tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
akşamlar veya akşam şerifler h » cağıl cağıl » mulhit » ufurukculuk » rolântide durmak veya calışmak » kopru başınıveya kopru başları » ac acına » allah a yalvar » zahmet etmek zahmete girmek ve » dipciklenme » musamaha » kuturtu » calışılmak » kutup yıldızı » acıktan » gozu dalmak » boy gostermek » nuh » başrejisorluk » ceyizlemek » termoelektrik cifti » ovur » gucu gucune yetmek veya yetmem » gufteci » hıckırmak » izdivac » kor olasıveya kor olasıca ols » arkadaşdeğil arka taşı » cekme » hurriyetsizlik » ucu herhangi birine dokunmak » ağır soylemek » duvenci » ıska gecmek » muminlik » yuzleşmece » vucuda getirilmek » butunlemeli » gostermecilik » afiyet uzere olmak » icli dışlıolmak » kotuluk » acıklaştırmak » tesalup » işe yaramak veya yaramamak » a e » gecici » başyonetmen » bolşeviklik » koturumluk »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.