tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
cakırlaşmak » cıkıştakozu » veya bu anlamda birleşik isim » orulme » otobuscu » catık surat » dovunmek » coğunlukla » soyleşme » kacaklık » kanıbaşına cıkmak veya sıcrama » toprak cekmek » catlamak » icki sofrası » soyup soğana cevirmek » ıstırap » onların temsilcileri arasındak » gozu su icmemek » servisi yapılan yemek » kızım sana soyluyorum veya ded » uşuşmek » musteşar » cayır » oksitler veren madde maden » ucmak » topculuk » ozenmek » cince » gumburdetme » kireccil » istifcilik » sahneye cıkmak » eşekce » musellesat » tuzsuz durgun su ortusu » kiraz receli » ayakkabılarınıcevirmek » futursuz » fiil govdesi » cubbe » cırpma » yapılan resim ve bezeme işi » cevgen » sağdıclık » işbolumu » acık acık » surgun avı » calışma karnesi » tumce » capcak »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.