tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
duzleşme » oksiyur » citme » kundakcılık » hindoloji » gaile acmak » borcsuz » copluğu » dortlemek » ardıc » surgu » podosuet » koku kazınmak » ust guverte » yureğine dert olmak » capar » inmek » yazı » calkantı » bruksel lâhanası » ilâc » kotulenme » sakalına gore tarak vurmak » kopek balıkları » toplumcu gercekci » elektromanyetik guc » somurgeleşme » mudahale » lâf cıkmak » unlemek » gomme » ruh kazandırmak veya vermek » şeyler musavî » yuze gulmek » konveyor » sacma » geniz unlusu » mufit » karikaturculuk » gucuk » koşe » pas gecmek » yuzme kesesi » kafayıtutsulemek » altmışdortluk » bolşevik » daraya atmak veya cıkarmak » gumuşu » ta te » omuzlarıcokmek »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.