tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
gommek » tek ornek » dediği cıkmak » gecerleme » bufe » cikolatacı » aristocu » nazi » garpcı » yuz tutmak » tuyleri diken diken olmak » veya belli bir yukseklikten aş » purhiddet » zurriyet » tutsulemek » golge » kurklu » her tur gosteri yapmaya uygun » varlık icinde yaşamak » nu » cıkılatma » kokunu veya kokunden kazımak » koc katımı » şukretme » cıl » onceleme » şaklaban » tumsekli » bir sanat eserinin yapının ve » muhur gozlu » nukte yapmak » hurufî » kunde » elektrometalurji » tumleme » bohca boreği » mandallı uzerinde mandal bulu » etmek » ici goturmemek » eliyle koymuşgibi bulmak » mubaşeret » kuskunleşmek » halvetî » bortulme » munakaşa » dokuntu » muhim » kelebek gozluk » sacık » kabul kabul etme »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.