tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
hepcil » hukûmet konağı » olarak yurutulduğu siyasî duze » in cin top oynamak veya in cin » bayağıkacmak » bicim bilimi » utopi » tarakcı » olum emri » kullanılır » cebinden cıkarmak » tumlec » gonlu takılmak » teessur etmek » cok eşli » gok gozlu » koken » olumluk dirimlik » acma » nukleer reaktor » kaynakcı » kuluckalık » serbest olmayan » surtunme » ergurmek » hatırlatmak » soğe » cıngırdatmak » sakınılan goze cop batar » yuklem obeği » olmez oğlu » hicbiri » lâpon » uşniye » kırmızıgomlek » t » comelme » tunclaştırmak » peşinden yurumek » mutenevvi » zafer bayramı » editor » orak boceği » surmeyi gozden cekmek » gun doğusu » sulun » salkım sacak » borulce » millî huviyet » suyum »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.