tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
kor satıcının kor alıcısıolur » sesi veya sesi soluğu cıkmamak » dondurmek » surundurme » eli boşgelmek veya gitmek » goruşme » maddelerden oluşan varlığın he » cabuklaştırılma » kompresor » cevrim » on sezili » altın tutsa toprak olur veya » cember gecirmek » uzerinden dokulmek giysi icin » kıvamınıbulmak veya kıvamına g » kulâh » cok » gozleri evinden veya yuvaların » koc » gozleri ışık icinde veya ışıkl » ozgurce » al gulum ver gulum » ordurme » goz onune getirmek » pencelenme » purtuklu » kozunu paylaşmak veya pay etme » ciftelemek » gondertme » mubadele » tanrıvergisi » yenilir veya yenir yutulur şey » govde » hukmu var veya yok » kuf yeşili » toskurmek » uc uca ucu ucuna azar azar » picleşmek » ezile buzule » odobenus rosmarus » sapınc » inmek » ruzgârlamak » gecirtilmek » cep harclığınıcıkarmak » bir madde » yureği sıkışmak veya tıkanmak » harac yemek veya almak » hah şoyle » hakikî »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.