tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2015 - TDK Sözlük
besi oru » urume » duzeltmen » haric » sun î » mucbir sebep » cıplaklaştırmak » işe bak » icli kofte » duz yuzeylerden her biri » buyusel » surtuşmek » muhtaclık » kulce » kultivator » ortulu » acık sacık konuşmak » dortlu » cakırcılık » mudavi » tul » donekce » ucu herhangi birine dokunmak » kulâhınıhavaya atmak » yan gozle veya yan gozle bakma » sozu ağzında kalmak » hapishane kackını » yarıgolge » zubde » sokukcu » cakmaklık » caygiller » sacula » bilincsizlik » tahkimat elemanlarıustune veya » başulke » somurmek » ici ezilmek » şerit » orman koyu » yuzu yumuşak » nicin » eli ayağıveya eli kolu bağlı » goğsunu gere gere » bolucu » goz kapağı » karagozculuk » yarayan kuru ince yaprak » akşam yıldızı » ozenilmek »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.