tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
comaklamak » arıkcı » faaliyete gecmek » diktatorluk etmek » acı » kambersiz duğun olmaz » elektronik muzik » lâfınıveya lâfınızı balla kest » pacasınıcekecek veya toplayaca » soylemek » puruzsuzluk » kırcıllaşma » taklip bi » gagavuz » oldurmek » emekleme cağı » ıcı ici ucu ucu » dort yol » cubukcu » olcmek » cakıl kuşu » soz tutmak » kepce » luzumlu » temulentum » coban salatası » hopurtu » bicimini alır hidrojenle oksi » sunger cekmek » surcturmek » elciye zeval olmaz » kuru ceşme » suvari » cokramak » burundili » etiketcilik » bayram cocuğu » ağılıbocek » badana etmek veya vurmak » başınıcıkarmak » ickili » cozunme » oğretmek » aldangıc » imtizac etmek » malın gozu » duzen » soğdakca » ici erimek » buğet »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.