tdk sözlük TDK Sözlük

 

yerle bir (veya yeksan) etmek

  1. temeline kadar yok etmek, tahrip etmek.

benzer sözler

yerle bir (veya yeksan) etmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
gocuş » karagoz oynatmak » aleyhine donmek » kunguldemek » yukleme durumu » sır kupu » cul caput » bolme » kok komuru » halıdan yapılmışiki gozlu torb » uremi » yarın obur gun » vazgecmek » uygun duşmek » pirinc corbası » kulağınıcınlatmak » can cana başbaşa » cın cın » derisini yuzmek » ruhu bile duymamak » şeytanın bacağınıveya ayağını » veya orulen dikey duzlem » yanardağbolgesi » kulağıters taraftan gostermek » duduk gibi » yuzluk » zayice » muyesser olmak » ucak » celmek » yuksekten atmak » tencere dibin kara seninki be » icindeki en kucuk birlik » gonuldaş » mutekâmil » album » şumullu » kısır dongu » gecme » hukumsuz kılmak » cağdışılık » curuğe cıkarmak » horozdan kacmak » cala kamcı » ikili unlu » cocuk duşurmek » buyuk oynamak » skec » ac ayıoynamaz » ramazan bayramı »

yerle bir (veya yeksan) etmek hakkında da bilgi ve yerle bir (veya yeksan) etmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yerle bir (veya yeksan) etmek nedir ve yerle bir (veya yeksan) etmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.