tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
koruk gibi » sahip cıkmak » er » gundem dışı » goz goz olmak » huviyet cuzdanı » carpıntısıtutmak » Şeker bayramı » namusait » cihat acmak » acıklık » cicekleşme » camgiller » İsvecli » busbutun ortadan kaldırmak ici » yurutmek » avara kasnak işlemek veya donm » sut gibi » korlenmek » hukmen » kayışcı » doşekli » adamına gore » muhimsemezlik » sorma kişinin aslını sohbetin » runik » daha bircok şeylerin yapımında » flort » koncina » musrif » muşkul » yukseklikleri ve yol actıkları » araccılık » acık kapıpolitikası » koc » turku yakmak » carkcı » cekmek » kusurat » muşarunileyh » tu » yonerge » parca boluk » mes ul olmak » teceddut » turedi » duzen » orucu » goruşmek » tebeyyun »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.