tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
ormek » icine sıcmak » iyi soylemek » yediği onunde yemediği ardınd » civici » devam etmek veya ettirmek » cavuş » yalavac » el bebek gul bebek » odemek » muhrusuleyman » calımlamak » sacak » cop gibi » allah kavuştursun » geciş » cenek » kofterlik » sulukcu » yonetici » voli cevirmek » koleleştirmek » sağdıc » şeytanın kıc bacağıveya art ay » takma sac » lâfımıolur » comertleşmek » tırmanıcıbir bitki piper nigru » kellesini ucurmak » faulsuz » mubarek » kume » papaza donmek » guncek » kulbastılık » deyip de gecmemek » yem dokmek veya koymak » al elmaya taşatan cok olur » kolaylık gostermek » ic ağa » tepegoz » orgutlu » cirkinlik » kalvencilik » tunc » cocukluğu tutmak » oksuruklu tıksırıklı » hint baklası » gerekce » al »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.