tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
sırtından para kazanmak » teneke calmak » curuf » ackısız » akcaağacgiller » Şafiî kopeğine donmek » oncu » gullâbicilik etmek » cocuk olmak » ici cekmek » muhabbet ciceğigiller » uzay ussu » sın sin sun sun » boluş » elekcilik » ackılamak » gozleri kapanmak » selâmunkavlen » koşeye cekilmek » ahcı » yururlukte bulunmak » allah ın veya tanrı nın gunu » cobaniğnesi » avcunun icinde tutmak » sayıp dokmek » sacınısupurge etmek » vakıf durumuna getirmek » cavlanma » neptunyum » bileşik onerme » kufur savurmak » inisiyatifi ele almak veya gec » acıklık » gurultuye veya patırtıya verme » uc catal » goğuslu » ozne obeği » sebep olan fiziksel enerji ha » bulanıkca » bocek kabuğu » cimensiz » oğretmek » japon » curcur » ağır ol » anus yuzgeci » cok koyu sarırenkli guclu bir » muteyakkız » tarh etmek » sokuntu »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.