şeytanın bacağınıveya ayağını » bağlantıunsuzu » yukseltmek » gozuyle bakmak » kacışma » huner » cıyanlık » harp malûlu » ozelleştirilmiş genellikle di » gocuk » mujde koşturmak » sektor » nusha » tırt »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.