tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
fırcalayış » ucretlendirme makinesi » ozbek » suzulmek » topluluktan olan kimse » uckâğıda bağlamak veya getirme » uzerine oturmak » toretanımazlık » edilgen catı » şeylerden her biri tabaka » davul calsan işitmez » uleştirimli » kadayıfcı » kılıclı » vektor » duru » teklif tekelluf » mustacel » ozgul » guvenliği sağlamak icin yapıla » kundakcılık » torpu » cağ » ağzının kaşığıkalıbıveya lokma » duruk » kâğıt yapraklarından her biri » tekefful etmek » gerekcelendirme » kufletmek » ust » ağustos bocekleri » gumuşgrisi » cihanşumul » bakır sulfat » beklenmediği umulmadığıveya c » bir guzel » obek » yoneylem » kesmeden ustten gecmesini sağl » temizlemek veya parlatmak icin » pomak » dokulmek » olculu » gozu tok » aglutinasyon » tavukculuk » kademli olsun » sabahlar hayrolsun » kıvrakca » ictenliksizlik »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.