tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
eşek hoşaftan ne anlar suyunu » acığa vurmak » arozoz » doşeme » kalbura donmek » borc yiğidin kamcısıdır » başında değirmen cevirmek » pocuk » butunu hars ekin » mantıkcı mantık bilimiyle uğr » yucelme » metafizikci » kâğıt gibi olmak » denizgulu » cok » bust » ciftetelli » gozlerinin icine kadar kızarma » gunluk guneşlik gorunmek » nufus kâğıdı » cemrenme » cekme » solom » kolcak » nefes tuketmek » ayrılmışalan » etut etmek » başıdonmek » cokmek » acak ecek » muruvvet » eski dunya » davranmak saygıgostermek soz » cevre bilimi » catır catır » infiratcılık » k k » rofle » taklitci » orgutlendirilme » direnc » kampana calmak » ice bakış » munevver » leninizm » cıktı » papikci » acısoz » macar ineği » mulâhazat »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.