tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
odevlendirme » kullenmek » yureğim yanmaz veya yanmazdı » sonradan gorme » suslemek » turkuleme » hacet gormek » petek guvesi » mulâhazat hanesini acık bırakm » kureyici » gunu dolmak » kupeli » kulce » kılıfcı » utu » hırkayıbaşına cekmek » profesorluk » girip cıkmak » ortalığıkırıp gecirmek » dorder » cabuklaşma » vazgecirmek » cizi » uye olmak » manipulâsyon » kıl kecisi » daha da geliştirmek amacıyla b » rızkınıcıkarmak » ozverili » cise » ay modulu » kuvvet cifti » masraf gormek » sansualizm » guneşsel » zumrutlenmek » gomlek değiştirmek » rusvalık » oksuruklu » piknik tupu » yer demir gok bakır » şerc » cem an yekûn » nar ciceği » odeniş » tutma satışıtek elden yonetme » tekeline veya tekellerine alma » muntesip » da de ta te » tedavul »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.