tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
kıvamınıbulmak veya kıvamına g » uşuşme » catallık » carpıntı » rekonstruksiyon » cıkralık » guven beslemek » arapcalaştırmak » balcık » karagoz » curuk gaz » cetene » mulkî idare » cussesiz » merdane » oğmek » kumeleniş » corten » balıkcıduğumu » tevettur » sosyal duzen » su bolumu cizgisi » duşkunler yurdu » bir tatlı » corba kaşığı » bolunmezlik » bir dudağıyerde bir dudağıgokt » rolâtivizm » beden hareketlerinin tumu » benlikci » bilâkayduşart » ucuculuk » turlu » iceri girmek » alkışcılık » yolunu beklemek veya gozlemek » x veya rontgen ışınları » yasakcı » ulûhiyet » alım satım burosu » turkuaz » savaşacmak veya ilân etmek » uvey kardeş » taraf gozetmek » kına ciceğigiller » flore » utulu » cavlanmak » sonuk » renk korluğu »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.