tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
acıktan para kazanmak » gockun » venuscarığı » suruden ayrılmak » man men » kehkeşan » duduk gibi » gozu hicbir şey gormemek » kompresor » yuksunmek » yarayan cevresi oluklu kucuk » cağlayış » bicimleme » cığır » celiklemek » iktisatcı » boluk » patates puresi » tek kurekle mehtaba cıkmak » insanoğlu ciğsut emmiş » soğut » tatlıyerinde bırakmak veya kes » calgıcılık » gokce yazın » mart kapıdan baktırır kazma k » sutlendirmek » koy korucusu » yukseliş » teferrut » yuvarlarıtoplayan damarlıgevş » nazarıdikkatini cekmek » orgulu pilâv » suru » inmek » modul » terlikcilik » vehme kapılmak veya duşmek » cifter cifter » gonul ferman dinlemez » başaşağıduşmek » keceli » batırmak » starta gecmek » suzgunleşmek » kralice » kullanılan tadıacıve bir yıll » gusulhane » gunu yetmek » rehavet cokmek veya basmak » boya vurmak veya cekmek surme »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.