tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
piramitcik » formul » duşunceye bağlayarak yorumlaya » genc » inci » gec veya gec efendim » yuruk » somalili » carşamba pazarı » kulliyen » belirtec » bicki yurdu » catal gormek » yıldırımla vurulmuşa donmek » mısır ozu » vazgecmek » goruştarzı » boşatıp dolu tutmak vurmak » burokrasi » kelepceleme » fume » teknikci » kotu kotu duşunmek » bocek bilimi » kirec kuyusu » baklayıağzından cıkarmak » ciğneniş » tuylu dalak otu » icapcı » iştahıkapanmak veya kesilmek » aklıbaşından bir karışyukarıve » kellesini ucurmak » cimdikleme » organizmaların oluşturduğu bir » capla » onune dikilmek » başına tac etmek » yuksek » gun veya belirli zaman aralıkl » uc etek » ayağıuzengide » faaliyet gostermek » nufus sayımı » bir veya tek başına » ıl » yol gostermek » olukcuk » tur ağac cember » gudeleme » soğme »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.