tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
duşkun olma durumu iptilâ » muruvvet » sureğenleşmek » meydana cıkmak » sapınc » cakmak » yıldız akmak kaymak veya ucmak » ac gozunu acarlar gozunu » gereği duşunulmek » ağzınıveya cenesini tutmak » porsuk » ıskatcı » yangın cıkarmak icin kundak ko » fistul » haberin olsun » celişken » haberleşme komunikasyon » ve katımadde » sacıntı » cekiver kuyruğunu » muzikhol » mutehassis olmak » mukemmellik » kapitulâsyon » cizdirmek » kotuleştiriş » kacamak » İskocca » tehaluk etmek » la » kelin merhemi olsa başına sure » kecimemesi » hesabınıkitabını bilmek » dokuntulu » kafasıdonmek » habeş » camaşır ipeği » gozemek » beleşci » sıla ozlemi » ağzının tadıbozulmak veya kacm » kurdan gibi » op babanın elini » tel in » ic ek » guveni olmak » şeref sozu » copcatan » protesto cekmek » meydana cıkmak »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.