tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
tevekkul » kızılelma » el cabukluğu » toplandığıbolum » zuppeleştirmek » golgelik » hora gecmek » temayul » ucurulmak » sinekten yağcıkarmak » koşelik » şuphe yok » dukkân » kulak asma » bir elin sesi cıkmaz » bolucu » tepegoz » kıctan bacaklı » yer gecidi » anaclaşma » caşıt » cakmak taşı » catal kazık » comeliş » maddelerin genel adı » dondurulan ince uzun ışık ara » ustun » catılmışkirişsistemi » ofkesiz » almac » arac tığ » hesaptan duşmek » noel » ortuşmek » sutanne » calık » halvetî » deplâsmana gitmek veya cıkmak » cizgilemek » cağrışımcılık » ma me » ayrıcalık tanınmak veya goster » emici tuyler » arap gibi olmak » ac gozluluk » mukâfat » başına corap ormek » genleşmeolcer » ozcesi » taaccup etmek »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.