tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
yaradan » oğmek » guneşbalcıkla sıvanmaz » ağzıacık veya ağzıbir karışacı » kostumlu » suzuluş » suhulet » şumul » tayyor » zuğurtleşmek » cetrefilce » acısal hız » orumcekler » gonlu olmak » kirec taşı » mumarese » corba tabağı » gumburdetme » dukluk » yurek darlığı » diplomasıolan » citilmek » yonelmeli tumlec » cam sakızıcoban armağanı » abes kacmak » dokuntulu » kacamak » goruşulmek » antik cağ » uleştirmek » ikinci dizeleri birinci beyitl » kimseden kimseye hayır yok vey » okuzburnu » urperti vermek » değer duşurumu » muzik corner » hypogaea » vazgecme » bunalıma duşmek » surgulemek » cevirmek » unsuzunu gosterir » allah belâsınıversin » kulak asmak veya asmamak » gomulme » gozleri yaşarmak » dumencilik » gun veya belirli zaman aralıkl » ondalıkcı » sut dişi »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.