tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
oğrenilme » yukunmek » dokme » kustah » etmek » başıustunde yeri olmak » capkımak » azerbaycanlı » aclıktan olmeyecek kadar » parmakla gosterilmek » suren goruş indeterminizm » ocbe » kaleme veya kaleme kâğıda sarı » deveyi duze cıkarmak » yuzunu gormemek » vekilharclık » muşabih » dokuntu » turt » aramak taramak veya arayıp tar » bağlanan sert nesne » cıkıntı » koc katımı » bıcak atmak » felc olmak » zuluflu » okuz arabası » olmayan bağımsız hur » teeyyut etmek » yuzu yumuşak » tayini cıkmak » boynunu bukmek » bloke cek » tapi kalmak oyunlarda » ruslaştırmak » mana cıkmak » musekkin » muptedi » ic pazar » tokezlemek » sacmak » calışma masası » temizlemek » bukunmek » ickici » kocsamak » muptelâ » gutmek » sokağa veya sokaklara duşmek » durustluk »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.