tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
acem lâlesi » cıbanlaşma » mudur yardımcısı » goymek » gulculuk » ruzgârlanmak » belirtir » fransızlaştırmak » insan konuşa konuşa hayvan ko » dışgucler » suolcer » kacamak » gorevsel » bir coplukte iki horoz otmez » m » kufurbaz » teehhur » yarıgecirgen » yatık cit » kopcalamak » sunepe » goru » palyaco gibi » sacıbitmedik yetim » goz goz » yuksek perdeden » işitmezliğe getirmek veya işit » hoparlor » cinnet gecirmek » menuskus » kostebek illeti » yuzu kızarmak » kumelenmek » kucuk minder » verilen unvan » strukturalizm » host » got » yureği carpmak » boşgezmekten bedava calışmak y » rotuşlama » hendek » gumrahlık » bana dokunmayan veya beni sokm » iple cekmek » beklenmediği umulmadığıveya c » geri cevirmek » kufuru basmak » copurlaşmak » gomme »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.