tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
starta gecmek » dayalıtahta kalas » ortusuz » unletme » kulyuc » orumcek bağlamak » cekmek » cokuntu hendeği » kusmek » toz fırcası » dunden » ilmuhaber » mukerrer » iyi soylemek » defteri durulmek » kullanılırdı » cerezcilik » carpıklaşma » cıkmak » zengin arabasınıdağdan aşırır » ari » inanclı » kaşık atmak veya calmak » belirtilen bolum » nesli tukenmek » iadeli taahhutlu » coraklık » kendi icine cekilmek » kanavice » cıngırdama » soylem » canıyanan eşek attan yuğruk ol » ureticilik » cankurtaran kulubesi » koklendirmek » şoyle bir bakmak veya goz atma » anlaşıldıvehbi nin kerrakesi » unlenmek » kusu » durbun » lâpon » pabuc pahalı » coluklu cocuklu » araccılık » cileden cıkarmak » yağışduzeni » bork » duğun ciceği » olumlu dunya » hazarca »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.