tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
sun î » durumunda olmak veya bulunmak » birinin canına ot tıkmak tıkam » yolgecen » capul » muheyya » tıpıştıpışyurumek » oksuzluk » kopurmek » ustunluk kompleksi » hevesi kursağında veya icinde » koselik » toplu jimnastikte yapılan hafi » ciceklik » sacak opmek » taksit odemek veya taksit verm » pabuc » celik » cocuk bezi » buvet » şar şer » butunu hars ekin » duzme » başdondurucu » cakma » mutecasir » intac » araplaştırma » babasına cekmek » nervurlu » sıcmak » mum ciceği » kırılıp dokulmek » zaman oldurmek » duzenleme ve filme aktarma işi » kokleştiriş » catır catır etmek » ozelleştirmek » gundeliğe gitmek » imtihana cekmek » ateş » dilmac » kontak acmak » emek » golge etmek » tecessum » tureyiş » sağcıkarmak » oğutmek » lâf cıkarmak »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.