tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
korluk » iktisatcı » mufsit » goz kesilmek » camca » zayıf duşmek » allah versin » tapan cekmek » urkekleşme » kubik » nukleer santral » gostermek » ic bukun » leyleğin omru veya gunu lâklâk » secme yetkisi » tumen » muhmel » gercekcilik » krater golu » calışma saati » gonul veya kalp kırmak veya yı » acık sozluluk » muracaat » vur abalıya » uckurluk » cekimolcer » cipilleşmek » goğsu kabarmak » cocuk duşurmek » oğrenmek » koşeyi donmek » bitki sutu » koyuvermek » ada » tekduzeleşmek » ne demek » dunya gozune zindan olmak goru » cay takımı » dumeni kırmak » oksurtucu » neşvunema bulmak » gokkuzgun » cer cop » dik ruzgâr » pacayıkaptırmak » dişgostermek » terazi » ithalâtcı » pestili cıkmak » hukum surmek »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.