tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kabına dokmek » odemeli » suje » fırsat duşkunu » duşunsel » cigan muziği » ateşsacmak » muşterek » balıksırtı balık kılcığıbicim » hint bademi » tuy » olenle olunmez » yapılan resim ve bezeme işi » organizmaların oluşturduğu bir » kutleştirmek » gocuk » deniz orumceği » kuştuyu gibi » mucadele vermek » gozetletme » capraz ateş » suluk gibi » yontuk duz » gucu gucune » kullanılan arac buat » kotu » dikiz etmek veya gecmek » chamaeleon » golgesiz » murtefi » krater golu » pr » ozursuz » ozumlenme » jon » kustere » huveyda » secmeli yemek » duzenek » aktorluk » fak fuk fonu » gecmek » temayuz » sarkaclama » veya belli bir yukseklikten aş » tenceresi kaynarken maymunu o » e » moskof camı » kapıdan cevirmek » buzguleme »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.