tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
karaim » osmanlıca » yondeşacılar » ibaret olmak veya kalmak » saklambac » starta gecmek » odullendirmek » donme » kethuda bey » bıckın » yuzune bakılmaz » kirec suyu » aristocu » ormek » formul » macar biberi » ısparmaca » muhimmat » kece » uz » ve katımadde » cıkmak » calmak » calışkanlık » su » can cekişmek » satın alınan erkek kul esir » bir deri bir kemik kalmak » yuk odası » koken belgesi » hintli » gunluk » nacar » yuz » koz » koşe yazısı » cevrelik » tutun » sazlısozlu » cok buyumek irileşmek » kalıplarla desen yapılmışbez » kafasına soz girmemek » yakut » konvektor » cılk cıkmak » icini curutmek » ordovr tabağı » gumruklendirmek » hayatınıbirine borclu olmak » demetcik »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.