tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
pabucu buyuğe okutmak » konuşma gucluğu » keyfinden bayılmak veya dort k » dovenci » urpertme » korletiş » uşuntu kopekler mandayıparalar » kavurmac » ayva tuyu » yollara sokaklara dokulmek » yapılan fıcıvb » kiremitcilik » sabahın korunde » la le » cayırsız » hunerli » cok şey » cerkez peyniri » haddeden gecirmek » ust uste » goz kırpmadan » celişmeli » baklayıağzından cıkarmak » yazıcevrimi » bolum » ucmak » mulhakat » norotik » vucut bulmak » okuzluk » gondertme » pastorize » kusku » illuzyon » turkkâri » gomme » obur » ay orumceği » kukurtlenmek » duğun ciceğigiller » tıngır sac elim hamur karnım » yureği dayanmamak » adaptor » projektor » altın yurekli olmak » trolcu » telâşgostermek » olu gozu gibi » ga » boy gostermek »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.