tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
kulfetsiz » cıkagelme » oz tahta » ıskatcı » uzumsu » yapılan fıcıvb » coğdurmek » ın » ruzgâr tutmak veya tutmamak » oncel belirleme » sacak » dollenme » kuturdemek » bulbul gibi şakımak » adıustunde » yaşıne başıne » sinirine dokunmak » hint kestanesi » tekeden sut cıkarmak » sığırtmac » orgu » ruşvet almak » sovme » coğmek » kafayıcalıştırmak » divanımuhasebat » selâm para kelâm para » beklenmediği umulmadığıveya c » cigan muziği » mulâzım » muspet » ozluk işleri » cevre acı » ayağının veya ayaklar altında » rotuşlama » gobek odunu » guzelavrat otu » yureğini tuketmek » cezbeye tutulmak veya kapılmak » percinleşme » duduk makarnası » muteaddit » unce » got » calmak » cakıllı » kavara cekmek » maymuna benzetmek cevirmek vey » tore dışı » duşunceye dalmak »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.