tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2017 - TDK Sözlük
serbestce » şamata etmek veya koparmak » cekmek » gorme » gumuşlemek » ga ge » guc » gonderi » gonulluce » kalcıncı » uygur » ağzının icine girmek » stabilizator » dokme demirden yapılmış uclar » orumcek » ekle » tuylu dalak otu » gumuşlemek » olumsuz cumle » ozletme » giysisi » gecmek » musaade » delgic » yuzune gulmek » cıtcıtlama » rehavet cokmek veya basmak » koltukcu » gormediğe donmek veya gormemiş » guzel » kaynana olma durumu » calıbulbulu » celtikli » mulkî idare amiri » nasip etmek veya etmemek » mutedavil » asyalılık » umtırak » bir ilcenin en buyuk yonetim g » levazımatcı » nusayrî » ne gunlere kaldık » mutehayyir » inmek » hatır icin ciğtavuk yemek » diplomatca » puskurtme » sulâle » orme kepenek » genleşmeolcer »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.