tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
caldırmak » arozoz » kat îleşme » kucak cocuğu » bir şeyler veya bir şey olmak » yıl donumu » culûs » taaffun etmek » sermayeyi kediye yuklemek » sozune sahip » kriz gecirmek » kulâhlı » hareketlerde bulunmak » oğretilerin genel adı usculuk » yonetiş » suruden ayrılan koyunu veya ku » soğukca » hangi dağda kurt oldu » var gucuyle » bukumsuz » gosterişci » elden kacmak » ipini cekmek » soz dizimsel » taşa cekmek » teşebbus etmek » mubarek » dayanım omru » yalancıod ağacı » hazır duruma getirildiği omurg » otorite sağlamak veya temin et » goz kırpmamak » yorgunu yokuşa surmek » cınlatış » darasınıduşmek » ozgulemek » tarih atmak veya koymak » muzakere » carşaf » soğuşme » baskca » cangıl cungul » kılcıklı » alaturka bilen alaturka eser » hal caresi » acıkcası » cocuk » hic de » başortulu » bugun yarın »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.