tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
fakul » menu » şupheli » har gur » sepetci » cağrışma » suc » gobeği catlamak » kılığına ceki duzen vermek » yanardoner » gac gec kac kec » cokelmek » serce parmak » dunku cocuk » babasıtutmak veya babalarıustu » telefon etmek veya acmak » uvendire » ağaclaşma » yivacar » nisaiye » diskur gecmek veya cekmek » ayakcı » omur » zuhrevî » bicimselleştirmek » bugunden yarına » dilekce » tervic » ilgecli tumlec » gunduzlu » odevlendirme » arap » oğreniş » taraf tutmak cıkmak veya olmak » yuzunu unutmak » cevrelemek » boynuz cekmek » on yaylak » gulunc » orneklenme » bir ayağıcukurda olmak » uctan uca » ofke ile kalkan ziyanla zararl » fevc fevc » koruma icgudusunun bir bicimi » cokuşmek » calkalamak » gecmek » bicimini alır hidrojenle oksi » cekic makinesi »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.