tdk sözlük TDK Sözlük

 

yüreğine od (veya ateş) düşmek

  1. felâkete uğramak, çok üzülmek.

benzer sözler

yüreğine od (veya ateş) düşmek sözünün TDK Sözlük'ün onayladığı diğer sözlük kaynaklarında yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamı.
© 2016 - TDK Sözlük
ufak capta » cağ » tefessuh » nişanıatmak veya bozmak » pohpohcu » salcalanma » congul » celişmeli » yağolcer » gozunu kan burumek » intac etmek » karaim » arpa ektim darıcıktı » vukelâ » aralarından kara kedi gecmek v » dalkavukca » gozunu seveyim » zemheri zurafası » nârına veya nâra yanmak » ucuşmak » erincsiz » cecik » tefekkure dalmak » gobek » yorgan gitti kavga bitti » ozlenme » el elin eşeğini turku cağırara » bolucu » deli cıkmak » kamyonetci » gozu yememek » okse cubuğu » tutsulenme » cek » ma me » akcıllaşma » acıklık getirmek veya kazandır » takayyut » purtuklu » modulâsyon » kucuk dağlarıben yarattım deme » curuf » yucelim » calmak » buyume » taktikci » kulhanbeylik » hint darısı » şukur etmek » soz »

yüreğine od (veya ateş) düşmek hakkında da bilgi ve yüreğine od (veya ateş) düşmek eşanlamlarını içeren bu sözlük Farabi tarafından Türk Dil Kurumu'un Büyük Türkçe Sözlüğündeki kelimeler ve tanımlamalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Söz Varlığı bir toplumun ortak malıdır ve bu değerli hazineyi akıllıca korumamız gerekir. Bu sözlük tamamıyla ücretsizdir. Hiçbir şekilde para talep edilemez. Lütfen okuduğunuz metinlerde anlamını muğlak olarak bildiğiniz kelimelerin tam açıklamasını öğrenmek için sözlük kullanınız. yüreğine od (veya ateş) düşmek nedir ve yüreğine od (veya ateş) düşmek kelimesinin anlamını bu sayfada bulabilirsiniz.
TDK Sözlük site haritası
Tdk Sözlük bir Türkçe ve eşanlamlı kelimeler sözlüğüdür.