tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2014 - TDK Sözlük
paca » kıyafet duşkunu » kur acı » gosterim » kambur ustune kambur veya kamb » gobeklenmek » gundelikcilik » zul saymak » bıcak kemiğe dayanmak » yerleştirmek teşhir etmek » goynumek » arap zamkı » celmek » cizmeli » tekabul etmek » cartır » oruc » sumuklu bocek » boy gostermek » kukurtlenme » gelip gecmek » tel fırca » can gozdesi » suslu » sozleşmek » donuşturmek » sulûk » granul » suvari » hint hurması » sozu ağzında bırakmak veya soz » marunî » peştuca » cala » opup başına koymak » tadıgitmek veya kacmak » carık » um » ucma » cicek sapı » acıklanmak » şoyle ki » okaliptus » sublime » tur » cotuk » denizden cıkmışbalığa donmek » yukleyici » orman koylusu » ispenc horozu »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.