tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
dondurme » abliyi kacırmak veya bırakmak » cok kocalı » kup » cıkmak » zuhrevî hastalık » kelâmıkadim » major » durulu » donme dolap » acıklayıcı » urbanizm » yuruyuş » lok gibi oturmak veya cokmek » goze girmek » tarafsız bîtaraf » sutlenme » ulah » dem cekmek » bicimi » kor boğaz » himaye etmek » actırma kutuyu soyletme kotuy » sırtınıdayamak veya vermek » ile beraber » globulin » karnıac » kralice gibi » hurriyet » buyultme » bohcacı » yer demir gok bakır » di li gecmiş » tek cenekliler » otobuscu » sozsuz » sakalına gore tarak vurmak » hamsi corbası » dunden olmuş » ucu cengelli ağır demir arac » piyango cekmek » tesellum etmek » siz » İskocyalı » kullî » goz emeği » faullu » cermen dilleri » kız bocekleri » surre alayı »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.